Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom irigy rám?

Figyelt kérdés

A húgom és férje a keresztszülei a 3 hónapos lányomnak. Nem elfogultságból de ez a gyerek egy csoda, hatalmas kék szemei vannak hosszú pillái ,szőke haja. Tényleg gyönyörű gyerek. Mindenki csodájára jár a rokonságból.


Viszont amikor a tesómék jöttek látogatóba akkor volt egy megjegyzése a húgomnak , ami nekem nem tetszett. Még pedig hogy elkezdte mondani a férjének hogy " de jó lenne már nekünk is egy ilyen kisbaba". Én mondtam neki hogy szerintem még bőven ráérnek (24 éves). Meg különben is ez most a mi pillanatunk, nem értem miért kéne neki is gyerek most hogy nekem van ? Nem irigy egy kicsit ? Még saját lakásuk sincs , épp gyűjtögetnek... Messze laknak így csak facen tartjuk a kapcsolatot.

Azt is észrevettem hogy én naponta küldök képeket, videókat a babámról hogy lássák ha már keresztszülők és néha olyan semmitmondóan válaszol pl. "kis cuki" és ennyi.

Én reagálom túl vagy tényleg ennyire irigy rám a húgom?


2018. okt. 28. 13:09
 111/137 anonim ***** válasza:
92%

1. A gyerek nem a te pillanatod, hanem egy önálló emberi lény. Ne akard kisajátítani, mert abból lesznek az olyan helikopterszülők akiknek azért balettozik meg hegedül meg jár különangolra már 5 évesen a gyerek hogy neki legyen miért büszkélkedni,aki a saját álmait valósítja meg a gyereken keresztül, aki elnyomja a gyerek saját egyéniségét és még a gimnáziumi ballagás is anyu nagy pillanata lesz.


2. Biológiailag teljesen megmagyarázható hogy pont most jött elő ez a vagy a húgodban. Mint írod is, a te gyereked az első unoka a családban, gondolom az első baba aki a húgodhoz közel születik mióta a körülményei alkalmasak a szülésre (tartós kapcsolat, befejezett tanulmányok, viszonylagos anyagi stabilitás). Ilyenkor beindulnak olyan hormonok amiktől megnő a gyerek iránti vágya.


3. Te mit veszítesz ha neki is születik egy gyereke? Miért bánt téged ha ő is akar?

2018. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/137 A kérdező kommentje:

"Te mit veszítesz ha neki is születik egy gyereke? Miért bánt téged ha ő is akar?"


Én ugyan semmit nem veszítek. De gyereket ne azért akarjon valaki mert a nővérének most született és akkor kell nekem is mert csak. Egész egyszerűen felelőtlen és meggondolatlan. Egy csöppség pedig hatalmas felelősség. Az ország másik végébe költözni is felelőtlenség volt a részükről. Itt a rokonság , a család mindenki. Nekem ne adja elő hogy ő akkora ember hogy mindent megold egyedül. Csak aztán nehogy koppanjon.

Én nem irigylem tőle a gyereket , csak látom milyen éretlenül gondolkodik ezért mondom azt hogy ráér még a gyerektémával.

2018. okt. 29. 14:27
 113/137 anonim ***** válasza:
94%

Régi osztálytárs ismerősöm facebook-on, van egy 2 éves Shrek kinézetű kislánya. Nyomom rá a lájkot, de nagyon csúnya szegény kislány. Mint egy kövér óvodás kisfiú, úgy néz ki.


Szőke, nagy kék gülüszemekkel.

