Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ciki az ha 15évesen cigizek?

Ciki az ha 15évesen cigizek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 14:51
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim válasza:
Mi lesz neked abbol ha cigizel?igen nagyon ciki..most még le tudod rakni de kesobb mar nehezebb lesz..Hamarabb meg akarsz halni......??
2012. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
bármilyen életkorban az.
2012. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:

Ne azért ne dohányozz, mert 'ciki', hanem mert egy csomó pénzt (+ az egészséged) el fogsz cseszni egy olyan dologra, amire valójában semmi szükséged nincs.


* offtopic *

#13

"Egyetértek 11-el.;)"


Ami ugye helyesen: egyetértek 11-gyel.

Egy nyelvtannáci legyen alapos. ;)

2012. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim válasza:

Ciki. De nem a korod miatt. Maga a dohányzás az, ami ciki. Persze ez csak a passzív dohányosok körében igaz, nyilván az aktív dohányosok telibeszarják, a dohányosokat és nem dohányosokat egyaránt.

Az a baj, hogy dohányosként lassan-lassan a cigizés az életed része lesz, és azt fogod hinni, hogy a cigi neked annyi, mint másnak a friss levegő. Függője leszel tőle, és imádni fogod a szagát, az ízét, a mozdulatait.

Egyre büdösebb leszel, sárgul a fogad, ráncosodsz, és a tévhitekkel ellentétben egyre idegesebb leszel. Egyre nyomorultabb leszel, amit te nem fogsz érzékelni, és minden intelmet ki fogsz röhögni, de a körülötted élő passzívak a csövesekkel fognak összehasonlítani. Velük fogsz azonosulni.

Aztán persze jönnek a betegségek. Tévhit, nem leszel tüdőrákos, meg egyéb rákot sem a cigi fog okozni, de a cigi miatt fogod hamarabb elveszteni a fogaid, a cigi miatt csökken az energiád, a c-vitamin szükségleted tízszeresére emelkedik ezért az influenzáknak jobban ki leszel téve, és a szürke slejm mindig ott fog vigyorogni a torkodon. Hangod is eltorzul, hajad töredezni kezd, és életbiztosítást sem köthetsz ezentúl fillérekért.


Ciki-e a cigizés? :) Nem. Te magad leszel a ciki, akkor is mikor épp semmi nem lóg a szádból.

2012. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Ja és még valami --14,-15,-16 beíróknak írom-- mire fől tesztek különbséget nők és férfiak között a cigarettázás tekintetében?


Mennyivel van több joga egy férfinak szívni mint egy nőnek? vagy miért gusztustalanabb vagy kiábrándítóbb vagy egészségtelenebb egy nő kezében a cigaretta, mint egy férfinél?


Valamiképp fogalom és értés zavarban szenvednek sokan a nő és férfi nemmel kapcsolatban. Egy nőnek épp olyan joga van mindenhez mint egy férfinek. A különbség csak annyi, hogy az egyik nőnemű a másik hímnemű.


Bár ami a lelki adottságokat illeti... hát az már nem garantált, hogy egyértelmű és megegyezik a testfazon a lélek-feszültségével.

2012. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
Férfiaknál egyszerűen káros, meg zavaró, ha mellettem egy bagószagú férfi ül. Nőknél azért cikibb, mert ők többet adnak a külsejükre, mint a férfiak, tehát a cigi, mint a külsőt romboló tényező paradoxon, ha közben meg egy csomó pénzt költ kozmetikumokra, hogy illatos legyen.
2012. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

36/ Részben igazad van -- de ezt mint nem dohányzó írtad most.


az hogy valaki dohányzik, az nem jelenti azt hogy állandóan bagószagú, az függ a személyes higiéniától és attól is hogy mit szív - büdöset vagy finomabb illatút. A másik egy nem dohányzó társaságában illik megkérdezni, hogy zavarja-e a dohányzás és igen akkor nem gyújt rá az ember-- persze sok embert ez egyáltalán nem érdekli.


Én 50 éve hogy dohányzom sajnos, de nem szívtam a lakásban mindenhol- csak a verandán. a Munkahelyemen is a kijelölt helyen. Ahol pedig nem volt ott létrehoztunk egy ilyen helyett, mert még se szívhatja a füstöt az is, aki nem dohányzik.


