Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem kíváncsiak rám a...

Miért nem kíváncsiak rám a testvéreim? Mit tegyek, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám és egy nővérem, akik az apám első házasságából születtek.De sajnos alig ismerem őket, soha nem voltak hajlandóak szóba állni sem velem és az öcsémmel, sem Apával, még a halála előtt sem...Pedig nagyon szerette őket, folyamatosan próbált kibékéülni velük,de ők nem voltak hajlandóak megbocsájtani neki,hogy elhagyta őket anyukámért,pl.az unokáival sem beszélhetett soha, még a nevüket is másoktól tudta. A nővérem itt lakik egy városban velünk, de ha találkozunk is elmegy mellettem szó nélkül. Próbáltam vele beszélni,facebookon is irtam neki, de csak beolvasott, hogy en nem vagyok a testvére...Persze valahol megértem őt,hogy nehéz volt neki 16 évesen , hogy Apa elhagyta az anyját az enyémért,de ennyi idő alatt megbocsáthatott volna neki is, és nekünk is, elvégre a vér nem válik vízzé, én kíváncsi vagyok rájuk, szeretném őket megismerni.Hogyan közeledjek legalább a nővérem felé?A bátyam sajnos még nehezebb eset.

2017. júl. 13. 13:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy vannak olyan dolgok, amikről nem tudsz. Én nem tudnám azért utálni bármelyik családtagomat, mert máshol keresi a boldogságot. Pláne, hogy nem kicsi gyerekeket hagyott ott, és gondoskodni akart róluk. Lehet, hogy más is van a háttérben, amiért haragszanak, lehet, hogy nem.

Lehet, sőt elég valószínű, hogy az elhagyott nő nem volt egy kellemes valaki. Ezt abból gondolom, hogy ennyire apukád ellen tudta fordítani mindkét gyerekét. Lehet, hogy azért is bosszúsak a testvéreid, mert egy kellemetlen nőre hagyta ott őket apukád. Ez csak találgatás, de lehet. Különben ezt a megveszekedett dühöt nem lehet érteni. Hogy még szóba se akarjanak veled állni. Hiszen nem tehetsz róla. Lehet, hogy nagyon kapcsolatot én sem akarnék veled tartani, ha nagyon rossz lett volna a válás, de azért meghallgatnálak.

Mindenesetre te már kinyilvánítottad elégszer, hogy szeretnél kapcsolatban lenni velük. Ők is számtalanszor, hogy ők meg nem. Nem tudsz mit tenni. El kell engedned ezt a problémát. Foglalkozz a tesóddal, meg hogy anyukád új férje ne szedje el az örökségeteket.

2017. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarnak kapcsolatban lenni veletek, akkor ezt el kell fogadni. Nem ismeritek egymást, és valószinű hogy nem tartják fontosnak hogy veletek testvéri kapcsolatuk legyen. Mivel az apjuk hagyta el őket, ez mély nyomot hagyott bennük, és ezért ilyen elutasítóak. Nem kell velük foglalkozni.
2017. júl. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sosem volt kapcsolat köztetek, ezért nem érzik hogy testvéri kapcsolatot kellene tartani veletek.
2017. júl. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
70%

Csak én vagyok olyan hülye, hogy miután a férjem kicsi gyerekekkel elhagyott, és màssal alapított újra családot, az ott született kisfiút is meg tudtam szeretni? Mindig szívesen látom, ha elhozza az apja, gyakran nálunk is marad, és a gyerekeim is szívesen vannak vele. Hiszen nem tehet semmiről, és mégiscsak testvérek. Az anyjával meg éves szinten 2 szót ha váltunk, és még véletlenül sem mondok róla rosszat a gyerekek előtt.

Kedves Kérdező! Nagyon megértelek, mert sem te, sem az öcséd nem vagytok hibásak semmiben. Esélyes, hogy a féltesóid igencsak mérgező közegben élrek a válás után, attól ilyen elutasítóak. Add tudtukra, hogy te nyitott vagy az ismerkedésre, de ne erőltesd a továbbiakban. Ez innentől az ő lehetőségük, élhetnek vele, ha akarnak.

2017. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
elvesztett családtagok után évekig nyomoztatnak emberek, ezt a valakit meg a közjegyző csak úgy hipp-hopp felhívja.
2017. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
19%
En nem zaklatnam oket, ha ok ilyen tuskok, hat legyenek, de ha igy viselkednek ne csodalkozzanak h rajuk se nyitja senki majd vensegukre az ajtot.
2017. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!