Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A célom figyelemfelkeltés és...

A célom figyelemfelkeltés és provokáció! Vélemények?

Figyelt kérdés

"A „társadalmi selejtnek” két „feldolgozó iparága” van: a börtönök

és az elmegyógyintézetek. Mindkettő alapfunkciója, hogy az egyén szabadságát

korlátozza a társadalmi rend védelmében. Sajátos hibridmegoldás a börtönpszichiátria,

amely egyesíti a két intézményt. A pszichiátria rendfenntartó

szerepéből következik, hogy soha nem az egyén szabadsága, hanem a társadalmi

nyugalom megőrzése a fő szempont. A pszichiátriának sosem volt

olyan humanista embereszménye, aminek a nevében mondjuk ellenállt volna

a hatalom nyomásának, vagy elutasított volna bizonyos dehumanizáló, kegyetlen

módszereket, melyeket története során iparszerben alkalmazott és alkalmaz

ma is."


"A pánik nem titokzatos betegség,

hanem evolúciós örökségünk része. Betegséget a pánikipar kreált belőle.

Ha a pánik tényleg betegség lenne, és a gyógyszerek, amelyeket a pánikipar

egyedüli gyógymódként ajánl, valóban hatásosak volnának, ma már nem volna

pánik. Amióta a pestis, a tuberkulózis, vagy a kolera elleni gyógyszerek léteznek,

azóta a civilizált világban ezek a betegségek gyakorlatilag megszűntek."


2011. dec. 30. 00:45
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:
Nekem erről az a véleményem, hogy a pánikbetegség egy civilizációs átok, a felgyorsult életritmus, a nehéz életkörülmények és az állandó elvárások koktéljának hatására kialakuló állapot. Hidd el, ha tudnák, meggyógyítanák, mert iszonyú bevételkiesést okoz éves szinten az államoknak és a cégeknek.
2011. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igaz, de a gyógyszeripar behozza azt a lemaradást :)
2011. dec. 30. 01:00
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha egyszer csak egy percre is átélnéd azt amit egy pánikos átél nem mondanál ilyen marhaságot.

Tudod stresszes világban élünk egyesek gyomorfekélyt kapnak, mások infarktust, megint mások agyvérzést és vannak, akik össze roppannak idegileg.

Régen is voltak pánikosok csak nem ismerték fel, és nem is kezelték vagy félrekezelték.

Sok betegség van amire gyógyszer is van és mégse hoz teljes gyógyulást. Ugye a náthát is elkapjuk elég gyakran pedig mennyi cucc van rá...

Én pánikos vagyok. Tudod hogy kezdődött?

Vidám, lökött ember voltam akinek fát lehetett vágni a hátán. Egy párszor pofán rúgott az élet de úgy gondoltam majd kialszom. Ez is elmúlik egyszer.

Aztán egy szép napon a munkahelyemen elkapott.

Először csak egy kis hányinger. Aztán a szédülés, majd egyensúly zavar. Volt már olyan veled, hogy megindult a szék alattad? Szilárdan áll a szék a földön de mégis úgy érzi az ember mintha hajóhintában lenne. Ha felálltam volna elestem volna. Jött egy hatalmas fejzsibbadás. Úgy éreztem mintha valaki belemarkolt volna a hajamba és húzott volna oldalra, nem tudtam felegyenesedni. A fejem hátsó része zsibbadt.Akkor tudtam meg, hogy ez több mint egy szólás. Aztán jön a fulladás. Meg a remegés.

Minden erő kiszaladt belőlem olyan voltam mint egy lemerült elem, mint aki maratont futott alig bírtam elmenni az orvoshoz. Gyomorideg, sírógörcsök és még sorolhatnám. Elképzelni nem tudtam mi bajom. Napokig vizsgáltak,mindent megnéztek és megkaptam a diagnózist: pánik. És akkor ott visszagondolva értettem meg hogy jobban kellett volna vigyáznom és kezelnem a stresszhelyzeteket.

Az én gyógyszereimet jól beállították, és már leszokóban vagyok, javulok. És sokan kigyógyulnak belőle. Nincs megírva hogy ez holtunkig így lesz.

Azt hiszem ezt a betegséget a nevével rontották el. Ha ezt hallja az ember rögtön valami hisztérika jut az eszébe.

