Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megtudta anyukám, hogy kipróbá...

Megtudta anyukám, hogy kipróbáltam a cigit, de?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 15 leszek hamarosan.Amióta tudom az eszemet a szüleim cigiznek(elváltak amúgy) és mindig úgy álltam a cigizéshez, hogy: "fúj, soha,soha!"

Erre most kb. 1 hete kipróbáltam, mert a barátnőmmel találtunk egy doboz cigit(10 szál volt benne) és tegnap rákérdezett az anyukám, hogy kipróbáltam- e a cigit én meg nem hazudok a saját anyukámnak ezért elmondtam neki, hogy igen és semmit sem reagált rá.Annyit mondott, hogy jó, hogy őszinte vagyok vele és tudja jól, hogy nem fogok rászokni.

Persze én nem is akarok rászokni csak itt van a táskámba még 8 szál cigi és érzek olyan késztetést, hogy szívjam el...:/ de nem akarom!mert tudom, hogy káros és persze, ha még 2 szálat elszívok nem leszek halálos beteg csak lehet az lesz az a pont, amikor rászokok..


szerintetek mit csináljak?

Ti voltatok már ilyen helyzetben?


Köszönöm szépen előre is!:)


2012. szept. 7. 15:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
És találtato az utcán egy fél doboz cigit,amit ki tudja ki hagyott el és ti meg a szátokba veszitek. Számomra ez még rosszabb, mint az hogy tiniként cigizel. Ha meg tudod, hogy nem akarod elszívni, akkor mi a kérdés, kidobod és ennyi!
2012. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az nem írtam le, hogy hol találtuk, így nem tudom miből hitted azt, hogy az utcán! Nem lényeges, hogy hol találtuk!
2012. szept. 7. 15:11
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Én pontrosan így szoktam rá képzeld.

14 évesen megkínáltak cigivel jópárszor, egy darabig mindig elutasítgattam, de aztán végül elfogadtam, mert ki akartam próbálni és meggyőztem magam, hogy egy szálba még senki nem halt bele. Hát elszívtuk, közösen a barátnőmmel.

Anyám heves antidohányos, apám meg úgy döntött, hogy nem költ a cigire többet, ezért 20 év dohányzás után leszokott. Aztán egyszer beszélgettünk, szóba került a cigi, mondtam, hogy én már kipróbáltam, egyik sem csodálkozott, anyám kicsit furán nézett. Majd pár héttel később (akkor már ha megkínáltak, elfogadtam) apámmal beszélgettünk, akkor ő mesélt ilyen kalandos történeteket fiatalkorából (cigiset is) és akkor neki mondtam, hogy én is elszívtam már párat. Azt mondta nem örül, de azért megkérdezte, milyet szívunk. Nála ez egy eszköz volt a lázadáshoz, ahogy nekem is.

Az első doboz cigit egy buli(féleség) előtt vettem, egyedül, csak olyan bátorságpróbaként. Én max 2-3 szálat szívtam belőle, a többinek nyoma veszett. Akkor már kezdett a társasági életem részévé válni a cigi.

Aztán egy szép napon az utcán sétáltam, amikor pontosan előttem a járdán feküdt egy teli dobozzal. Elgondolkoztam, hogy ezt basszus, vajon miért nekem szánta a sors? :D Ketten szívtuk el a barátnőmmel szinte az egész dobozt 1 hét alatt. Azóta mindig van nálam, hiába nem gyújtok rá rendszeresen, de pánikba esek valamiért, ha nincs.

Nálam ez talán egy szimbólum, vagy nem is tudom. Mintha a kabalám lenne egy doboz cigi.

De úgy érzem nem tudok rászokni, pedig eleget szívtam már ahhoz, de bírom nélküle hetekig is akár. És ez szerintem addig jó. Megfogadtam, hogy egyedül sose cigizek, csak ha valaki rágyújt még velem, társaság kelléke, meg ahogy apám megmondta, a lázadásé. Egyedül nem laza.

15/L

2012. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Meg ha már találtátok, de te nem akarod elszívni, nehogy kidobd :D

Add neki valamelyik "rászoruló" haverodnak.

2012. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Dehogy! nem fogom kidobni! Szerintem inkább azt csinálom, hogy a barátnőmmel vagy szép lassan elszívjuk..aztán ennyi, rászokni biztos nem fogok! vagyis hát inkább úgy mondom, hogy nagyon nem akarok!:)
2012. szept. 7. 15:25
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. Ja hát az sem rossz ötlet, de akkor már inkább társaságban menőzzetek vele. Egy talált doboz cigi nagy kincs :D
2012. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
az már feltűnt, hogy elég nagy kincs :D
2012. szept. 7. 15:41
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát nemtudom, erős cigi? Mert, ha erős, sok nikotin van benne 3 száltól tényleg rá szoksz. Egyébként én eldobnám a fenébe, mert ha megtalálják nálam enyhén rossz lenne nekem kb a 18-ik születésnapomig... Egyébként nagyon büdös lesz tőle a te ujjad is? Én csak ezért nem cigizek, mert zavar, hogy milyen a kezem...
2012. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Parfüm, kézmosás... :D

Amúgy a cigi szag engem is zavar, de már megszoktam, csak félek, hogy másokat nem idegesít e.

2012. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Mindig így kezdődik. A TE életed a TE döntésed. Anyádra, apádra meg barátnőre is lehet kenni, ha gyenge az akaraterőd. De ha szívod, a TE tested megy szarrá vele. Könnyebb nem rászokni, mint leszokni, ez viszont fix. Ha jót akarsz magadnak, fogod azt a 8 szálat, elmész a wc-re, jól megnézed, majd lehúzod a slozin egy életre! Ha nem ezt teszed, akkor meg nem csak a cigit fogod szívni, hanem sok mást is... ha van eszed, nem teszed. Innentől a TE döntésed, mit kezdesz a ténnyel. A felnőtt lét válaszutakból áll. Elértél egyhez, ami meghatározza az életminőséged. Ezt TE is tudod! Ezért a döntésért már TE vállalod a felelősséget. Sok sikert!
2012. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!