S attól hogy dohányoztam, még lehettem csinos -nagyon is az voltam valamikor, volt is belőle elég konfliktusom-- de nem jelentette azt hogy bagó szagom volt. Egy a intelligens dohányos, nem gyújt rá utcán, idegen helyen, lépte- nyomon, és gyakrabban öblíti ki a száját!! Vagy valami mentolos cukorkát kap be, hogy elvegye a dohány szagát.


Ezeket egyébként kis Kérdezőm el se olvasd, mert nem Neked írtam-- Neked csak azt tanácsolhatom, hogy még véletlenül se szokjál rá, mert erős függőséget okoz, és valóban nagyon ártalmas. Sőt egy bizonyos idő után sajnos, még a leszokás is veszélyes, mert a sejtek hozzászoknak a nikotinhoz, amit ha nem biztosítunk számára újból és újból előfordulhat, hogy épp az okoz komoly daganatos betegségeket.


Nem is annyira a nikotin az ami ártalmas hanem a CO és a füst amely kátránnyal telített-- és az lerakódik a tüdőnek a hólyagocskáiban. Ezért tartom helyesnek azt hogy most törvénybe hozták hogy nem lehet mindenhol csak úgy füstölögni, mert bizony nagyon sok ember van aki abszolút nincs tekintettel másokra. Ezt egyébként, mint egy volt intenzív ápolónő írtam neked. Aki bizony állandóan éjjel dolgozott - ki se bírtam volna cigaretta nélkül... sajnos.

2012. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim válasza:

Nem ciki. Én 14 évesen kezdtem el, most vagyok 16 és elmegy napi fél- valamikor 1 csomag. Nagyon sok pénzem rámegy, sokat köhögök, fáj a torkom sokszor, ezért is szeretnék leszokni, csak valahogy nem megy. És persze a barátom miatt aki nagyon nem szereti a cigi szagot és szeretne leszoktatni róla. Én azt ajánlom, hogy addig tedd le a cigit amíg nem vagy annyira rászokva. Arról ne is beszélve milyen büdös cigiszagod van ha elmész valaki mellett. Volt, hogy pár napig nem cigiztem és a buszon mellémült egy idősebb nő. Olyan büdös cigiszaga volt, hogy azthittem ott jön fel a reggelim. És amikor smárolsz valakivel, nem lehet a srácnak valami kellemes egy hamutálcával smárolni. Tehát tedd le amíg nem vagy annyira rászokva!

Üdv. egy erős dohányos 16 éves lány

2012. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Én 56 éves vagyok és 15 éves korom óta dohányzom. Ha lehet, tartsd vissza magad és ne gyújts rá 18 éves korodig, ugyanis ha korábban szoksz rá, sokkal erősebben rögzül a szokás és később soha nem fogod tudni abbahagyni.

A statisztika azt mutatja, hogy azok közül, akik 18 éves korukat követően kezdtek dohányozni, később sokan le tudnak szokni, míg az ennél fiatalabb korban rászokottak közül egyetlenegy sem képes véglegesen abbahagyni a dohányzást!

2012. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim válasza:
Amúgy nem ciki, csak hülyeség. Később jössz rá, miért, akkor már általában késő.Most úgy érzed menő. Mindenki azért kezdte el. Aki most leoltja az vagy eleve ellene volt és antidohányos vagy a már késő kategóriában van/volt, és jobb esetben sikerült letenni. Én az utóbbiba mondanám magam de csak félve mert még mindig kísért az emlék, hogy milyen jó volt cigizni. Nem is tudom lehet 12 voltam mikor elkezdtem. Úgyhogy ennyi. Maminak meg annyi, hogy túlzásba viszi a feminizmust. Nem hiába léteznek férfiak és nők alapvető különbségekkel, melyeket nem célszerű feláldozni az egyenjogúság oltárán, mert akkor meg panaszkodtok, hogy "hova tűntek a férfias férfiak" és társai megnyilvánulások, ugye, ha keverednek a szerepek. A nők a szebbik nem, a cigaretta meg egy bűdös, ocsmány szokás annak minden velejárójával(slajm, büdös száj,ruha, ráncos, öregedő bőr stb). Nem nehéz észrevenni, hogy a kontraszt nagyobb a nők esetében. Nem arról van szó kinek mit lehet, hanem, hogy szemléletesebb a különbség, és nevetséges is, mint mikor kizárólag édesítővel issza a kávét valaki egy b@szom nagy szelet torta után.
2012. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!