Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek aluszékony?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy meglepően sokat alszom (8-9 órát), s egyáltalán nem tudok felkelni akkor, amikor én szeretnék, de ki sem pihenem magam, mert mindig fáradt vagyok. (Szedtem 1000 mg-os Eurovit C vitamint, most ugyanezt a c-vitamint pezsgőtablettában iszom az Eurovit multivitamin mellé. Tehát vitaminhoz jut a szervezetem, próbálok minél több zöldséget és gyümölcsöt enni, minden nap mozgok, tornázom.)


Úgy érzem, hogy az alvással elvesztegetek értékes időt az életemből, amelyen mást tudnék kezdeni. Szeretnék fitt lenni, energikus, élni szeretnék, pezsegni, hasznosan tölteni az időt, nem pedig alvással, mert az csak lustaság. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám elérni, hogy fel tudjak kelni reggel, hogy kevesebbet aludjak?


26 L


2010. márc. 6. 18:06
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szia!

A következő dolgokon gondolkodj el:

× Ennyi az élettani szükségleted, ezzel nem tudsz mit tenni

× Nem megfelelő az ágyad. Ez a leggyakoribb ok.

× Nagyon oxigénhiányos a környezeted, lefekvés előtt szellőztess!

× Unalmas, ingerszegény a környezeted. A monoton dolgok "lelassítanak", álmosítanak.

× Alvási dyspnoe: ált. kövér embereknél a nyelv ráfekszik a hátsó garatfalra, kvázi fullad az ember. Ők éjjelente nagyokat horkantanak, amikor újraindul a légzésük (ez orvosi ellátást igényel)

× Vérszegény vagy: ez a női lét esetén nem elhanyagolható, érdemes csináltatni egy rutin vérképet

× Szedj komplex (multi-)vitaminokat, mert az idegsejtek működésére a B-vitaminok vannak hatással.


Hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2010. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sportolnod kellene valamit. Pl futni hetente kétszer. Én is jártam már így, főleg fősulin a vizsgaidőszak alatt...bepunnyadtam.. aztán rájöttem, hogy nem elég lelkileg/szellemileg fáradtnak lenni, hogy normálisabban tudjak pihizni este. Egyszer csak gondoltam egyet, felhúztam a sportcipőt és a nyakamba vettem a várost (persze este volt már amikor kevesen voltak az utcán)... ne tudd meg, rendesen 20 percig megállás nélkül tudtam futni (még engem is meglepett!), aztán ahogy visszaérkeztem az albiba nyújtottam, akkor éreztem már a hatását... reggel kipihenten, vidáman keltem fel...- gondolom a szervezetben felgyűlt salakanyagokhoz is köze lehet - ...esetleg próbáld ki, lehet beválik neked is :)

2010. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem a válaszokét és várom a további hozzászólásokat!


Az igazság az, hogy máskor nem okozott gondot, ha csak 5-7 órát aludtam, újra fitt voltam és fel tudtam kelni reggel. Mint írtam, eszek vitamint, a vérképem teljesen jó. Az ingerszegény környezet az lehet esetleg ok, de próbálok rajta javítani.


Ti hogy veszitek rá magatokat, hogy felkeljetek reggel akkor, amikor szeretnétek?

2010. márc. 6. 18:24
 4/14 anonim ***** válasza:
És még eszembe jutott az is, hogy az egyik albiban rossz volt a matrac... mindig az volt az érzésem, hogy legurulok róla, ahogy kicseréltem, ki tudtam magam rendesen pihenni :DDD
2010. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy héten legalább ötször tornázom 40-60 percet. Ezt kb. karácsony óta művelem, s előtte egyáltalán nem tornáztam. (Értem, hogy a futással mit akartál, majd talán én biciklivel csinálom ugyanezt, ha jobb idő lesz, mert nem tudok futni.Nincs elég tüdőm hozzá.)
2010. márc. 6. 18:30
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ti hogy veszitek rá magatokat, hogy felkeljetek reggel akkor, amikor szeretnétek?"


Pl ezt mondom magamnak:

fel kell kelnem, különben ha nem teszem, kapkodni fogok, és elkések. :))) Nagy sóhaj, nyújtózás, és felkelek.


De most szerencsés vagyok, mert olyan szobában alszok, ahová besüt reggelente a nap, télen éppen ezért -hogy nem sütött be a nap - tiszta depis voltam. Ha Te is hiányolod a reggeli napfényt, akkor jót tehet neked az un. fényterápia. (neten bőven olvashatsz róla)


(egyébként volt már olyan albérlőtársam aki minden nap délig volt az ágyában, had ne tegyem hozzá, az egész napja tiszta kómás volt...nagyon látszott rajta, hogy nincs ott lélekben)

Volt egy másik albérlőtársam is, aki azt csinálta, hogy 10 percenként csöngött a mobilja, de baromi zavaró volt... hajnali 5-kor kezdődött kb 20x 10percenként... a második alkalom után röpült a párnám :) hogy most már keljen fel, vagy ha nem akar, akkor legalább hagyjon engem aludni :))) )

2010. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért én nem vagyok ilyen vészes eset, mert sosem tudtam fél9-9nél tovább aludni, de én még ezt a 7-negyed8-as kelést is későinek találom. Lehet, hogy a fénnyel kapcsolatban igazad van. Köszönöm!

És várom a további ötleteket.

2010. márc. 6. 18:46
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ti hogy veszitek rá magatokat, hogy felkeljetek reggel akkor, amikor szeretnétek?"

Munkahely megtartás:D Nem szeretnék olyan korán kelni, de muszáj:)..


Mikor jelentkezett ez, hogy már többet alszol, mint régen? Mi változott akkoriban az életviteledben?

Azt hiszem teában is van Jó éjszakát nevű keverék, lehet, hogy meg kéne próbálnod. Ártani nem árthat

2010. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem a Jó éjszakát azt jelenti, hogy jól alszol, szép álmokat. Nem fogok ettől még jobban aludni? De azért köszi a tippet.
2010. márc. 6. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy vashiányos??? CSináltass egy vérképet a háziorvosoddal.
2010. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!