Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SÜRGŐS, hogy legyek jobban?

SÜRGŐS, hogy legyek jobban?

Figyelt kérdés

Általában 95 és 105 között szokott lenni a vérnyomásom első értéke.

Ma este megmértem, 132/88-80 volt

de most meg pár perce 132/80-91-es pulzus!!!!!!!!!

És nem is vagyok túl jól, tehát nem tudom teleszívni levegővel a tüdőm. Nem fulladok, de nem tudok teljesen levegőt venni :S


2011. okt. 24. 23:11
1 2
 1/12 Pinocchio ***** válasza:
És lövésed sincs mi az oka?
2011. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem :( mindig alacsony szokott lenni a vérnyomásom. Nem ettem sok sósat, zsírosat, szóval még az se lehet.

Lehet, hogy stressztől? :S De akkor meg mit csináljak, hogy most jobban legyek? (mert a hosszútávú megoldás nyilván a stressz csökkentése, de MOST??:S)

Meg vagyok ijedve:(

2011. okt. 24. 23:22
 3/12 anonim ***** válasza:
És miért mérted meg a vérnyomásod? Úgy értem volt valami különösebb oka? Mert ha stresszeltél, izgultál, akkor azért volt magas, a második mérésnél meg nem lehet, hogy már eleve azon izgultál, hogy most vajon mennyi lesz? A 132-es vérnyomás úgy tudom még nem olyan magas, csak azért érzed annak, mert egyébként alacsony a vérnyomásod(egyébként nekem is). Sztem még ettől nem kell aggódnod, csak ha ez állandósodik. Akkor keress fel egy orvost.
2011. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azért mértem meg, mert csak úgy eszembe jutott.

Kb. 3-hetente megmérem, és elégedetten konstatálom, hogy megfelel. Most meg néha volt, hogy nem tudtam így teleszívni a tüdőm, de nem hittem, hogy vérnyomás-baj lehet, mert sose mértem meg.

És nem a 132 miatt aggódok legjobban, hanem a pulzus miatt:S

(bár a 132 IS túl magas sztem)

2011. okt. 24. 23:32
 5/12 Pinocchio ***** válasza:
Nekem gyógyszerrel 125-130 körül van a vérnyomásom,nélküle kb145,túldramatizálod szerintem ezt.
2011. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
sztem a 80-90-es pulzus egyeltalán nem magas, ha azért van mert stresszeltél. Én egyszer megmértem amikor nagyon durván izgultam és a pulzusom 123 volt!! Sztem, még várj egy kicsit, mérd meg gyakrabban, ha van rá időd, és ha nem lesz sokkal jobb, akkor menj el dokihoz. És amikor normális, azaz alacsony a vérnyomásod, akkor mennyi?
2011. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

....

ATTÓL MÉG, hogy neked valami van, nem kéne elbagatellizálni, főleg, hogy végülis semmi értelmeset nem írtál, csak belémkötöttél!!

Másrészt meg nem érted, hogy a pulzus miatt aggódok inkább?

2011. okt. 24. 23:42
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor olyan 70 körül van
2011. okt. 24. 23:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Azert ment fel a vernyomasod, mivel felsz es szorongsz, a betesegektol felsz pl.

Mi a csudanak kell azt a vernyomast allandoan merni, inkabb sportolnal, mivel elkepzelheto, hogy mozgasszegeny eletmodot folytatsz.

Tudnodd kell, hogy a magas vernyomasnak nem mindig az etrend az okozoja, annak tobb oka is lehet, de valoban igazad van, hogy a stressz is okozhatja. TEhat ne meregesd a vernyomasodat, kezdjel el sportolni, es egeszsegesen etkezni! Talalj valamilyen hobbit, ami lekot, vagy menj tarsasagba, de ne ulj otthon, es ne nezegesd a pulzusodat, probald meg, hogy nem foglalkozol ezzel.

2011. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pinocchio ***** válasza:
És arra nem gondoltál hogy a pánikolásoddal csak rosszabb lesz?Mert ez így egy öngerjesztő folyamat,lehet pont azért nő jobban mert parázol.Ebbe aligha halhatsz bele.De ha sehogy se akar elmúlni menj el orvoshoz,te se gondolhatod komolyan,hogy a gyk-n kapsz diagnózist.
2011. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!