Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem kíváncsiak rám a...

Miért nem kíváncsiak rám a testvéreim? Mit tegyek, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám és egy nővérem, akik az apám első házasságából születtek.De sajnos alig ismerem őket, soha nem voltak hajlandóak szóba állni sem velem és az öcsémmel, sem Apával, még a halála előtt sem...Pedig nagyon szerette őket, folyamatosan próbált kibékéülni velük,de ők nem voltak hajlandóak megbocsájtani neki,hogy elhagyta őket anyukámért,pl.az unokáival sem beszélhetett soha, még a nevüket is másoktól tudta. A nővérem itt lakik egy városban velünk, de ha találkozunk is elmegy mellettem szó nélkül. Próbáltam vele beszélni,facebookon is irtam neki, de csak beolvasott, hogy en nem vagyok a testvére...Persze valahol megértem őt,hogy nehéz volt neki 16 évesen , hogy Apa elhagyta az anyját az enyémért,de ennyi idő alatt megbocsáthatott volna neki is, és nekünk is, elvégre a vér nem válik vízzé, én kíváncsi vagyok rájuk, szeretném őket megismerni.Hogyan közeledjek legalább a nővérem felé?A bátyam sajnos még nehezebb eset.

2017. júl. 13. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
66%
Írd meg neki hogy ne haragudjon rád te nem csináltál semmit, és szeretnéd megismerni hiszen testvéred, és mégis egy vérből vagytok...
2017. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem írd le Neki azt, amit itt is írtál, hogy részben megérted az Ő szempontjait és hogy nem Te tehetsz arról, ami történt, szeretnéd megismerni. Írd meg Neki, hogy Apukád élete végéig sajnálta, hogy megszakadt Velük a kapcsolata. Ha 16 éves koráig nevelte Őket, vannak közös élményeik, így talán nem annyira reménytelen a helyzet, mint gondolod. Ilyenkor egyébként pszichológust is be szoktak vonni, ha még kiskorú vagy. Anyukádnak kellene a Testvéreidtől és az Ők Édesanyjuktól bocsánatot kérnie, nem Neked. Biztosan nem lesz könnyű.
2017. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, de én sem nyaliznék neked ezekután.
2017. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
2. vagyok. A Testvéreid és az Édesanyjuk számára úgy tűnhet a dolog, mintha Anyukád elszerette volna Apukádat. Lehet, hogy nem így történt, de Ők azt hihetik. Nem biztos, hogy tudod a történetnek minden mozzanatát. Vannak olyan férfiak, akik letagadják, hogy feleségük és gyerekük van, így hálóznak be fiatal nőket. (Mert ha jól értem, Édesanyád jóval fiatalabb a féltestvéreid Anyukájánál.)
2017. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Meg kellene értened őket. Az apjuk elhagyta őket. Ráadásul a te anyukádért. Akárhonnan nézzük a dolgokat jogosan fájhat ez nekik. Apukád látogatta őket? Fizetett rendesen tartásdíjat utánuk, elvitte hozzátok vagy más egyéb programra, küldött nekik ajándékot, elment a szülői értekezletre, ballagásra, sportversenyre amíg gyerekek voltak a féltestvéreid? Egyáltalán tartotta velük a kapcsolatot vagy csak halála előtt jutottak eszébe? Az örökségből megkapták a részüket? Sok a kérdés.


Te nem tehetsz róla, hogy ők kamasz korukban elveszítették az apjukat, ez igaz. De erőltetni nem szabad a kapcsolatot. Talán ha felnőttél többet megtudsz a valódi helyzetről. Ha már anyukádtól függetlenül élsz veled szóba állnak. Légy türelmes, ne zaklasd őket.

