Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy megjavuljon...

Mit tegyek, hogy megjavuljon a hugom? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A történet röviden: 21 leszek, ő nemrég töltötte a 15-öt. Édesanyánk egy, apánk más. Lassan egy éve nevelőintézetben él, mert nem járt suliba, füvezett, több pasival szexelt egyszerre, hasonlók. 15 éves korára már két abortuszon van túl (más-más volt az 'apa'), valamint úgy néz ki, most is terhes, de nem tudja, négy pasi közül kitől.

Nekem nagyon fáj, hogy ilyen hugom van. Szerintetek hogyan tudnék rajta segíteni?

20L


2013. máj. 22. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sok beszélgetéssel....
2013. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Sok múlik azon, miért vált ilyenné. Bántalmazták/megerőszakolták? Genetika/tanult viselkedés?

Vagy el lett kényeztetve?

2013. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amíg ő nem akar változtatni addig te jó formán semmit nem tehetsz. De talán a beszélgetés segíthet valamit.
2013. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most felhozhatnám indoknak azt, hogy az apja c*gány, de ez szerintem csak részben okozta nála ezt a viselkedést. Egyébként mindig is el volt kényeztetve, én voltam ugye a legnagyobb gyermek a családban, nekem mindenért küzdeni kellett, neki nem
2013. máj. 22. 15:35
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Akkor egyrészt genetika. Másrészt ha rossz nevelést kapott, te nem tehetsz semmit. A szülőknek kéne szigorra fogni, de már valószínűleg ahhoz is késő.
2013. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen változás nem fog történni semmi esetre sem , de fontos lenne, hogy mellette állj ilyen nehéz időben is, ebben a korszakában. Te ismered jobban a gyermekkorát, kettőtökkel való kapcsolatotokat, mi lehet az, amivel tudnál a lelkére hatni? Mi az, ami talán elgondolkoztatná, és ha nem is változna meg azonnal, legalább megpróbálná egy időre. Gondolkodj el ezen és mondd el érzéseidet, régebbi sérelmeivel kapcsolatos együttérzésedet. Feltehetően nem fog semmire sem jól reagálni, de ha kifejezetten hisztérikus lesz, akkor legalább tudod, hogy jó helyen tapogattál, és ez azt is jelentené, hogy őt is érdekli. Azt a verziót, hogy sírva az öledbe borul nem tudnám elképzelni, 15 évesen túl makacsak ahhoz.

Beszélj vele, ne kioktatóan.

2013. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Adrenalin válasza:
44%
Magamat ismervén én megverném. Lehet, hogy az használna.
2013. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

"Lassan egy éve nevelőintézetben él, mert nem járt suliba, füvezett, több pasival szexelt egyszerre, hasonlók."


A gyámügy, az oktatásügy és a szociáli sháló közös csódjét láthatjuk. A gyerekkel baj van, nosza, dobjuk be egy intézetbe, ahol még rosszabb helyzetbe kerül. Nem ám, hogy esetleg a családot veszik elő, hogy hogyan jutott eddig egy kislány...


Egyet láss tisztán: Nem a húgod hibája, hogy itt tart. Ebben az egész történetben ő az áldozat.

2013. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától nem jon meg az esze, akkor már késo nevelni.
2013. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A neveléssel kapcsolatban,hát... nem tudom... édesanyánk nevelt minket (én vagyok ugye a legidősebb, van egy 18 éves öcsém, akkor a 15 éves hugom, és egy 5 hónapos kisöcsém), és ha a picit nem nézzük, ugyanazt a nevelést kaptuk éveken át. Vele picit engedékenyebb volt, lehet, ez volt a baj. Ugyanis se én, se öcsém nem vagyunk ilyenek, csak ő..
2013. máj. 22. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!