Ha valami kacifántosabb neve lenne nem kötözködnének bele.

Te se tedd amíg egyszer az életben nem volt egy kiadós pánikrohamod.

Igazad van. Nem titokzatos betegség. Egyre többet tudunk róla. Szerencsére.

Csakhogy az a pánik amit az evolúciónál emlegetünk az csak pár pillanatig tart amíg az ember megvédi magát, másokat.

Ez a pánik teljesen más, komoly fizikai tünetekkel járó, hosszan tartó állapot ami alatt mélyen más dolgok rejtőznek amiket helyre kell rakni.

És mint tudjuk az állapot jellemzője, hogy változtatni lehet rajta.

Mellesleg nem tudok haragudni az ilyen kérdések miatt. A legtöbb pánikos azonnal nekiugrik az ilyeneknek. Én nem teszem mert ez azt jelenti, hogy te még nem élted át. Nem is kívánom. Csak annyit tanácsolok:

-légy egy kicsit megértőbb, érdeklődőbb, toleránsabb.

-Már most kezdj el tudatosan gondolkodni, értelmezni az élet dolgaid, feltérképezni mi az igazán fontos és mi csak a látszat. Ne húzd magad felesleges dolgokon, ostoba embereken. Ne történjen veled is meg mert attól, hogy nem hiszel valamiben attól még létezhet és elkaphat. Néha az ember tévedhet.

Én sem hittem volna, hogy beborulok, sose értettem miért nyírják az emberek minden hülyeséggel magukat és miért nem képesek uralkodni magukon. Erősnek hittem magamat.

És most itt vagyok és még sokan vannak így.

De én nem maradok így tudom. Ez is csak akarat és elhatározás és nagy-nagy küzdelem kérdése.

Neked meg jó egészséget:)

2011. dec. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most jön a bukfenc :) Tudom, mi a pánik, valahol a szociális fóbia és a pánikbetegség határán vagyok. 4 éve kezelnek pszichiátrián. Pánikrohamom talán fél órája volt.

Ez viszont nem befolyásolja az ezzel kapcsolatos véleményem. Azt, hogy a gyógyszeriparnak nagyonis érdeke, hogy mindenkire valami címkét aggassanak. Most jutottam el odáig, hogy belássam, a gyógyszer nem oldhatja meg a legtöbb esetben a problémát. Márpedig a pszichiátriában alig élnek más eszközökkel.

2011. dec. 30. 11:55
 5/12 Antimod ***** válasza:
100%

Ha mindenki bukfencezik, akkor én is, az első válaszoló vagyok. Karácsony napján tönkrement az MP3-lejátszóm (igazi tragédia, mondhatom), mégis teljesen kikészültem tőle, órákig fel voltam húzva, majd egy durva sírógörcsöt kaptam. Férfi létemre! Egyszer nyáron volt egy hasonló sírógörcsöm, még nyaralás előtt.


Azt viszont megfogadtam, hogy gyógyszerekhez nem nyúlok, inkább pszichoterápia, hipnózis vagy bármi egyéb, ha szükséges.

2011. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

3. vagyok.


Ebben viszont igazatok van a gyógyszer önmagában nem elég és hosszútávon nem is egészséges, de sokszor szükség van rá legalább addig amíg az ember kicsit összeszedi magát és olyan állapotba kerül ahol már lehet beszélgetni vele és elkezdhető a terápia.


A gyógyszeriparra különösen fújok mert az mégis nonszensz, hogy egy gyógyszernek aminek az lenne a célja, hogy legyőzze a szorongást olyan mellékhatásai vannak mint maga a betegség. Pl. depresszió, öngyilkosság.

A fizikai rosszullétekről nem is beszélek. Miért nem lehet kicsit jobban kikísérletezni és összerakni a gyógyszereket, hogy a beteg ne a bogyókba dögöljön bele?

Nem ez az első találkozásom a nyugtatókkal. Amikor érettségiztem teljesen beparáztam, mert én már csak ilyen vagyok. Gyógynövényes dolgot szedtem aminek semmi mellékhatása nem volt és azonnal le tudtam tenni. Igaz azt recept nélkül adták tehát nem pánikra találták ki na de azért mégis...