2018. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/137 anonim ***** válasza:
93%
Mi abban a felelőtlenség, hogy elköltözött az ország másik felébe? Ti még valami törzsi szokások szerint éltek, hogy a rokonságnak együtt kell élnie egy földrajzilag jól körülhatárolt helyen? Mások meg nem az ország másik végébe, hanem másik országba vagy kontinensre költöznek, távol minden baráttól , rokontól és mégis megállják a helyüket. Úgy érzem, nemcsak a hamarosan ellopott lájkok miatt vagy irigy a hugodra, hanem mert függetlenebb, életképesebb, mint te és elszabadult anyu szoknyája mellől.
2018. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/137 anonim ***** válasza:
97%

Miért felelőtlenség az ország másik végébe költözni? Ő legalább kezdi felépíteni a saját életét, a család és a rokonok nélkül is tud boldogulni és megállja a helyét.

Ez nem felelőtlenség a húgod részéről, hanem hiszi a te részedről, mert neked csak az a lényeg, hogy a te gyereked legyen főszerepben. Kitalálsz minden hülyeséget, pl. hogy húgod csak azt mondta a gyereked képére, hogy cuki. De ez csak a kifogás, mert te vagy irigy rá és félsz, hogy a te gyereked akkor majd nem lesz olyan csodáltos mások szemében.

2018. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/137 anonim ***** válasza:
97%
Én is elköltöztem majd 200 km-re a családtól. Ez nem felelőtlenség, hanem kényszer, mert ott nem volt a férjemnek munka. Ebben nincs semmi rossz. Mindenki a saját életét éli.
2018. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/137 anonim ***** válasza:
100%
De jól tették a húgodék, elköltöztek az ország másik felébe. Képzelem, hogy mi lenne ha a közeledben laknának, gondolom akkor meg személyesen nyomnád az arcukba a cukibabucit akkor is, ha nem akarják. Te tényleg nem veszed észre hogy minden szavaddal mélyebbre ásod el magad?
2018. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/137 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kommented után végképp ne mondd, hogy nem vagy irigy a húgodra. Minden mondatodból süt az irigység meg a fölényeskedés. Mellesleg tegnap még azt írtad, hogy azért ne legyen gyerekük, mert még lakásuk sincs, most meg azt, hogy mert éretlenül gondolkodik. Nevetséges ez a sok összevissza beszéd. Neked az sem jó, amit a húgod másképp csinál, mint te (elköltözik messzire), és az sem, amit ugyanúgy akar csinálni (gyereket szeretne). Ilyen óvodás rivalizálást ritkán látni felnőttek között.

Én nem az ország másik végébe, hanem másik országba költöztem, ezért pedig senki nem tart felelőtlennek, épp ellenkezőleg. Gondolom, a húgod is okkal költözött oda, ahová.

2018. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/137 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te amúgy hány éves vagy, hogy Ennyire számon tartod a Facebook lájkokat?15?Egy felnőtt anyának nem ennek kellene a legfontosabb dolognak lenni az életben, hogy hányan kedvelik a 800. képet, amit oda posztolsz.Innen nézve óvodásabb szinten vagy, mint a húgod.
2018. okt. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/137 anonim ***** válasza:
100%
Te tipikusan az a fajta vagy aki amikor elkezdenek kopni a likeok , körülugràlàsok a kölök miatt, hirtelen kell a kistesó, és azt is majd mindenkinek az arcàba tolod kéretlenül, mintha a szaporodàsod valami hatalmas teljesítmény lenne. Elàrulom nem az. A patkànyok is tudnak szaporodni. Ez nem érdem. Iszonyat nagyképű , fölényeskedő , màst lenéző és rosszindulatú vagy . No meg idegesítő , nem kicsit. Nem csodàlkoznék ha a pasid/ férjed lelépne, most, hogy màr megvan a " csodababa" , és ő a minden, senki màs nem létezik, csak ha savazni vagy belerúgni kell. A te gyereked csak neked különleges, màsnak nem. Csak kedvesek és egy darabig türelmesek... semmiképp sem egyedi eset. Ên is szőke, kék szemű vagyok. Babaként is az voltam. Nem nagy cucc. Törődj bele, hogy nem fog mindenki örökké téged meg a porontyod körül ugràlni. Főleg ha a húgodnak kisfia lesz.
2018. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!