Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan küzdjem le ezt az egészet?

Hogyan küzdjem le ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy az utóbbi időben (még suliidőben jött elő) elég stresszes voltam/vagyok. Szorongást és önbizalom hiányt érzek, és a suliban hányingerem volt pár óra előtt, pedig volt hogy nem is feleltünk az órán és nem lett vna okom az idegességre, de szorongtam, stresszeltem, és nem tudtam lenyugodni.. Elmentem a háziorvosomhoz, hátha ír fel valamilyen gyógyszert, ami segítene egy időre, míg átgondolom a dolgokat, mert elég zűrös az életem mostanság, viszont beutalt egy pszichológushoz.. szóval van egy papírom a pszichológushoz, de ez ennyi idő alatt nem segítene, hiszen jövőhéten van a könyvosztás, és már most összeszorul a gyomrom tőle.. Későbbiekben valószínű, hogy rá kell szednem magam arra hogy elmenjek pszichológushoz, de egyelőre nem tudtok valami módot arra, hogy lenyugodjak, és ne stresszeljek? :S... valami vény nélküli, normális gyógyszert, tudtok ajánlani? Sedatif PC-t használtam, de nem jött be... Valeriana Realxon gondolkozok/gondolkoztam de nem vagyok biztos benne hogy működne..


Kérem, valaki segítsen =|. Kétségbe esett 15/f.


2011. aug. 27. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A pszichológus nagyon jó lesz, mert megtanít stresszkezelő technikákat (pl. autogén tréning). Addig is sportolj, foglalkozz valami számodra kellemes hobbival, és gondolj arra, hogy igenis képes vagy megoldani a rád váró kihívásokat.
2011. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyomok egy zöld kezet, és nem rossz indulatból mondom, mert tudom h csak segíteni akartál, de elég közhely ez, és mondani is könnyű sajnos, mert elég mélyen van a dolog =/
2011. aug. 27. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek jó barátaid, akikkel meg tudod beszélni a gondokat? Vagy az kevés?
2011. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen 3 barátom van akivel úgy igazán szoktam beszélgetni, abból meg egy legjobb barátom, akivel mindent megbeszélek, és a helyzet az hogy kiveséztük velejéig a témát és ugyan olyan rossz a helyzet.


._."

2011. aug. 27. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Te szegény... Sejtem, hogy miről beszélsz, mert a munkahelyemmel vagyok pont így (minden reggel úgy indul, hogy elmegyek hányni, de jelenleg nem tudok váltani). Hozzáférek vényköteles nyugtatókhoz, ki is próbáltam, de csak álmos lettem tőle, boldogabb az nem. A sport és a barkácsolás segített a legtöbbet, no meg a barátokkal való sok-sok beszélgetés. Tényleg közhely, de az esetek zömében semmilyen gyógyszer nem mászik ki a gödörből az ember helyett. Egyébként eddig milyenek voltak a jegyeid? Most jött hirtelen ez a nehéz időszak, vagy korábban is hasonló gondjaid voltak?
2011. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Korábban (7.- 8.-ban) nem voltak ilyen gondjaim, és akkor rosszabb jegyeim is voltak sokkal, viszont most 9.ben jött elő az egész, de az az érdekes, hogy jobb jegyeim lettek, mert jobban odafigyeltem a tanulásra, és egy olyan 4es tanuló vagyok körülbelül.. viszont a jó jegyek nem nagyon tudtak feloldani.. nem nagyon érdekel(t) hogy jobbak a jegyeim, de tudtam hogy jó jegyeket kell szereznem..


Nem kell, hogy boldog legyek, mert most sem vagyok túl boldog mert egy elég hosszú kapcsolaton kellett túl esnem már február óta kb, és azóta semmilyen boldogság nem ütközött az életembe, így nem érdekelne, ha nem okoz boldogságot, csak az lenne jó ha nyugodtabb lenne a lelkem picit =| te milyen gyógyszereket szedtél ami úgy nagyjából be is vált?

2011. aug. 27. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Értelek. Nagyon jól leírtad a dolgokat, gratulálok, ez keveseknek megy! :-)

Enyhe teljesítménykényszered van. Meg akarsz felelni valami olyan elvárásnak, ami irreális. Nem kell. Érezd jól magad, az legyen az elsődleges cél. 9.-ben még úgy sem számít annyira a teljesítmény... ráérsz. ;-)

A feszültséget gyógyszeresen lehet csökkenteni, ehhez pszichiáter szakorvos kell. Ajánlani tudom, rendkívül jó megoldásokat ismernek!

A valeriana-t pedig minden további nélkül kipróbálhatod, először 3x1, ha kevés, este lehet kettőt is, de javaslom, hogy látogass meg egy pszichiátert, aki a gyógyszert személyre szabja.

A legjobbakat!

2011. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm =|.remélem valahogy ki tudok vánszorogni ebből a dologoból.
2011. aug. 28. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet azért utalt be pszichológushoz, mert ez pánikroham lehet, nem diagnózis meg ilyemi.

szerintem bízzál meg benne és mondd elé amit akarzs néha egy külsős sokkal jobban látja a dolgokat.

Közhelyes vagy em a sport nagyon jó stressz oldó menny fuss egy kört a ház tömb körül, vagy néhányat és ha jól kifáradtál könnyebben alszol és aztán kipihetne könnyebben dolgozod fel a problémákat.

e mellett megpróbálhatsz meditálni is.

Ne akarj szerekhez nyúlni amíg nem próbáltál ki a rendes megoldásokat.

2011. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Futótervem van, hétfő-kedd és csütörtök-pénteki napokon este 7től futok a haverommal 5-6 kilómétert, meg amennyi jól esik, de sajnos az ilyen dolgok, és a sport nem segített eddig.. ha bejöttek volna ezek a fizikai megterheléses vagy megnyugtatós dolgok, én nem fordulnék szerekhez =|.
2011. aug. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!