Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek aluszékony?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy meglepően sokat alszom (8-9 órát), s egyáltalán nem tudok felkelni akkor, amikor én szeretnék, de ki sem pihenem magam, mert mindig fáradt vagyok. (Szedtem 1000 mg-os Eurovit C vitamint, most ugyanezt a c-vitamint pezsgőtablettában iszom az Eurovit multivitamin mellé. Tehát vitaminhoz jut a szervezetem, próbálok minél több zöldséget és gyümölcsöt enni, minden nap mozgok, tornázom.)


Úgy érzem, hogy az alvással elvesztegetek értékes időt az életemből, amelyen mást tudnék kezdeni. Szeretnék fitt lenni, energikus, élni szeretnék, pezsegni, hasznosan tölteni az időt, nem pedig alvással, mert az csak lustaság. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám elérni, hogy fel tudjak kelni reggel, hogy kevesebbet aludjak?


26 L


2010. márc. 6. 18:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A vérkép már megvolt, az orvos azt mondta, hogy régen látott ilyen egészséges vérképet :D
2010. márc. 6. 20:22
 12/14 anonim ***** válasza:
Én valami halk zenét szoktam betenni ébresztőnek,aztán 5 percel később,valami rendes ébresztő hangot,akkor könnyeb a kelés és ne magy annyira fáradt.
2010. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nekem a Jó éjszakát azt jelenti, hogy jól alszol, szép álmokat. Nem fogok ettől még jobban aludni? De azért köszi a tippet."


Úgy értettem, hogy lehet, felszínesen alszol, nem éred el azt a szintet, ahol tényleg pihentető lenne az alvás. 8-9 óra bőven elég kellene, hogy legyen, nem kéne fáradtan ébredned. Vagy elképzelhető, hogy ez is sok már. Próbáld ki, hogy 5 órát alszol jó pár napig(persze, ha nem olyan helyen dolgozol, hogy ha kicsit álmosabb vagy a kelleténél, akkor már balesetveszélyes lenne), hátha rááll a szervezeted. Bár most a tavaszi fáradtság is belekavarhat majd picit a dologba.

2010. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam rá, hogy lehet, hogy át kellene programoznom magam a korábbi ébredésre, de ez még nem mindig sikerül.

S valóban az alvásom nem mély, mert mindig tudatomnál vagyok mikor megfordulok, többször meg is nézem az órát.


Köszönöm a segítségeteket!

2010. márc. 7. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!