Most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A testvérem kiröhögött, és azt mondta én vagyok a degenerált, mert az állítottam, hogy én elfáradok nap közben.


Ma 11 órát voltam bent az egyetemen, ő meg 8 órát gyárban. Azt mondja, hogy én csak ne panaszkodjak neki, h fáradt vagyok, mert az ülésben nem lehet elfáradni. (Közben 11 óra ülés után úgy fáj a derekam, hogy utána már a séta is fáj).Én meg azt mondtam neki, hogy a szellemi munka is van legalább olyan megterhelő, mint a fizikai. És lehülyézett. Mellesleg, neki is van diplomája, de egyéni tanrenden végezte és közben gyárban dolgozott. Kinek van igaza? A szellemi munka tényleg nem munka?


2014. szept. 24. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező neked honnan van a zsebpénzed?
2014. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 *Victorique* ***** válasza:
100%

Én dolgoztam fizikait és szellemit is, és igenis, hogy mindkettő ugyanúgy lehet fárasztó. Aki bármelyik oldalról mást mond, annak javaslom a másik verzió kipróbálását.


Egyébként a sok üléstől akár aranyeret is lehet kapni, elhízást, derékfájást, éjszakai lábgörcsöt is okozhat. Mindenképpen tornázz, mozogj, akár az órák közötti szünetekben is, ha esetleg van egy szabad fél órád!

2014. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nincs szükségem a plázázásra, de nem erről szólt a kérdésem -.-
2014. szept. 24. 20:29
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Én azon kevés válaszadó közé tartozom, akiknek módjukban volt ilyen és olyan munkát is végezni. Bizony nem összehasonlítható a kettő, mert másfajta jellegű terhelést jelentenek, amelyek egyformán fáradtságérzést idéznek elő. Másfajta a fizikai igénybevétel, másfajta a szellemi és idegi. Az egy helyben ülés nagyon káros a deréktáji csigolyák, izmok és porckorongok számára, a lábakban a keringés pangása okoz fájdalmat, esetenként trombózisveszélyt. Az ülve végzett szalagmunkánál hasonló a helyzet, ott a folyamatos figyelem idegileg érzékszervileg megterhelő. Állva végzett szalagmunka visszeres panaszokhoz vezet. Az egyetemi előadások hallgatása, a figyelem, a jegyzetelés iszonyú koncentrálást kíván, ami gyakran jár fejfájással. A legkiegyensúlyozottabb egy olyan gyári munka, ami viszonylag változatos, nem egyoldalú mozgással jár, amikor az ember a saját maga ritmusának megfelelően végezheti a munkáját, ami nem igényel folyamatos, feszült figyelmet.
2014. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam mind a két munkát. A fizikai munkát én sokkal kevésbé éreztem fárasztónak, de tényleg nem összehasonlítható. Fizikai munkát azt ki lehet pihenni, ha lefekszel 2 órára, de a szellemi munkát azt nem tudod kipihenni csak másnapra. Úgyhogy szerintem a szellemi munka a fárasztóbb.
2014. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17%

Könyörgöm milyen szellemi munkát végez az aki bent ül a szemináriumon?

Nem ír dolgozatot minden nap! Nem ő készül fel az előadások anyagából nem ő tartja azokat!


Gondom a hétvégéken jól kibulizod magadat. Ja, nem soká itt az őszi szünet 2 hét, és a téli szüneted 1 hónap, vagy 2? (a vizsgaidőszakkal együtt)

Februártól hamar lezavarják a másik részét, majd 2,5 hónap a nyári szünet.

BULIKÁK

A tesód meg ez idő alatt is robotolhat.

Ő hogyan szokott kikapcsolódni?

2014. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, bent ülök és jegyzetelek. Te mennyi ideg is tudsz összpontosítani? 2 perc? Hm...? Nekem 100 percet kell. Próbáld ki. Szakmai angolt fel kellett venni, óráról órára szövegeket kell bemagolni, most pl. csak 300 szót kell megtanulni péntekre. Minden szemináriumra beadandót kell írni (pl. üzleti tervet) vagy prezentálni. Vannak olyan opcióértékeléses feladatok, hogy csak 50 perc leveuezni és megoldani. Addig pedig figyelni kell, hogy ne veszítsd el a fonalat. Nincs nálunk szünet. ZH hét van őszi szünet helyett. Vizsgaodőszakban meg a sok jpgi tárgytól biztos lesz időm bulizgatni... Nem büfészakon vagyok, kikérem. De még a BTK-s ismerőseimnek is nehéz, amikor tárgyanként a kötelező irdalom inimum 10 könyv. Látszik, te sem volál még egyetemista.
2014. szept. 24. 21:19
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja és elkezdtem egy 3. idegen nyelven tanulni és kutatok is.
2014. szept. 24. 21:20
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

utolsó: gondolom még nem ültél egyetemi előadáson, vagy ha igen, valami nagyon nevenincs könnyedecske szakocska lehetett :)

reggeltől estig bent vagyok, mert nem lehetett másképp összerakni az órarendet, az összes órára be kell járni, mert ez már az utolsó év és csak államvizsgás tárgyaim vannak, örülök, ha este beesek az ajtón és végre alhatok

évek óta a "szüneteim", "ünnepeim" tanulással telnek, mert másképp nem lehet bent maradni

és bulizni sem járok, mert nem az én műfajom

valahol nagyon eltévedtél, inkább keress egy másik kérdést

2014. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
69%
Én is végeztem mindkettőt egyetemistaként és az egyetemi napok sokkal jobban lefárasztottak.
2014. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!