Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez is alvási paralízis, vagy...

Ez is alvási paralízis, vagy valami más az oka?

Figyelt kérdés
Az alvási paralízisnek szinte minden tünetét megtapasztaltam már ébredésnél, vagy ébredés előtt. Mostanában történik velem egy fura dolog, ami hasonló de mégsem az, ez ugyanis akkor jelentkezik, amikor elaludnék. Mikor kezdek ellazulni és a gondolataim is már csak úgy szabadon cikáznak, de még nem alszom, egyszer csak a fejemben valami furát érzek, mintha zuhannék, majd nem tudok levegőt venni és nem tudok megmozdulni, azt hiszem ilyenkor, hogy mindjárt meghalok. Nagy erőfeszítéssel sikerül magamhoz térni, ilyenkor testhelyzetet váltok, próbálok más pozícióban elaludni, de akkor megint jön. Amikor már kezdem érezni, hogy megint jön ez a borzasztó kellemetlen érzés, néha már sikerül előtte felülnöm, mielőtt jönne a bénultság érzés, de elég nagy erőfeszítésekkel. Többnyire háromszor, négyszer megismétlődik, mire sikerül elaludnom. Volt már ilyen nektek ,vagy hasonló?
2011. szept. 26. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekem rendszeresen és nagyon rémisztő :(
2011. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia, nekem ugyanez van, nem találok róla semmi infót, nálad mi a helyzet e téren? Sikerült kideríteni, hogy mi ez?
2012. márc. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Korábban már olvasgattam erről fórumokat, ahol többen is leírják az élményeiket, de ők megrögzött ezoteria hívők, akik mindenbe belemagyaráznak valami misztikusat. A jelenség tudományos magyarázata pedig csak az ébredésnél jelentkező paralízisre tér ki. Ha valóban többről van szó, mint amit az orvosok állítanak, azt ebben az életben sosem fogjuk megtudni :-)
2012. márc. 5. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!