Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy küzdjem le a lámpalázamat?

Hogy küzdjem le a lámpalázamat?

Figyelt kérdés
Citerázok már 5 éve lassan. Az a nagy gondom, hogy addig nincs semmi bíj, amíg nem kell szólóban kiállnom közönség. Amint kiállok, elkezd remegni a hangom, de csak az első 30 másodpercben. Hogy küzdhetném ezt le?
2010. máj. 8. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kapcsold le a lámpát :D

És a citerához minek a hangod?

2010. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk mert jobb helyeken énekelnek a citera mellé:D

Tudod, citerázásnál nem csak a citera a fontos, hanem az ének is, mret a citera kíséri az éneket.

2010. máj. 8. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Én énekes vagyok. Hidd el a lámpaláz nem fog sohasem elmúlni. :) Nekem egy sör koncert előtt és bátrabb vagyok. Lemegy az első szám és már nincs félelem. :)
2010. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tönkretette az életemet. Annyit szenvedtem miatta a suliban. Önszuggesztióval érhetsz el leggyorsabb eredményt és olyan meglepő lesz, hoyg csak nézel majd. MJinden nap ahányszor csak eszedbe jut és kedved van, lazán ülj le és képzeld el a szereplést olyannak amilyennek szeretnéd, sőt kissé eltúlozva. legyen előtted nagy mikrofon, legyél kivilágítva, legyen 10X annyi néző és a végén felállva tapsoljanak meg. Legyen kamerás is. Érezd a sikert, legyél laza, mosolyogj végig. Érezd magad úgy, ahogy szeretnéd. Pár ilyen után már meglesz a hatás. Azért mert a tudatalattiból származik a félelem. A tudatalatti nem tud különbséget tenni a tényleg megtörtént és az elképzelt dolgok között. Ha elképzeled, olyan neki, mintha már olyan lennél és törvényszerűen megváltozol. Kiállsz és csak csodálkozol, hogy nem remeg a hangod és minden olyan frankón megy. Én ezt tapasztalatból írtam!
2010. máj. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok: olvass utána a technikának, önhipnózisként is megtalálod. Ha fontos számodra a változás, akkor tedd meg! Eleinte a tudatalattid tiltakozni fog a dolog ellen, hülyén érzed magad a szuggesztióid miatt, de ahogy kezdi elhinni, egyszercsak természetesként éled át.
2010. máj. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!