Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Hogyan segítsek...

Mit tehetnék? Hogyan segítsek a páromnak?

Figyelt kérdés

A barátomnak 12 évvel ezelőtt sajnos meghalt az apukája. Ő

azóta sem tudta túltenni magát ezen, mindenhol az apukája

képei vannak, vele álmodik, álmában még sírni is szokott.

Orvosi kezelésről hallani sem akar. Nagyon sajnálom őt! Hogyan tudná a történteket feldolgozni?


2013. máj. 17. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos ott már nagy a baj, ha 12 év múlva is gyászol.Én nem szeretem a gyenge embereket, nem bíztos, hogy pátyolgatnám a lelkét.Sok rossz dolgot átéltem már és fel tudtam dolgozni egyedül is.
2013. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Ez egyáltalán nem gyengeség! A gyengeség nem itt kezdődik. Nagy trauma érte, valami miatt nem tudja elengedni.Beszélni kell vele, beszélje ki magából a fájdalmát.Más gyógymód nemigen van.
2013. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Kezdésként rá kéne venni arra hogy vegye le a képeket,ha mindig őt látja akkor tényleg nem fogja tudni elengedni,ameddig ezt nem látja be nem sokat tehetsz.
2013. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Amikor az apukája beteg lett ő viselte gondját. Lehet ez is közrejátszik?
2013. máj. 17. 12:27
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez természetes. Én is ápoltam édesapámat, mégis sikerült felfogni, hogy az élet megy tovább.. :(
2013. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

apám több mint 20 éve meghalt ... nem sírok, de naponta gondolok rá, és nem tudtam feldolgozni, pedig senki nem él örökké


Áprily Lajos: AZ APA


Hallgatott s némán birkóztál vele.

Most már simulnál, mint a régi gyermek.

Lázadásodnak nincs ellenfele,

s tudod már: holt apák jobban nevelnek.


a versben minden bent van, zseniális

2013. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak hogy ő szinte még gyerek volt akkor és az apukája volt a mindene, csak rá számíthatott. Én tanácsot kértem és nem pedig lehurrogást!
2013. máj. 17. 12:43
 8/18 anonim ***** válasza:
nem tudsz neki segíteni, sosem fogja feldolgozni teljesen
2013. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De nem túlzás az amit a kérdésemben leírtam?
2013. máj. 17. 12:53
 10/18 anonim ***** válasza:

nézd, gyerek volt és az apja volt a mindene ... gyerekként vesztette el, gyerekként éli meg a halálát akárhány éves koráig is


attól félek, hogy a legkisebb fiam is így lesz ezzel majd

2013. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!