2017. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kiskorú, 21/F vagyok. Sokszor írtam már nekik, a nővéremmel beszéltem is, de mindig csak azt mondja, hogy nem vagyok a testvére, hagyjam békén, Apa nem az apja, sajnos a temetésén sem volt egyikük sem, pedig a halála előtti napon kérte, hogy szóljunk nekik jöjjenek be hozzá :'(. A nővéremnek írtam, azt mondta nem érdekli,a bátyám meg nagyon agresszív volt. Anyukám hiába kérne tőlük bocsánatot, őt nagyon utálják mindhárman. Akkor kezdődött a kapcsolata Apával mikor még az ő anyjukkal volt(13 évvel fiatalabb az anyuknál). Nem szép tudom, de őket ugyanúgy szerette és az apjuk akart maradni, csak ők nem voltak hajlandóak találkozni vele.Pl.A nővérem esküvőjére elment,de be sem engedték, ki küldte a férjét, hogy zavarja el...Én tényleg megértem őket, nekem is nehéz , hogy Apa 1 éve meghalt és Anya az már ősszel férjhez megy , de nem tudom tudnám utálni azért mert boldog akar lenni.Ők is túlléphetnének már rajta. Ez a baj, hogy nincs lehetőségünk leülni és megbeszélni ezeket a dolgokat,pedig lenne mit mondanunk egymásnak szerintem.
2017. júl. 13. 15:00
 7/26 A kérdező kommentje:
16 és 19 éves korukig nevelte őket,akkor hagyta ott az anyjukat Anyáért,addig szerintem jó apjuk volt , hallottam ilyet is, olyat is róla,meg arról, hogy addig hogy éltek, de nekem és az öcsémnek jó apánk volt,Anyával jól bánt, úgyhogy szerintem velük is jól bánt.Pénzt nem fogadtak el tőle,fizetni akarta.És utána mindenből kizárták,de mindenben részt akart venni.Mindig szerettel beszélt róluk, egész életében fájt neki, hogy ilyen elutasítóak voltak vele.
2017. júl. 13. 15:07
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Az öcséd mennyi idős? Ő is szeretné megismerni Őket? Ha már mind nagykorúak vagytok természetesen nem erőltethetik, hogy egy szakember is részt vegyen a beszélgetésben. Pedig szerintem a Ti esetetekben feltétlenül szükség lenne rá. Egyébkén ha már olyan nagyok voltak Ők is kereshették volna Apudat, nem hiszem, hogy az Anyjuk tiltotta el Őket. Nem lehet, hogy történt valami csúnya incidens, amiről nem tudsz. (Olyanra gondolok például, hogy megkeresték Apukádat, de vagy Apud vagy Anyud kiebrudalta Őket.)
2017. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy az én szüleim akkor kerültek össze, miután Apa már évek óta elvált az előző feleségétől.

A tesók (egy bátyám és nővérem van) nem állnak szóba velünk és Apa temetésére sem jöttek el. Én próbáltam tartani velük a kapcsolatot és közeledni hozzájuk, de láttam rajtuk, hogy nem szeretnék. Nem akarom ráerőltetni magam senkire. Én tudom, hogy nem ártottam nekik semmivel soha, szerettem volna ha kialakul köztünk egy normális testvéri viszony.

Apud tavaly halt meg, Anyud meg már férjhez is megy? Szóval kb. pár hónapra Apud halalá után már talált is mást? Nem semmi. Mondjuk igy érthetőbb a dolog..én sem tudnék elviselni egy olyan asszonyt, aki szedi szét a családokat. Te nem tehetsz erről, Anyud viszont igen. Neki köszönd meg, hogy a tesóid nem kiváncsiak rád.

2017. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

19 éves az öcsém.Tudtommal nem törtent semmi incidens, ahogy Apa bejelentette, hogy elköltözik mert mással van, onnantól nem álltak vele szóba.Apa akarta látogatni őket, de semmi kapcsolatot nem tartottak vele.A ballagásukra nem engedték, a bátyám gyerekei nem is tudjták, hogy ő volt a nagyapjuk,ahogy mondtam a nővérem elzavartatta az esküvőjéről,ő ki sem ment személyesen.


Igen,Anya férjhez megy szeptember végén, Apa halála után 5 hónappal talált mást.Nekünk is fáj valamilyen szinten, úgyhogy most különösen megértjük őket.De mi nem haragszunk Anyára,elfogadjuk, hogy beleszeretett másba, még mindig jobb mintha nem tudna túllépni a gyászon,és ugyanúgy szeretjük őt.Jó lenne, ha ők is megértenék, mi sem tehetünk a törtentekről,és Apa is örült volna ha kibékülnének velünk.

2017. júl. 13. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!