Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem kíváncsiak rám a...

Miért nem kíváncsiak rám a testvéreim? Mit tegyek, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Van egy bátyám és egy nővérem, akik az apám első házasságából születtek.De sajnos alig ismerem őket, soha nem voltak hajlandóak szóba állni sem velem és az öcsémmel, sem Apával, még a halála előtt sem...Pedig nagyon szerette őket, folyamatosan próbált kibékéülni velük,de ők nem voltak hajlandóak megbocsájtani neki,hogy elhagyta őket anyukámért,pl.az unokáival sem beszélhetett soha, még a nevüket is másoktól tudta. A nővérem itt lakik egy városban velünk, de ha találkozunk is elmegy mellettem szó nélkül. Próbáltam vele beszélni,facebookon is irtam neki, de csak beolvasott, hogy en nem vagyok a testvére...Persze valahol megértem őt,hogy nehéz volt neki 16 évesen , hogy Apa elhagyta az anyját az enyémért,de ennyi idő alatt megbocsáthatott volna neki is, és nekünk is, elvégre a vér nem válik vízzé, én kíváncsi vagyok rájuk, szeretném őket megismerni.Hogyan közeledjek legalább a nővérem felé?A bátyam sajnos még nehezebb eset.

2017. júl. 13. 13:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor meg volt hívva a ballagásra. Kik nem engedték, hogy menjen? A féltestvéreid Anyukájának a családtagjai?
2017. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A féltestvéreim nem engedték, egyikőjük sem.
2017. júl. 13. 15:35
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem volt meghívva, de el akart menni.
2017. júl. 13. 15:37
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, de sehogy. Ilyen helyzetben én sem állnék szóba többet apámmal, nem hogy az új családjával. Erre nincs mentség. Az én szüleim is elváltak, az"apám" onnantól leszart, az új családját, az új gyerekeit sosem tekinteném a testvéremnek. Testvérük ám a radai rosseb... Már csak azért sem lennék kíváncsi rájuk, mert milyen emberek lehetnek azok, akiknek olyan szülei vannak... (igen, én is örököltem a génjeit, és tudom is magamról, hogy MINDEN rossz tulajdonságomat tőle örököltem, nem az anyámtól). Neked van egy öcséd, foglalkozz vele és kész.
2017. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14,Ez azért nem ilyen egyszerű. Anyukádat/az ő anyukájukat hagyták el, nem téged/őket! Attól, hogy valaki elválik még szeretheti a gyerekeit.Nyílván,akikkel együtt él azokkal többet foglalkozik,mint akiktől mondjuk más városban lakik,de ugyanúgy szereti őket. Én és az öcsém pedig nem tehetünk arról,hogy így törtent,mi még nem is éltünk mikor ez történt.És ha felcserélődne a sorrend?Ha te/ők születtetek volna a második házasságból, mi/a te féltestvéreid meg az elsőből?Akkor mi lenne a véleményed?És testvérek vagyunk/vagytok, miért ne lehetne úgy is viselkedni egymással?Én nem vagyok nyugodt,hogy tudom,hogy van két testvérem, vérrokonaim és azt sem tudom kicsodák,micsodák.
2017. júl. 13. 15:56
 16/26 acelsziv ***** válasza:
41%

Minek futsz olyan szekér után ami nem vesz fel?

Éld az életed és keress barátokat. A vér nem jelent semmit. Láthatod a saját példádon, miféle besavanyodott s egg fejek a féltestvéreid.

2017. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy meghalt apukád, de felnőtt vagy, gondold át egy kicsit a dolgokat mintha kívülálló lennél.

Mi az hogy valakit,- egy felnőttet- nem engednek a ballagásra? Az megy aki akar.

Az esküvő szintúgy, még egy idegen is odaállhat a hátsó sorhoz ha akar.

Mi az, hogy a pénzt nem fogadták el? Azt a 16 éves, de ha igazán olyan jó apa, akár a nagyobb után is havonta utalhatta volna. Nem félévente kell az orra alá dugni a gyereknek, hogy essen tőle hanyatt.

Szerintem nem tudsz mindent, és ha meg akarod őrizni a szép emlékeidet apukádról, akkor jobb is, ha nem feszíted a húrt, mert esetleg kiderülne, hogy joggal lettek durcásak rá.

Ha meg tényleg nem lenne okuk, akkor minek neked két ilyen tesó?

2017. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%

Érts már meg! Elhagyta apád a gyerekeit is!!! Anyád miatt elhagyta az első feleségét és az első családját. Kivonult a kamasz gyerekei életéből, lecserélte az anyjukat anyádra. Biztos megérte neki. Akkor nem kérdezte meg a gyerekeitől, akarnak-e csonka családban élni ezután. A gyerekei pedig úgy döntöttek, hogy ilyen apára nincs szükségük. Fogadd el!!! Szerintem van ott a háttérben, amiről nem tudsz. Lehet, hogy jobb is, talán másképp néznél azután apukádra.

Hagyjuk ezt a vér dolgot. Nem kötelesek a tesóid veled jópofizni. Leírtam már, te nem tehetsz róla, hogy apád dobta az első családját anyádért, DE ha ennyire nyomulsz apádra emlékezteted a féltesóid. Nincs olyan, hogy kivonulok valaki életéből, aztán ha kedvem van itt-ott felbukkanok. Lehet, hogy a féltesóid ilyen apát nem akartak. Fogadd el.

2017. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Szerintem nem tehetsz többet, hogy javuljon a féltestvéreiddel való kapcsolatod.Próbáltad velük több ízben felvenni a kapcsolatot, de ellenségként tekintenek rád. Tehetsz akármit, fejen állhatsz, akkor sem fognak veled szóba állni. 21 éves vagy, próbáld feldolgozni a tényt, hogy nem kívánnak az életed részévé válni, és fogadd el a döntésüket.


Az meg nettó butaság hogy a vér nem válik vízzé. Attól hogy vér szerint egy kicsit rokonok vagytok, de attól még nem kötelező szeretni a másikat. A világ nem így működik. ;)

2017. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elhagyta apám anyámat egy másik nőért, amivel anyám jövőjét kettétörte. A ház elúszott, az anyagi biztonság már nem akkora, öreg korára meg egyedül lesz.

Sose fogok megbocsátani apámnak, a mostani nőjét lenézem és habár kétlem, hogy lenne még gyerekük, azokra sose tekintenék testvéremként.

A lényeg: ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel.

2017. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!