Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak? A barátnőm nem...

Mit csináljak? A barátnőm nem hallgat rám :S

Figyelt kérdés
a barátnőm (13 éves én 15) és már több mint egy éve dohányzik szerintem azért mert azt hiszi, h ezzel menő a barátai előtt... én folyamatosan mondom neki, h ne csináld ezt mert tönkreteszed az életed erre ő: "Na és?" az anyja rájött de nem nagyon foglalkozik már vele. eleinte megverte meg szobafogságot adott neki de nem ért semmit. szeretnék tenni valamit ez ügyben. a legjobb barátnője vagyok, de még így sem hallgat rám. gondoltam h megmondom neki h innentől nem beszélek vele, de olyan makacs h magasról letojná :S tudna nekem valaki segíteni? :s
2009. dec. 22. 15:53
1 2
 11/12 anonim válasza:
Te ku.va nagy okos vagy!! Áruld már el nekem hogy hány ember hal meg tüdörákban mikor életében egy szál cigit se szivott el? professzor ur.....ez hogy lehet? 2naponta jársz úszni nagyon szép dolog kell is a mozgás meg kell is az egészséges étkezés de mi a fa..ért kell neked a dohányosokat lehurrogni? nem a te pénzedből látják majd el, te mondtad hogy ő maga fizeti a tb-t akkor meg? téged mit izgat az? az ilyen embereket nem értem...
2010. aug. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem értesz a TB-hez. Szolidaritás alapú. Van egy közös kalap, abba fizet mindenki, ha valaki beteg lesz, akkor ebből a kalapból vesznek ki. Tehát előfordulhat,hogy te egészségesen élsz, nem leszel beteg, míg más az általad befizetett pénzből gyógyul. És igen, Magyarország világelső a tüdőrák előfordulását nézve. (Persze vannak olyan szövettani típusok, melyek dohányzás nélkül alakulnak ki, de ez elenyésző kisebbség)


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!