Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak? A barátnőm nem...

Mit csináljak? A barátnőm nem hallgat rám :S

Figyelt kérdés
a barátnőm (13 éves én 15) és már több mint egy éve dohányzik szerintem azért mert azt hiszi, h ezzel menő a barátai előtt... én folyamatosan mondom neki, h ne csináld ezt mert tönkreteszed az életed erre ő: "Na és?" az anyja rájött de nem nagyon foglalkozik már vele. eleinte megverte meg szobafogságot adott neki de nem ért semmit. szeretnék tenni valamit ez ügyben. a legjobb barátnője vagyok, de még így sem hallgat rám. gondoltam h megmondom neki h innentől nem beszélek vele, de olyan makacs h magasról letojná :S tudna nekem valaki segíteni? :s
2009. dec. 22. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eddig nem hallgatott rád ezután se fog. Ő úgyérzi így lesz érdekesebb, így kap több figyelmet. Ne beszélj erről többet vele, szerintem nincs értelme, ha "magasról letoj" téged. Nem igazi barátnő, nincs értelme annak, hogy ennyire a szíveden viseld az egészségét. Majd kinövi azt, hogy valamit csak azért csináljon, hogy másoknak tessen. Talán csak úgy tud megváltozni, ha abba a társaságban, ahol ezzel kiakar tűnni nem a dohányzás lesz a menő 13 éves korban.
2009. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oks köszi
2009. dec. 22. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Szivass el vele egy helyben egy fél dobozzal aztán rosszul lesz és nem fogja kívánni. Esetleg mond el neki ,hogy olyan mintha egy hamutállal csókolóznál.Ha ez sem jön be akkor próbáld arra szoktatni ,hogy egyre kevesebbet szívjon végül semmit. Egyik barátom nagy dohányos volt és a barátnője megfenyegette ,hogy vagy szakít vagy leszokik.Nah ropival a szájában 2 hét alatt leszokott.Azért ropi mert kell a szájnak az orális inger.
2009. dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ő úgy gondolja, hogy neki így a legjobb, ne szólj bele! ha nagyobb lessz felméri a kockáázatait, és eldönti-e, hogy továbbra is akarja e szívni.
2009. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi nektek :D
2009. dec. 22. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Én tudom mit csinálnék,mármint nem a te helyedben, hanem állami szinten:

az oktatás részét képezné a kórházlátogatás, ahol az iskolások végigkövetnének pl egy olyan tüdőrákos embert, aki még jó általános állapotban van, de rákos. Aztán rendszeres látogatások alkalmával megmutatnám a gyerekeknek, hogyan romlik az állapota, egészen az illető haláláig. Szerintem elég tanulságos lenne.


Végezetül kis info a tüdőrákról:

[link]


Bár a dohányzás emellett még a szájüregi rák (lsd ajakrák, nyelvgyökrák...), méhnyakrák kialakulásában is fontos szerepet tölt be.

2009. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aha, és az a rákos ember k*rvára örülne annak, hogy 13 éves gyerekeknek mutogatják őt...
2009. dec. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

22:56-os hozzászóló vagyok.


Intelligensebb országokban, ahol magadnak fizeted a biztosítást, ott a magánbiztosító külön kockázati faktorként kezeli a dohányzást és vagy nem köt veled biztosítást vagy csak emelt összeggel.

Magyarországon a dohányzás népbetegség és emlékeim szerint világelsők vagyunk az egy főre jutó tüdőrákos esetek számában.

A dohányzó ember szerintem ne pattogjon, hogy ne legyen taneszköz, örüljön hogy kap egyáltalán ellátást, hiszen évekig mérgezi saját magát, annak teljes tudatában, hogy a daganat létrejötte minden szállal egyre valószínűbb. Tehát fizet azért, hogy meghalhasson.

Bennem csak egy kis sajnálat van irántuk. És igen, nálunk is van dohányzó a családban, róluk ugyanaz a véleményem.

Sajnos a dobozokon található "elrettentő célzatú" felirat nem riasztja el az emberek legnagyobb hányadát (na meg az állam sem érdekelt benne, mert szűk látókörűek, és az adóbevételeknek örülnek, holott az emiatt történő bevételkiesés több, mint amit a dohányáru jövedéki adója kitermel).

Az igazán hatásos leszoktató módszer az enyém lenne, a gyerekek soha nem felejtenék el, milyen egy haldokló tüdőrákos ember elkeseredett arca (bár többségük annyira függő, hogy az utolsó percig szívja).

Emellett a dohányzás igen kártékony. Mindamellett, hogy tüdőrákot okozhat, ott vannak még a szájüregi rákok, a nyelvrák, ajakrák, garatrák, gégerák...és vannak még nem dgaanatos, de hasonlóképp sok szenvedést okozó kórképek, pl. a COPD (leírás róla: [link] meddőség és még ki tudja mi minden (hosszú a lista).

2009. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért ne úgy beszélj a dohányosokról, mintha nem lennének emberek. Igenis azok, ezért nem kéne olyanokat mondani, hogy „a dohányzó ember szerintem ne pattogjon, hogy ne legyen taneszköz”.

Remélem ha már ilyen nagyon egészséges ember vagy, nincs autód, amivel a reggeli csúcsforgalomban feleslegesen pöfékelsz.:P

2009. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talált, süllyedt, nincs autóm. És 2 naponta járok úszni. Mellesleg magamra főzök, egészséges kajákat. Mindemellett egyetemre is járok, eü. vonalon.

Igazad van, a tüdőrákos is ember. Csak ott a bökkenő, hogy valamilyen módon jó lenne megfékezni a fiatalkorúak dohányzását és ez nem fog szép szóval menni (persze vannak kivételek). A dohányos pedig abban segíthet a fiatalságnak, hogy saját szomorú példájával legalább mások szenvedését meg tudja előzni. Mellesleg az oktatásban való részvételért lehetne valamilyen honoráriumot a betegnek felajánlani.

Ha a fiatalok is a dohányra költött anyagiakat egészséges életmódra fordítanák, akkor nekik is jobb lenne.

Remélem, így már érthető a kirohanásom.

2009. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!