Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megtudta anyukám, hogy kipróbá...

Megtudta anyukám, hogy kipróbáltam a cigit, de?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 15 leszek hamarosan.Amióta tudom az eszemet a szüleim cigiznek(elváltak amúgy) és mindig úgy álltam a cigizéshez, hogy: "fúj, soha,soha!"

Erre most kb. 1 hete kipróbáltam, mert a barátnőmmel találtunk egy doboz cigit(10 szál volt benne) és tegnap rákérdezett az anyukám, hogy kipróbáltam- e a cigit én meg nem hazudok a saját anyukámnak ezért elmondtam neki, hogy igen és semmit sem reagált rá.Annyit mondott, hogy jó, hogy őszinte vagyok vele és tudja jól, hogy nem fogok rászokni.

Persze én nem is akarok rászokni csak itt van a táskámba még 8 szál cigi és érzek olyan késztetést, hogy szívjam el...:/ de nem akarom!mert tudom, hogy káros és persze, ha még 2 szálat elszívok nem leszek halálos beteg csak lehet az lesz az a pont, amikor rászokok..


szerintetek mit csináljak?

Ti voltatok már ilyen helyzetben?


Köszönöm szépen előre is!:)


2012. szept. 7. 15:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarsz rászokni, akkor miért nem dobod ki a kukába??? ja mert cigi és 8 szál?? kitérdekel húzd le a wc-n , dobd be a dunába. az a igazság te is elfogsz ribancosodni persze majd jössz azzal ááá én nem olyan lány vagyok, valóban nem... még csak 15 éves leszel de már most ráléptél a lezüllés útjára mert problémázol a a cigizésen , amikor te rég kijelentetted nem akarsz. ezek után jön majd a piálás mert bnőmim megitattak velem 1 üveg bacardit jaj attól semmi bajom nem lesz meg nem fogok én alkoholista lenni , de nagyon finom narancsos íze van, ihatok belőle mindennap , úgye attól még nem fogok rászokni.... hülye kis k*urva leszel mint a többi lány aki ebbe a világba született. és ez nem a te hibád, hanem a születésed hibája mert ilyen romlott szar világba jöttél létre.
2012. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
KEdves előző! Egyet kell értenem veled, egyetlen dolgot kivéve: ez igenis az ő hibája. Nem a kor szelleme iszik vagy szív a szájával, hanem ő maga. Akinek van egy kis esze, először gondolkodik, azután cselekszik.
2012. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így szoktam rá lényegében a cigire.

Apám elköltözött amikor elváltak és jóval utána megtaláltam egy nálunk felejtett doboz cigijét.Bnőmmel ketten elszívtuk szép lassan aztán amikor elfogyott össze dobtuk a pénzt a következő doboz cigire...

Ha nem akarsz rászokni,tényleg dobd ki vagy add oda vkinek.

2012. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát szia. Figyelj. Olyan fél éve kezdtem el alkalmanként cigizni. Legtöbbször társaságban. 3-4 hónapja vettem az első cigimet, majd még egyet. Összesen a kettő mostanra fogyott el és a 38 szálból szívhattam 12-15-öt. Persze akiknek elosztogattam szintén megkínáltak, szóval kicsit többet. De mindig csak társaságban. Így voltak hetek mikor eszembe se jutott. Most vettem megint 1 hete, hogyha megyünk buliba legyen. 1 szál hiányzik belőle, azt is más szívta el. Persze mindenki más, de én nem szoktam rá, pedig volt buli ahol ötöt is elszívtam egymás után, mert mindenki megkínált. Ezzel nem azt mondom, hogy szívjad, csak hogy pár száltól nem lesz semmi bajod. Ha van akaraterőd, akkor nem fogsz rászokni. Van akinek nincs akaratereje és úgy, hogy nincs nála cigi, úgy is csak erre gondol. Nálam fél éve van és mégsem szoktam rá, pedig bármikor rágyújthatnék, mert itt van a fiókban. Ha nincs buli eszembe se jut. Azt megkérdezhetem milyen a cigi amit találtatok és, hogy "hogy tetszik"? :)
2012. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
szívjad nyugodtan, én is szívom és semmi bajom a tüdőmmel,azt meg nem hiszem hogy a cigi miatt lett volna agydaganatom amivel műtöttek júniusban
2012. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
"Ha van akaraterőd, akkor nem fogsz rászokni." - én meg úgy gondolom, hogy ha van akaraterőd, akkor nem szívod egyáltalán, mert ki mered mondani a társaság előtt is, hogy 'Te hülye vagy, hogy szívod". Amit Te dohányzásnak nevezel egyik válaszoló, az csak megfelelési kényszer, ami nemcsak szánalmas, de nevetséges is!
2012. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

