Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alvási paralízis azt...

Az alvási paralízis azt jelenti, hogy meg fogok halni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és sajnos szembesülnöm kellett ezzel a dologgal.Rossz érzés volt.Nem tudtam mozgatni semmim.Mikor erőlködve sikerült kinyitnom a szemem,akkor már tudtam mozgatni mindenem,de nagyon megijedtem.Félek aludni most már.Nem akarok meghalni.Egyesek ezoterikus dolognak tartják,de én ezekben nm hiszek.Állítólag:Röviden annyit tesz, hogy az agyad felébresztette már a tudatodat, de a tested még "alszik". Ezért nem tudsz neki parancsolni. Ezért vagy el kevesebb oxigénnel.Tehát hamarabb ébredtem fel,mint a "testem" és ezért nem reagált csak később?
2011. ápr. 10. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Abban az esetben veszélyes, ha a légzőrendszered is lebénul. Ha csupán a végtagjaid merevednek le, de a szervek működése akadálytalan, akkor nem fenyeget ilyesmi. Viszont borzasztó lehet :S
2011. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy. Ez egy ijesztő, de ártalmatlan jelenség.
2011. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem lebegtem meg ilyesmi,hogy én szellem lennék,csak mintha hirtelen ébredtem volna és még bennem volt az álom hatása is.mennyire visszatérő ez a jelenség?
2011. ápr. 10. 20:56
 4/7 anonim válasza:

Nekem is volt alvás paralízisem. Elvileg minden éjszaka lejátszódik mikor elalszol, csak akkor nem érzékeled, mert az agyad tudatos része már alszik.


De azért ne felejtsük el, hogy az embert legtöbbször álmában éri a halál. Mivel te még csak 17 éves vagy, nem pedig 70-80-90, így semmi aggódnivalód nincs. :D

2011. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem sokszor előfordul, nem azt jelenti, nyugi!

igen, hamarabb ébredtél, mint a tested

14L

én már kezdem megszokni

2013. aug. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az elsőnek van igaza! itt az a nagy kérdés h a légzőizmokat nehogy érintse, akkor lehet gáz belőle.
2013. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én arra vagyok kiváncsi,mi van azokkal akik nem próbálkoznak ebből felébredni.
2014. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!