Anyukámat nemrég hoztam ki a kórházból mert a cukrára kapott gyógyszertől rosszul lett. Úgy ment a hasa hogy embertelen, és alig állt a lábán a szédüléstől.

Közölték, hogy ez így hat hogy kimossa az emberből a cukrot a szédülést meg, meg kell szokni. Bravó! Szerencsére alaposan lecsökkentették az adagját és mással helyettesítették.

A gyógyszergyárak igazi hiénák. Nem a betegek érdeklik őket hanem a profit.

Az mp3-on jót nevettem. Az még nem pánikroham csak dühroham. Arra még nem kell szedni semmit.

Ezért írtam még előtte, hogy meg kell látni a fontos és a fontosnak látszó dolgok közt a különbséget. Tudom szar ügy ha valami kedvelt dolog elromlik na de nem egy kis műszaki cikktől függ az ember jóléte. Persze mindenkinek a maga problémája a legnagyobb hirtelen méregből akármi előtörhet.

Neked meg gyógyulást kedves kérdező fel a fejjel menni fog csak ne add fel!

2011. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek, aki válaszra méltatta a kérdést! Azt hiszem nem szabad vakon bízni az orvosokban sem, és persze nem kell egyből bolhából elefántot csinálni és habzsolni a gyógyszereket...mert többet árthat, ...
2011. dec. 30. 17:39
 8/12 anonim ***** válasza:

"A célom figyelemfelkeltés és provokáció!"


Ahhoz, hogy sikerüljön provokálni, még sok spenótot kell megenned :)))


"A pszichiátria rendfenntartó szerepéből következik, hogy soha nem az egyén szabadsága, hanem a társadalmi

nyugalom megőrzése a fő szempont."


Ez közhely. A pszichológia/pszichiátria mindig is át volt politizálva és összefüggött a hatalommal. Viszont lehet a hatalommal szembeni lázadás eszköze is, nemcsak a hatalomé.


"Ha a pánik tényleg betegség lenne, és a gyógyszerek, amelyeket a pánikipar egyedüli gyógymódként ajánl, valóban hatásosak volnának, ma már nem volna pánik"


Ez viszont ócska demagógia, vö. "Ha a rák tényleg betegség lenne, és a gyógyszerek ... hatásosak lennének, ma már nem volna rák". De ugyanezt mondhatjuk az influenzáról vagy akár a lábtörésről is.

2011. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Spenótevő :)


Nem akarlak győzködni az igazamról...

De nem tudom láttad-e az Ópium című filmet vagy olvastad-e Csáth Géza naplóját.

Amit leírtál az részben korrekt érv, de nem fed le mindent. Szerinted tényleg valmi anyagok hiánya vagy túltengése az agyban okozza a pánikot? Lehet, hogy egy pánikbeteg agyműködése más, mint egy másik emberé, de az legfeljebb a következmény, nem a probléma oka.

2011. dec. 31. 01:12
 10/12 anonim ***** válasza:

"De nem tudom láttad-e az Ópium című filmet vagy olvastad-e Csáth Géza naplóját."


Csáth legtöbb művét olvastam, a filmre nem voltam kíváncsi. De hogy jön ő ide?


"Szerinted tényleg valmi anyagok hiánya vagy túltengése az agyban okozza a pánikot?"


Közvetlenül ez egy kémiai folyamat. Vagy így is mondhatom: kémiai szempontból ez közvetlenül egy kémiai folyamat. "Mi okozza" a pánikot? Az, mint minden mentális betegségtünetet: (1) a környezet, (2) az illető pillanatnyi körülményei (élettörténetének ez a pillanata), (3) az illető pszichológiai technikái, (4) az agya fizikai-kémiai diszpozíciói. A felsorolt 4 hely bármelyikén felléphet egy pánik "oka", akár mind a 4-en is. A gyógyszer a 4. helyen avatkozik be, azaz tüneti kezelés.


Szerintem senki se képzeli, hogy gyógyszerrel megoldható egy valós életprobléma (1.-2. szint) vagy fejleszthető a személyiség (3. szint), de önmagában az is hasznos, ha a tüneteket (4.) kezelik. Pl. mert letompított tünetekkel könnyebb túlélni a mindennapokat (1.-2.-3. szint).

2011. dec. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!