Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ciki az ha 15évesen cigizek?

Ciki az ha 15évesen cigizek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 14:51
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim válasza:
Csak azt tudom mondani, amit már páran monttak, nem ciki, de egészségtelen.
2012. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

40 -tudod én azt vallom, hogy a nő és a férfi csak az élet-szerepükben különböznek. Egyébként mindenben és mindenhez egyforma joguk van.


S csak intelligencia, életstílus és a genetika az ami meghatározza hogy valaki korán öregszik, ráncosodik vagy épp beteg. Nem pedig a dohányzás.


Én 70 éves vagyok, de csak 60 nak gondolnak mások. Annyira nem látszik mennyi idős vagyok már, hogy ha velem hasonló korú nővel jövök össze, még véletlenül se említem a koromat, mert tudom számára nem lenne jó érzés.Csak a napokban lett az első 1-2 őszhajszálam.


Szóval nem a dohányzás vagy nem dohányzás határozza meg hogy milyen a megjelenésünk. A napokban látogatott meg a húgom 60 éves- hófehér a haja, beteges, de amilyen aranyos olyan ostoba, hogy egyetlen tanácsomat se tartotta be soha. S lassan nem lesz mivel" lélegeznie mert alig van már tüdeje.Ha naponta gyógyította volna magát az elmúlt 10 éveben ahogy megtanítottam neki, akkor ma nem csak maradék, egy tenyérnyi tüdővel kínlódna.

2012. aug. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező örülj annak hogy fiatal, egészséges vagy és nem vagy még benne az élet-viharaiban. Élvezd ezt a szabadságot, mert csak most van. Ha idősebb leszel és esetleg túl sokat dolgozol, gondjaid lesznek vagy más kellemetlen élet-adta körülmények közé kerülsz, akkor sajnos gyakran szoknak rá a felnőttek a dohányzásra is.


Amikor én fiatal voltam, haragudtam a dohányosokra, hogy tönkre teszik az egészségüket. Aztán 19 éves voltam amikor megszületett az első gyermekem és akkor az orvos gyógyszer gyanánt, (ami az én időmben még nem létezett) minden reggel éhgyomorra egy csésze kávét és egy cigarettát javasolt.


Aztán megvettem 5 szálat akkor még db-ra is árulták és betart6ottam az orvosi-utasítást ami egy évig tartott. -Aztán már azt vettem észre nappal is el-el szívtam. aztán a munkám és a férjem hát komoly dohányossá váltam.


Többször abba akartam hagyni, többször egy-egy hétig nem szívtam-- de a férjem erős dohányos és mellette újra szívom- rá se kell gyújtanom, mert hozza már meggyújtva a reggeli kávéval. Csak annyit értem el, hogy 2-3 slukkot szívok aztán leteszem. A férjem pedig pipájába teszi és elpöfékeli a maradékot.


A lényeg inkább ne gyújts rá, mert lehet hogy később felnőttként úgy is rászokhatsz.


Viszont a te korodban a fiatal korban a legnagyobb az erősebb függőség kialakulásának veszélye még akkor is mint fentebb is írtam, ha egyet-egyet szívsz csak, vagy brahiból a barátok miatt.

2012. aug. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 WsAkos válasza:
Nem ciki,csak egészségtelen,és rossz.Le kéne szoknod.
2012. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Nem ciki, csak egészségtelen, mint ahogy már jópáran mondták....
2012. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim válasza:
Inkább heroinozz :)
2012. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim válasza:
ja. illletve nem, csak hülyeség. ha te így érzed jól magad...a te tüdőd.
2012. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim válasza:

A dohányzás az élet egyik legnagyobb hülyeségei közé tartozik, a követőik pedig a legnagyobb hülyék közé.

Én amikor megkérdeztem a dohányosokat, hogy mi értelme és élvezete van a dohányzásnak, a legértelmesebb válasz ez volt: "...mert lehet szívni!" Na, itt majdnem mondtam egy cifrát!

Más: tisztelet a 0.0000001% kivételnek, de a dohányosok legnagyobb többsége kultúrtahó, le sem szarja, hogy hová fújja a "fücstöt" - gyerekre, anyukára, nem dohányzó emberekre. Vagyis tahók. (Elnézést kérek a fentebb említett 0.0000001%-tól, ha olvassa ezt a véleményt!)

2012. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 annamari69 válasza:

A szüleim dohányoztak, már egész kicsi koromban fújták a füstöt, a szobában, minden helyiségben. Nagyon utáltam, elhatároztam, sosem szokom rá...

Ráadásul apukám gégerákban halt meg, végignézetem a betegségét, a szenvedését, amikor már utolsó stádiumban 35 kg-osan csak csont és bőr volt. (És semmit nem lehetett érte tenni). Nem kívánom senkinek.

Persze, tudom, van, aki nem lesz rákbeteg, attól, hogy iszik vagy dohányzik... azért nem örülnék, ha a gyerekeim is rászoknának.

2012. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

48- olyan valakit kérdeztél akinek valóban semmi fogalma arról hogy milyen hatása van a cigarettának, vagy egyszerűen egy ostoba fajankó volt.


Speciel én 18 éves múltam amikor gyógyszer gyanánt kezdtem szívni egy pohár fekete kávéval éhgyomorra. Akkor még pörkölt és őrölt kávét se árultak. De mivel a problémámra még nem volt gyógyszer ezt ajánlotta az orvos, mert a nikotinnak és a koffeinek a hatása együtt a pont kellett gyógyszer híján. Aztán már egy év eltelte után függőséget okozott.


A nikotinnak nem csupán függőség okozó hatása van, de csillapítja a stressz, vagy fáradság okozta kimerülést is, mert dopping hatása is van ilyen értelemben.


Nem annyira a nikotin az ami árt hanem a papír és egyéb pác anyagok égésterméke. Na persze ha valaki zabálja a cigarettát nyilván attól a szervezet is kipurcan. S ez a legnagyobb baj a többségi dohányossal, hogy ha szívja nem képes mértékkel csak egy-egy szálat, hanem egy vagy két dobozzal is naponta. Ilyen alapon viszont az egészséges ételek is ártalmasak ha valaki mértéktelenül fal.


A ráksejtek viszont benne vannak a szervezetünkben eleve de életünk során számtalan vírus fertőzés is okoz rákos elfajulást -- nem is beszélve a hatalmaknak a mocskosságáról amikor azt a rengeted atom robbantási kísérleteket végezték hosszú időn keresztül -- amitől az ózonunk elgyengült és lyukas kalappá lett -- vagy is az univerzumi erős feszültségű gamma,UV sugarak röhögve fordulnak be a lyukakon, amelyeknek rákkeltő hatásuk van akár csak azok a ma is bomló sugárzó anyagoknak amelyek itt maradtak a robbantások után és amelyeket ma is itt ott elhelyeznek az atom reaktorok salakjaként.


Érdekes régen épp úgy sok ember dohányzott és megöregedtek pipával vagy cigarettával a szájukban-- ma pedig gyermekkorúaktól kezdve a középkorúakig mindegyik korosztályban megtalálható a rákos daganatos betegség! -- tegyem hozzá, hogy a munkám közben sokkal több nem dohányos daganatost ápoltam, mint dohányost.


Ennyit a mostani ingyencirkuszos hatalmak, vezetők általi komédiájáról a rákos megbetegedést illetően.

2012. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!