Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem provokáció! De miért...

Nem provokáció! De miért fizetnek a dohányosok azért, hogy a szervezetük károsodjon?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, és igen szoktam enni gyorskaját, inni kólát, és cukros dolgokat...

De az mégis kicsit KICSIT másabb mint a dohányzás...

Miért fizetnek az emberek azért, hogy elszívjanak egy olyan dolgot, ami károsítja a szervezetüket?

Én ingyen elégetek pár mérgező füstöt alkotó műanyag dolgot, és szívhatja mindenki ingyen...

Az se jobb az egészségnek.

Akkor a dohányzók miért adnak pénzt azért, hogy károsodjanak a szerveik?



2013. márc. 18. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Függőség, nehéz leszokni róla, van aki szeszfüggő, van aki kólafüggő, mások agyonsózott chipset, vagy agyoncukrozott, szinezett üditőket isznak, van aki túl sok kávét, ezekért is fizetni kell. Sszinte naponta olvasom, hogy mennyi élelmiszerben van rákkeltő, vagy egészségre káros anyag, ezekért is fizetünk.

Egyelőre csak a levegővétel van ingyen, bár lassan már abból is káros néhol egy mély szippantás.

2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok dohányos, de emlékszem, hogy szükség volt a stabil egómra, hogy ne tudjanak manipulálni a magukat vagánynak tartó osztálytársak, hogy én is legyek dohányos.

Én elszívtam egy szálat, semmi köhögőrohamom nem volt, de szar íze volt és így hamar eldöntöttem, hogy ez nem nekem való. És nem stréberségből, nem egészségügyi szentemberkedésbőől, hanem egyszerűen pocséknak tartottam.


Amúgy sok emberben van egyfajta beilleszkedési és megfelelni akarási vágy. Ezek az emberek befolyásolhatóak.

2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag füstöt? Azért az nem ugyanaz. Amíg nem dohányzol addig úgysem tudod megérteni miért adnak rá pénzt.
2013. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban azért, mert a nikotin függőséget okoz.

Emellett aztán kialakulhat pszichológiai függőség is.

2013. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el a függőség dolgot!

fel fogják emelni a cigi árát 100 fölé, és mikor megtudta ismerősöm másnap szívta el az utolsó szálát. És azóta nem dohányzik, mikor előtte minden 2. órában ki akart menni rágyújtani...

Most meg kínálgathatod cigivel, nem fogadja el...

2013. márc. 18. 17:15
 6/23 A kérdező kommentje:
1000* ft
2013. márc. 18. 17:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek milyen erős az akarata. De például egyik haverom 20 percenként szív, neki hiába jönnél ezzel a szöveggel:D
2013. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

> Nem hiszem el a függőség dolgot!

Nem a templomban vagy, itt nem hinni kell.

[link]


> mikor megtudta ismerősöm másnap szívta el az utolsó szálát.

Ez annyit bizonyít, hogy van elég akarata az ismerősödnek ahhoz, hogy le tudjon szokni. Nem mindenkinek van.

2013. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert tök jó cigizni. Én szerintem nem károsítom magam vele, mert egy rosszul elsült leszokási kísérletnek köszönhetően már alig cigizek, de az a kevés jól esik. Ha mértékben dohányzik valaki, az azért annyira nem elítélendő. Azzal van a baj, ha mértéktelenül csinál valaki valamit, de az lehet gyorskaja is. Amúgy nekem megéri 820 forintot kifizetni a kedvenc cigimért.:)
2013. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

----Igen, tudom, és igen szoktam enni gyorskaját, inni kólát, és cukros dolgokat...-----

szerintem innentől kezdve ez a beszélgetés okafogyottá vált.

2013. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!