""Ha van akaraterőd, akkor nem fogsz rászokni." - én meg úgy gondolom, hogy ha van akaraterőd, akkor nem szívod egyáltalán, mert ki mered mondani..."


És ha szívni szeretném, mert szeretem? Akkor mit mondjak? Pipázni is szoktam otthon egyedül, mert szeretek. Akkor itt hol a megfelelési kényszer?

2012. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem fogom kidobni, annál maradtam, hogy a barátnőmmel elszívjuk és adunk másoknak is.

Amúgy Viceroy a márkája, szerintem nem olyan jó, de a barátnőmmel pár napja cseréltünk 2 sráccal és kaptunk tőlük 2 mentolosat:)

Na az viszont nagyon jó!:)

2012. szept. 10. 18:18
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Jajj menjetek már.;)

Nekem anyukám azt mondogatta mindig, hogy próbáljam ki a cigit, csak ne szokjak rá. (mellesleg, ő 11 évesen cigizett először, én 14 évesen)

Nem mondom, hogy pontosan követtem azt, amit anyu mondott, de nem dohányzom napi szinten, csak bulikon max 4-5 szálat. Olyan is volt, hogy egy barátnőmmel suli előtt elszívtunk pár szálat, mert megmaradt fél doboz cigink :D (de ez csak kb 2-3 alkalommal volt). Utólag vissza gondolva ez vicces nekem, ha rágondolok csak mosolygok mindig :DD

Nem mondom, hogy örülnek neki a szüleim (bár ők csak 1-2 szál cigiről tudnak, néha bulizáskor), de különösebben nem problémáznak rajta szerencsére. :)

2012. szept. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

"Nem fogom kidobni, annál maradtam, hogy a barátnőmmel elszívjuk és adunk másoknak is.

Amúgy Viceroy a márkája, szerintem nem olyan jó, de a barátnőmmel pár napja cseréltünk 2 sráccal és kaptunk tőlük 2 mentolosat:)

Na az viszont nagyon jó!:)"


Hoppá! Már kezdesz is rászokni! A mentolost pont azért találták ki a dohánygyárak, hogy könnyű legyen rászokni! ha rajtam múlna, akkor betiltanám!

Most tedd le, mert később egyre emelkedni fog csak az adagod!!!!! Napi 1-2 szál, majd 4-5, majd fél doboz, majd egy doboz...

Na és ez iszonyat sokba kerül!

Ne a tüdőrákra gondolj, mert az hosszú távú hatás! Gondolj a tövid távúakra!

-Büdös száj

-Köhögés

-Sárga fogak

-Bagószagú bőr

-Felesleges pénzkidobás

Napi egy doboz cigi egy éven át, egy kétszemélyes üdülés valami meleg éghajlatú országban! (240 000 Ft)

Na de napi fél doboz is évente 120 000 forint, napi 1/4 doboz is 60 000 forint.

Ha lenne cigire spórolt pénzed, költsd el gyorsan másra! Vegyél belőle magadnak valamilyen ruhát!

2012. szept. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!