Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudok élni az ikertestvére...

Nem tudok élni az ikertestvéremtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

annyira idegesit nics saját életem miatta az isokolába isegy emberként kezelnek minket meg persze itthon is ha ő csinál vmit én se mehetek sehova vagy a suliba ha ö összeveszik az egyik barátnőnkel akkor a csaj engem is utál

és nem hagyja hogy éljek mindig mindenhol ott van , jo persze szeretem meg minden de nagyon zavarnak a fura kis dolgai , pl, mult hónapban befestettem a hajam sötét-vöröses barnára ( alapból szőkés -barna hajam volt) és nagyon tetszett ez a stílusváltás mindenki szerint nagyon jóó lett , és kicsit ugy éeztem ezzel ki tudok tünni és nem vagyunk már egyformák , rá egy hétre tesom is ugyanolyan szinűre ugyanazzal a márkájú hajfestékkel befestette a haját :/ nem értem miért idegesit?

amugy 17 évesek vagyunk és egypetéjű ikrek :/



2014. máj. 2. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha nagyon gonosz lennék, akkor azt javasolnám, hogy csináltass egy lemosható tetoválást. Ha ő kérdezi, ne mond el, hogy eltávolítható.

Ha megcsináltassa, az ő baja.XD De rögtön meg tudnának titeket különböztetni.A hajjal kapcsolatba akár hetente is mehetsz a fodrászhoz.

Ha más súlycsoportba vagytok, akkor mégis elég érdekesen néznétek ki, míg az egyikőtök vékony míg a másik kövérkés, vagy molett.

Hobbi téren is eltérhettek egymástól. Nem hiszem, hogy hosszabb távon csinálna olyat, ami pl neki idegesítő lenne.

Amúgy próbáltál már beszélni vele erről?

2014. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ikertesóm, szóval lehet hülyeségeket írok, akkor bocsi. :) De ahogy megfigyeltem, ikreknél ez elég gyakori. Az egyikük vezető, a másik követő. De a hajszínnél szimplán az is lehet ok, hogy mindenki dicsért téged, irigy lett, vagy szerinte is jó, és mivel ugyanúgy néztek ki, értelemszerűen neki is jól állna. :D Az sem baj, hogy idegesít a dolog, mert kit ne zavarna?

Ikreket nevelni is nehéz lehet. Sok szülőnél azt látni, hogy egyformán öltözteti, együtt laknak (mármint egy szobában), egy suli, egy osztály, minden együtt. Ez jó, mert nekik praktikus, meg bizonyára tényleg van köztetek valami különleges kapcsolat, de a saját személyiség kialakulása szempontjából tuti nem a legjobb.

Gimiben voltak iker osztálytársaim, hasonló helyzetben, mint ti. Ők nagyon megbánták, hogy egy suliba jöttek, bár annyiból jó volt, hogy új városban együtt voltak. Viszont a fiatalabb tesóiknak (szintén ikrek :D) már nem hagyták a dolgot, és így sokkal függetlenebbekké váltak egymástól. Ha van lehetőség, valamelyikőtök esetleg menjen másik suliba, osztályba (bár szerintem ez kicsit radikális lépés lenne), vagy bírjátok ki a hátralévő időt. Továbbtanulni, dolgozni már biztos nem egy helyre mentek. :) De mivel akkor már nem biztos, hogy egymás közelében lesztek, ideje lenne kicsit elszakadni egymástól. (másik ismerős ikerpár teljesen más városban tanult tovább, és elég nehezen viselték eleinte)

A másik, amit még tenned kell, hogy beszélsz tesóddal. Őszintén, nyíltan. Szinte biztos, hogy valamennyire ő is hasonlóan érez. Egyezzetek meg valami megkülönböztető jellemzőben, amit nem csinálhat a másik, mondjuk más frizura. Az ismerősök megszokják és rájönnek egy idő után úgyis, mire megy ki a dolog. De ha valakinek nem esne le mégse, nyugodtan beszélhettek vele. Pl a morcos barátnőnek megmondhatod, hogy attól, hogy tesóddal épp nincs jóban, ti még lehettek. Szervezzetek tesóddal külön programokat. Esetleg nyárra elmehetnétek táborba, vagy valami új szakkörre járhatnátok, ahol szoknátok a külön létet, új emberekkel ismerkedhettek meg, akik nem ismerik a tesótokat. :)

2014. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 ikrem is van ( egypetéjűek vagyunk) és furcsa hogy vannak olyan ikrek akik külön akarnak lenni egymástól.. Minket is 1 ként kezelnek, és sajnos nincs is baráti körünk, mindig egymással vagyunk. Nálunk ez a baj.


Szerintem próbálj meg beszélni vele. Vagy iratkozz át az iskolából, másik osztály, fesd be a hajad úgy, hogy ne mutasd meg a márkát, akár más fazonú haj, fülbevaló vagy bármi.


Lehet, sőt biztos hogy te vagy a dominánsabb. Az ikred szerintem direkt hasonlítani akar rád, és nehezebb lesz neki ezért az életben. Nálunk nincs olyan aki elnyomja a másikat, bár a 2. ikrem szeret néha egyedül lenni.

2014. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!