Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem provokáció! De miért...

Nem provokáció! De miért fizetnek a dohányosok azért, hogy a szervezetük károsodjon?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, és igen szoktam enni gyorskaját, inni kólát, és cukros dolgokat...

De az mégis kicsit KICSIT másabb mint a dohányzás...

Miért fizetnek az emberek azért, hogy elszívjanak egy olyan dolgot, ami károsítja a szervezetüket?

Én ingyen elégetek pár mérgező füstöt alkotó műanyag dolgot, és szívhatja mindenki ingyen...

Az se jobb az egészségnek.

Akkor a dohányzók miért adnak pénzt azért, hogy károsodjanak a szerveik?



2013. márc. 18. 16:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Van aki divatból. Van aki unatkozik. Van aki függő. Van aki élvezetből. Van aki stressz miatt. Van aki mások miatt.


Rengeteg oka lehet... Bár én már nem cigizek, de mindig is szerettem dohányozni, ez számomra egy rituálé. A mai napig ha leülünk a cimboráimmal inni akkor megtömöm a pipám, vagy ha van egy zúzós napom akkor jól esik egy adag snüssz, de egy kerti partit is meg tud koronázni egy jóféle dohánnyal megrakott vizipipa.


Káros az összes, de mi nem az... Egyébként a cigaretta a legnagyobb kártevő. Annak van a legtöbb függője, és arra a legkönnyebb rászokni is, mindig ott van a zsebbe, nem kell hozzá sok idő... stb. A többi csak hobbi. Legalábbis számomra azok nem okoznak függőséket, nem hiányoznak, egyszerűen csak néha jól esnek...

2013. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
De provokáció.
2013. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Most te magad felhoztad a legjobb példát. NEM azért szívom, hogy károsodjon a szervezetem, ez csak a következmény. Azért szívom, mert JÓ. Csak annyiban különbözik a nasiktól, hogy káros. De ugyanúgy pénzkidobás mindkettő. Szóval a dolog anyagi vonzataiban semmiben nem különbözik mondjuk egy zacskó chipstől. Ez is felesleges, az is, de mindkettő finom. Ha káros, hát ez van, ez már az én egyéni szoc. problémám. De nem tartom magam pazarlóbbnak egy átlag embernél, csak mert dohányzom. Én meg soha nem veszek üdítőket, vagy csokit, ezzel bőven behozom a cigi árát.
2013. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Igen, tudom, és igen szoktam enni gyorskaját, inni kólát, és cukros dolgokat...

De az mégis kicsit KICSIT másabb mint a dohányzás... "


Miért is másabb? A cukortól, sok keményítőtől ugyan úgy szenvedni fog, beteg lesz sőt rákos. A sz.ar kaja evés még csak étkezésnek sem igazán számít, nem lehet azt mondani rá hogy enni azért kell, dohányozni meg nem..


Úgy értelmezd a témát, hogy az emberek miért károsítják magukat:

Nass kajákkal - cukor, műkaja hamburger, burgonya chips, tejtermékek, kenyér (liszt).. Dohánnyal és alkohollal.


Elmondom miért, mert nem érezzük a kockázatot, nem vállalunk igazán felelősséget, és pillanatnyilag 'ki nem sz.arja le' a hozzáállásunk. Jobb ma hamburgerezni, csokizni és rágyújtani, az infarktus meg a rák úgyis jön majd.. holnapig már ráér.


Tehát ekkora a tudatosság, pillanatnyi örömök ennyivel többet érnek mint a jövőbeni egészség reménye :D

2013. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
1.nikotin függőség 2.van rá pénze(nem számolja ki mennyi az 1 év alatt!1havi25000,1évben300000ft!!!)3.A dohányzó felelőtlen,öntelt,buta és főleg agresszív embefajta!(Főleg ilyeneket ismerek)
2013. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"A dohányzó felelőtlen,öntelt,buta és főleg agresszív embefajta!(Főleg ilyeneket ismerek)"


Mi? :D hát sok hülyeséget hallottam már, na de ez... :D

2013. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Tisztelt D.Ha szerinted hülyeséget írtam,CÁFOLD MEG!!
2013. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem vagyok ilyen, de az általánosításod zavar :D Kifejezetten nyugodt ember vagyok, tudok uralkodni magamon, te lehetsz ilyen ha ennyire lenézed azt aki dohányzik
2013. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tisztelt D.Én a dohányzók töbségét jellemeztem,de megcáfolni nem tudod, mert a tények makacs dolgok!Természetesen csak lenézni lehet a buta embert, aki az egészségét rongálja jó sok pénzért.Miért nem cáfolod meg álításom ha zavar??
2013. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de nem fogok bele parttalan vitákba. Lehet felétek másképp viselkednek a dohányosok, de nálunk az általad leírt általánosítás egyáltalán nem valós!

És mint volt dohányos (jómagam) kikérném magamnak, és a többi értelmes, értelmiségi, türelmes, higgadt, természetkedvelő, sportember... dohányos és volt dohányos embertársam nevében azt amit írtál! Ugyanis sok minden megállja a helyét, de amit te írtál az koránt sem!

2013. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!