Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 napja nem gyújtottam rá!...

3 napja nem gyújtottam rá! Kinek hogy alakul/alakult a leszokás?

Figyelt kérdés

Én már nagyon le akartam szokni, főleg a köhögés és az anyagiak miatt. A sóvárgás már rengeteg javult az első napokhoz képest. Viszont várom a végét hogy mikor lesz az amikor nem jut eszembe 50x a cigi. Már ez is jobb mert az első napokban kb 500x gondotam rá, de az komolyabban sose fordult elő hogy rá is gyújtok.

Nekem pl a kávé ugyanúgy jól esik, a zabálhatnék viszont rám jön estefele, és főleg délután kívánom meg a cigit.

Annyi a bajom igazábol hogy túl sokat eszembe jut, ezt várom a legjobban hogy elmuljon. Pl éjszaka is felébredek és hiányzik a cigi.


ma 13:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyebként már több mindt egy dobozzal szívtam naponta, és egyik napról a masikra hagytam abba.
ma 13:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, pont ezért kell hatalmas önuralom, hogy akkor is nemet tudj mondani, ha rohadtul kívánod már. Nekem sokat segített az, hogy hányingerem volt a cigitől. Rohadtul idegesít már a szaga is. S főleg az utóíz ami szar nagyon. Ez sokat segített, hogy ne kelljen. Mai napig is kívánom, van hogy rágyújtanék néha mikor nagyon ideges vagyok. Olyankor nem érdekelne az íze se, vagy ital után se nagyon. De egyszerűen visszafogom magam. Ami amúgy nagyon nehéz, rohadtul nagy önuralom kell ehez.
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Augusztusban elkezdtem dolgozni egy új helyen, lényeg hogy seftes ukrán cigit vettem, aminek szörnyű keserű íze van. Még mindig van fél doboz belőle. Egyre kevesebbet szívtam, utána kipróbáltam az iqost, és váltottam rá. Viszont így árban megint magas, ezért szépen beosztom, a reggeli cigit kitolom a cigiszünetig, utána ha hazáértem egy szál, este egy-két iqost elpöfékelek filmnézéshez, olvasáshoz.

Egyelőre elégedett vagyok magammal, a cigis kohogesem is csillapodott, költök rá,de nem horribilisen sokat.

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokáig megmarad az, hogy kivánod a cigit, de egyre csökken, viszontinkább arra gondolj ilyenkor, hogy ha már 3 (vagy késöbb 5-10) napot kibírtál, akkor az ne legyen hiábavaló, és mindig csak MÉG EGY napot kell kibirnod.
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pacsi, hogy így haladsz! Gratula, ne add fel!
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen azt már érzem hogy kevesebbet kívánom, ráadasul pont volt azóta konfliktushelyzet az életemben, persze az első gondolatom az volt hogy milyen jol esne, de azzal nyugtatom magam hogy hiába szívnám el, semmit nem változtatna a helyzeten, semmivel nem lenne jobb. Szóval 90%-osan úgy érzem hogy biztosan nem fogok rágyújtani, de attól még rohadt nehéz.
ma 14:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam nem működik az hogy kevesebbet szívok. Előbb-utóbb ugyanaz a helyzet hogy minimum 1 dobozzal 1 nap. Olyan vagyok mint az alkoholisták, hogy ha elkezdem akkor nem birok leállni 😅 szóval vagy csinálom vagy nem, és most úgy döntöttem hogy nincs értelme és nem szívom.
ma 14:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A "kevesebbet szívni" csak kevés embernél müködik, ha elfogy a napi adag délre, akkor csak többet fog szívni.

Nekem is csak a nullára redukálom módszer müködött napi 3 doboznál. Az elsö hét rettentö rossz volt, utána egyre kevésbé.

Meg még egy tipp: találj ki valamit helyette, amivel a kezed elfoglalod, pl. valami türelemjáték, vagy rejtvényfejtés, vagy egyéb, csak "ne legyen szabad kezed" a rágújtásra.

Sok sikert! (Hidd el, egy hónap múlva rengeteg elönyét észreveszed a leszokásnak, akkor már tudod élvezni a dolgot)

ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 retektorta ***** válasza:
Ismerős úgy szokott le sok kudarc után, hogy átállt elektromos cigire. Olyan fajta volt, hogy ő keverte a löttyöt (bocs, nem értek hozzá) és egyre kevesebb nikotin tartalmú folyadékot tett bele, de pont ugyanúgy, ugyanannyit szívott. Aztán elért egy pontot, amikor nem kellett nikotin, és mindenféle gyümölcsös ízesítésű folyadékot szívott, csak úgy szórakozásból.
ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es: ezzel csak az a gond, hogy a liquid majdnem annyira árt, mint a nikotinos cigi, az átszokással ugyan a nikotint kiiktatta, de egy függöség még mindig maradt és ez sem egészségesebb, legfeljebb kevésbé büdös.
ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!