Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, van kiút a depress...

Mit tegyek, van kiút a depresszióból?

Figyelt kérdés

Szörnyen érzem magam. Tudom, hogy mentálisan beteg vagyok..pontosabban depressziós. Egy éve küszködök ezzel, sokszor határoztam el magam, hogy meggyógyulok és normálisan élek mint mindenki más és ezért megteszek mindent, el akarom űzni a rossz gondolatokat..Na hát ez szép és jó lenne, de nem jött össze és ez csak egyre rosszabb lesz. Suliba járok még, tanulnom kell és vannak kötelességeim. Jól tanulok ( mivel maximalista vagyok ezért kényszert érzek rá..), de egyre már nem bírom. Mindent titkolok az emberek előtt, csak pár embernek beszéltem erről és ők nem nagyon vesznek komolyan. Kértem segítséget, de az az egy ember akire számítottam már nem foglalkozik velem.

Olyannyira el vagyok keseredve, hogy ott tartok: vagy meghalok holnapra vagy pszichiátriára kerülök.

(Bocsi ha önsajnáltató vagyok.)


2018. márc. 25. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid?
2018. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen..általában próbálom lefoglalni magam
2018. márc. 25. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, hallottad már a "pszichoszomatikus betegség" kifejezést. (Ha nem: lelki okokból bekövetkező fizikai tünetek.) A betegségek többsége ilyen.

De ugyanez fordítva is igaz: a fizikális problémák mentális panaszokat okozhatnak.

Nagyon-nagyon fontos az egészséges étkezés, mert az immunrendszer egy része "a gyomorban van" - Sok zöldség, gyümölcs, és megfelelő mennyiségű fehérje és zsiradék is kell. Viszont sajnos a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat még így sem mindig tudjuk biztosítani. Mentális problémák esetében jellemzően a B-vitaminból és a magnéziumból van hiány, illetve nem megfelelő az Omega-zsírsavak aránya. Ezért kezdj el nagy adagban magnéziumot, Omega3-at és B-vitamin komplexet szedni.

Plusz szintén szükséges a megfelelő működéshez a rendszeres testmozgás is: kezdj el sportolni valamit, vagy legalább napi fél órát sétálj intenzíven. És ezen kívül is tartózkodj szabad levegőn minél több időt.

Ezek nem "varázsszerek", tehát nem máról holnapra hoznak eredményt; de egy-két héten belül már érezhető a hatásuk, és az állapotod utána is folyamatosan javulhat.

2018. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szedek vitaminokat. Pezsgőtablettát is iszok illetve B1 B6 vitamint is szedek minden nap. Próbáltam a futást és csak annyit értem el vele hogy jól kifárasztottam a lábaimat. Utána minden ugyan az volt.
2018. márc. 25. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi történt 1 évvel ezelőtt, amikor az egész elkezdődött?
2018. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!