Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ciki az ha 15évesen cigizek?

Ciki az ha 15évesen cigizek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 14:51
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:

Nem ciki, de saját érdekedben hagyd is abba!


Én 14évesen szoktam rá, és mai napig szenvedek azzal, hogy letegyem. Ettől nem leszel se menőbb, se szimpatikusabb az emberek szemében, inkább ellenkezőleg. Sőt, a nikotin nagyon rossz dolog, és amint rá szánod magad, hogy letedd, nem tudod vagy nagyon nehéz mert jön a nikotin függőség. Ráadásul nagyon drága és 900.- HUF is lesz... GG

2012. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz...


A baj az, hogy nem most lesz belőle komolyabb bajod, hanem később. Tudom, hogy 15 évesen a tiéd a világ, de leszel még 30, 40 és így tovább. Én nem voltam egy nagy dohányos, másfél évig szívtam, 2 éve tettem le, de az a tapasztalatom, hogy minél tovább cigizel, annál nehezebb lesz letenni. Sőt, az olyan dohányzó ember a kedvencem, aki azt mondja, hogy szeret cigizni (:


A leszokás igencsak ember és jellempróbáló művelet lesz, sokan inkább meg se próbálják. Az ilyen ember van tökéletesen tisztában azzal, hogy mekkora hülyeség amit csinál, de mégis csinálja.


Szerintem addig tedd le amíg tudod. Jah, és csak a teljes megvonás segít, a mindenféle tapaszok meg praktikák csak marketing bullshit, nem szabad benyalni. Találj valami más cselekvést ha rá akarnál gyújtani, mondjuk bonts egy energiaitalt/csokit, igyál egy kávét, stb. Az sem egészséges, de a cigitől jobb. Nekem pl ez segített a leszokás első heteiben, de azt sem szabad túlzásba vinni.

2012. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
20%
Nem ciki egyáltalán:)... 15/L
2012. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:

"Sőt, az olyan dohányzó ember a kedvencem, aki azt mondja, hogy szeret cigizni"


Igaz, hogy leszoktam több, mint 2 éve (20 év cigizés után), de most is azt mondom, hogy nagyon szerettem cigizni.

2012. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim válasza:
100%

Cikinek nem ciki, mert a mai világban már szinte természetesnek gondolják az emberek ezt a cigi-ügyet. Pedig szerintem abszolút nem természetes... egészségtelen, és én speciel rohadtul nem bírom, ha rám fújják a füstöt. Ha látok valakit, aki cigizik, az nem zavar, mert hát mit tudok én tenni ellene? Ettől függetlenül azt mondom, hogy nem éri meg.

15/L

2012. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:

A dohányzás nem ciki, hisz egy megszokott kiegészítő rituális szokássá vált. Valamikor csak ritkán dohányoztak a nők inkább férfiak szokása volt. Aztán az én fiatal éveimben lett egyre jobban szokás, divat, felnőttesen egyenjogúságot jelentő, hogy a nők is elkezdtek egyre többen dohányozni, sikk volt a társaságban dohányozni úgy mondták rajos".


az egyik veszélye a fiatalkori dohányzásnak hogy ebben a korban lehet a legjobban hozzászokni.


Én megvallom 52 éve dohányzok, és vagy 15- szőr szerettem volna elhagyni a cigarettát. De nagyon keménynek csak akkor sikerült lennem amikor a gyermekeimet vártam és utána egy évig-- de mivel a férjem nagyon erős dohányos és nem tudja elviselni azt hogy én ne dohányozzak, (hisz ha végleg letenném, az az ő gyengeségét jelentené) így ismételten szinte tálcán hozta mindig a cigarettát a reggeli kávé kíséretében. Egy erős dohányos az nem tud ellenállni az ilyen kísértéseknek, mert a nikotin nagyon erős függőséget okoz.


S bár jól tudom árt bizonyos értelemben az egészségemnek, ma már nem is hagyhatom abba teljesen. Annyit tehetek, hogy rágyújtok a cigire elszívok 1-3 slukkot és leteszem aztán a férjem szívja el a többit.


Miért? Mert ha józanul végig gondoljuk egy kémiai anyag hatását a szervezetre, mint a nikotin is az, olyan sokat adtam belőle a szervezetemnek, hogy már létszükséglete a sejteknek. Ha drasztikusan letenném egy árva slukkot se szívnék többet -- végig gondoltam, hisz le is tudnám tenni-- Tehát megvonnám a szervezettől végleg egy picit se pótolnék, akkor valószínűleg hamarabb válnék rákos beteggé,mert a sejtek függővé váltak, mint az adrenalinhoz termelődéshez amit a szervezet állít elő,szintén függővé lehet válni. A sportot szintén ártalmas abba hagyni egyik napról a másikra, hisz a sejtek hozzászoktak hogy állandóan serkentik egy kis adrenalinnal. Valószínűleg aki abba hagyja azok gyorsabban épülnek le, és kiszolgáltatottabbak a sejtek a betegségekre-- hisz ellenkező életre, működésre vannak kényszerítve a sporthoz képest lassított felvételre.--


Miközben a nikotin is ártalmas a szívnek, a vérkeringésnek, ártalmas a tüdőnek.


Tehát még véletlenül, brahiból se dohányozz. De van még egy nyomos ok. Aki dohányzik az egy dobozzal elszív-- akkor szorozd be mennyibe kerülne havonta, évente az amit csak úgy kifüstölnél és mit lehetne inkább venni rajta?

2012. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

"akkor szorozd be mennyibe kerülne havonta, évente az amit csak úgy kifüstölnél és mit lehetne inkább venni rajta?"


Ezt nem véletlenül írtam befejezésképpen-- ezzel szoktam némi javulást, hatást kiváltani a férjemnél, akkor nem szokott plusz csomagot venni önmagának, és az én fél szálam dohányát is pipában füstöli el, amit viszont ritkán szivók-- s annyival csökken legalább az Ő füstölgése is. Aki erős dohányos annak mindig a szájában lógott, mint a férjemnek is, már nem is várom, hogy lemondani tudjon róla, mert még többet ártanék.


Szóval ne dohányoz! Van két csodálatos unokám fiuk, de nagyon haragszanak a cigarettáért, különösen a 18 éves, Ő ha észre veszi, ki is veszi a kezemből és elnyomja azonnal!!

2012. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
IGEN!!!
2012. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hány éves vagy, undorító...
2012. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 csengusziii válasza:
Szerintem manapság már mindenütt ciki rágyújtani. Még az utcán is... Másrészről minek csinálod? Szerintem valaki nem attól menő illetve "felnőtt" hogy azt csinálja amit esetleg a környezete tesz vagy amit elvár/na/..tőle. Nem utolsó sorban pedig ott az egészséged védelme is. És az mindennél fontosabb! :-))Nem igaz!? De te tudhatod igazán a választ ... az a lényeg amit te szeretnél igazán! :-)
2012. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!