Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valamiért utál a nővérem nem...

Valamiért utál a nővérem nem tudom miért?

Figyelt kérdés
Utál a nővérem, és ezt hangoztatja is. Mindig aztmondja hogy alig várja hogy elköltözzön vagy én elmenjek, kolis vagyok és mindig aztmondja hogy olyan jó mikor nem vagyok itthon. Ő sincs nagyon sokat itthon mert folyton a barátjával van mindg mennek nyaralni fürdőzni kirándulni meg ilyenek. Nekem itt van pl a nyár és mivel nem túl sok barátom van azok is csak felszínesek nem voltam/vagyok soha sehol. Ezzel is kritizál hogy nekem nincsenek barátaim mindenki utál. Szüleimmel sincs valami jó kapcsolata mert velük is úgy bánik mint a kutyával. Ha kérdezek valami vagy beszélni akarok vele esetleg kikapcsolódni akkor is ordít velem hogy hagyjam békén. Mikor mondom neki hogy szeretlek kkkor csak néz rám, csak rám se mosolyog. mindig akkor vagyok jó neki amikor kell neki valami elkísérni valahova kifesteni a körmét stb.... Mit tegyek??? :(((

2013. aug. 8. 12:10
 1/7 anonim válasza:
én is hasonlo helyzetben vagyok a bátyámmal, de azt hittem, hogy a lánytesók között nincs ilyen, amikor nem vagyunk együtt mert vagy ő van külföldön vagy én koleszba ,akkor telefonon beszélünk vagy fb-n és jól kijövünk, de amikor találkozunk minden apróságon összeveszünk
2013. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez már kicsit komolyabb lehet, mert én is sokszor bunkózok öcsivel (idegesítő nagyon), de aztán ha azt mondja szeret, akkor persze visszamondom, és tény, hogy nem szokott hiányozni, ha elmegy és sokszor mondom, hogy dejóó végre elmész, de attól még szeretem. néha még jóban is vagyunk:D
2013. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nyíltan tedd fel neki a kérdést: Miért utálsz?

Bár szerintem nem veled lehet a baj ha a szüleiddel is így bánik.

2013. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy általában erről a szülők tehetnek. A szülők felelőssége úgy nevelni a gyerekeiket, hogy jó testvérek legyenek. Ha nem figyelnek az egyensúlyra, egyiküket jobban szeretik látványosan, vagy folyton összehasonlítják őket, akkor a testvérek egymás riválisaivá válnak, hisz küzdenek a szülői szeretetért.

Próbálj sokat beszélgetni a testvéreddel őszintén, elmondani az érzéseid, közös élményeket szerezni vele. A lelki sérülése súlyosságán múlik, hogy felül tud -e kerekedni a sérelmein /amit persze nem te okoztál!/. Lehet viszont, hogy örökre ilyen marad a viszonyotok, erre is készülj fel!

2013. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy nővérem, nem nyaljuk faljuk egymást, ritkán mondjuk azt, hogy szeretlek. Tudja, hogy szeretem és kész. :) Sokszor ő is bunkózik, ebben a korszakban van, ennyi. De mikor például "dugóba" keveredtünk az autóval, elkezdtünk kő-papír-ollózni, csablecsacsizni, és sokat nevettünk. :)


De az én tanácsom az, hogy kérdezd meg tőle nyíltan, köntörfalazás nélkül! Miért nem szeretsz, miközben én próbálok kezdeményezni, de te észre sem veszed? Ennyit jelentenék neked, mint a húgod? Legalább mond meg, szeretsz te egyáltalán engem?


Hidd el, vagy szívtelen lesz, vagy meg lesz egy érzékeny testvéri pillanatotok. Nekem a legérzékenyebb az volt, mikor majdnem kivágta a szememet, de megúsztam egy 10 perces kezeléssel... Még mindig megvan a szememnél a hege, ő csak azt mondja: Öcsi, most már van egy szexepiled... :D


Am tényleg, próbáld meg ezeket a kérdéseket feltenni neki... :-)


14/F

2013. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ha ilyeneket mond először is ne kísérd el mindenfelé ha épp nincs más aki elkísérni és ne fesd ki a körmét. gondolom te azért ezekkel a dolgokkal nyitni szeretnél felé, de innen úgy tűnik csak csicskáztat.

ne vedd fel az ő viselkedési stílusát, de ilyenekre határozottan mondhatsz nemet. hátha észreveszi magát, hogy nem a hátsójából rántott ki téged, és inkább értékelnie kellene, hogy van egy testvére.

arra nem tudok neked válaszolni, hogy miért csinálja amit csinál, talán az előző válaszolóknak igaza van egy-két dologban, de ezt igazán neked kell tudni. és neki. nyugodtan beszélgethetsz vele ha tudsz.

viszont az első és legfontosabb, hogy ha te nem számíthatsz rá, ő se ugráltathasson téged. vannak emberek akik visszaélnek a jóindulattal, szerintem ő pont ezt teszi. ez egy testvértől nagyon nem szép.

2013. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Igen nekünk is vannak jó pillanataink vagyis voltak. Mostanában hetente ha 2napot itthon van akkor sem velünk foglalkozik. Ha együtt töltünk egy kis időt pl valamelyik nap megnéztünk egy filmet együtt. Akkor sem olyan a hangulat mint a testvéreknél inkább mint egy ismerősnél...Nagyon köszönöm a segítséget. Azzal hogy próbáljak meg vele több időt eltöLteni nem igazán bírok. Nagyon szeretem őt. Nem akarom hogy egész életünkben ilyen legyen a kapcsolatunk.
2013. aug. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!