Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnám legegyszerűbben...

Hogy tudnám legegyszerűbben megoldani a leszokást?

Figyelt kérdés
Nagyon le szeretném tenni, már két éve cigizek, és szerintem elég gáz. kár volt rászoknom, és felvállalom, hogy igen, nem voltam komplett mikor kiprobáltam, és aztmondtam ugysem fogok rászokni, de végül meglett az eredménye és sikeresen rászoktam. de nem szeretnék tovább cigizni, meggondoltam magam. az a baj, hogy nem akarok tapaszokra meg ijen olyan szerekre költeni, mert nagynénémnek sem segített egyik sem semmit. segítenétek? ha valaki már letette, tud ötletet adni? hogyan tettétek le? 15/L
2011. ápr. 9. 21:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
egyébként a 13 éves kissrácnak meg teljesen igaza van, én 15 f vagyok, nem terezem a leszokást, de néha gondolok rá.
2011. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Köszi,hogy igazat adtál! :)
2011. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A 13 éves úriember valóban jól összefoglalta a lényeget!
2011. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Neked is köszi! :)
2011. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

a 13 éven fiunak üzenném:

A szüleim nem foglalkoznak velem, le sem vagyok szarva.

ütnek vágnak ahol érnek, és semmi okuk nincs rá.mindent megtiltanak. és őszintén elmondom, bár nem ide tartozik, hogy elég sok helyre járok pszichológusokhoz, szoval mentálisan nem igen vagyok egészséges. és ha mondom nekik hogy ide meg oda nem szeretnék elmenni, mert nagyon kivagyok, csak levagyok oltva hogy csak bemesélem.és akkor most mondj valamit erre.szerinted hogy oldjam meg, ha nem a cigihez nyúlok? viszont nem megoldás ez, és ezért akarok leszokni... csak hogy tudd hogy miért nehézkes most nekem elhagynom a cigit..máskülönben már biztos letettem volna, csak szükségesnek érzem hogy legyen ami kicsit lenyugtat..vagy legalábbis csökkenteni szeretném, hogy ne napi 9szálat szívjak el, hanem max 2 szálat.mert az is valami egyenlőre..vagy csak ha nagyon idegesvagyok..na szoval..ezekre mit tudtok mondani? mondjuk ezt átirhattam volna most másmilyen kategóriába, de megteszi itt is..szoval értitek azért,csak kitudtok igazodni ezen..

2011. ápr. 11. 16:39
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Csökkenteni nem fogod tudni, azt felejtsd el, az megy két hétig max, aztán majd többet fogsz szívni mint előtte.


Leszokni nagyon nehéz.

Tegyük fel a cigi egy kis gonosz manó, ami bent lakik a gyomrodban. Ez a manó éhes, és te eteted cigivel. A manó boldog és csak egyre dagad, aztán majd több cigit kér, és neked egyre szarabb lesz. Nehézkesebb lesz levegőt venni, fáradékonyabb leszel, köhögni fogsz..stb, tudod.

Na szóval a manó csak nő és nő, és szép lassan kinyír téged.


De ha erőt veszel magadon és ezt a manót nem eteted 1 hétig, ő akkor nagyon mérges lesz, rugdosni fogja a gyomrodat belülről és kínozni fog, hogy etesd meg, de te erős vagy és nem eteted meg csakazért sem, akkor éhen döglik. És mikor éhendöglött, te fellélegezhetsz.


Jobban fogod érezni magad, több energiád lesz, boldogabb leszel, hogy nem függessz egy ilyen hülyeségtől és utána nem is fogod érteni, hogy eddig mért nem tudtad elhatározni magad.


Pedig egyszerű, de itt a fő gond nálad, az, hogy keresed a kifogásokat.


Persze ha folytatod, az lesz majd, hogy reggelente köhögni fogsz, és majd minden este elhatározod, hogy leszoksz, de nem leszel képes rá. Minél jobban rá vagy szokva, minél régebbóta dohányzol és minél több cigit szívsz, annál nehezebb.


Pedig csak az első hétben lenne szar, aláírom kva szar, de ki lehet bírni. Aztán már könnyebb. Valamennyire hiányozni fog később is, de eltelik egy hónap és nem fog eszedbe se jutni hogy rágyúlytanál.


A cigi az elég jól hasonlít a kemény drogokhoz, mert nagyon jó kis függőséget okoz.

2011. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én vok a 13 éve srác!

Őszintén sajnállak!!!

Akk sztem a leszokásnál gondolj a barátaidra! És őszintén sajnállak! Van youtube felhasználód? Felvehetlek barátnak! :)

Igazából ez csak azért fontos,hogy érezd,hogy másnak fontos vagy,és,hogy felejtsd el azokat a szemét szüleidet,és élj boldogan! :)

2011. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
barátaim sincsenek...szoval az élet nagyon pofára ejtett
2011. ápr. 16. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!