Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Hogyan segítsek...

Mit tehetnék? Hogyan segítsek a páromnak?

Figyelt kérdés

A barátomnak 12 évvel ezelőtt sajnos meghalt az apukája. Ő

azóta sem tudta túltenni magát ezen, mindenhol az apukája

képei vannak, vele álmodik, álmában még sírni is szokott.

Orvosi kezelésről hallani sem akar. Nagyon sajnálom őt! Hogyan tudná a történteket feldolgozni?


2013. máj. 17. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak 25éve halt meg az anyja és még most is ha beszél róla elsirja magát.Képek nincsenek kint,egy külön szobába vannak ahova ritkán megy be.

Foggalmam sincs mit lehetne tenni,de talán a képek közül párat nem ártana eltenni,mert akárhányszor ránéz eszébe jut,és gondolom ettől elszomorodik.

2013. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Valamiért nem tudja elengedni, pedig így neki sem könnyű. Pszichológus segítsége kellene, aki feltárná a múltat, azt, hogy mi oka lehet 12 év után is az ilyen fokú ragaszkodásnak. Egyedül nem fogja tudni megoldani.


Láttam már ilyenre példát, ilyenkor az elengedés nem akarás kérdése, képtelen rá, segítség kell hozzá.

2013. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
1# "nem biztos, hogy pátyolgatnám a lelkét" Ő rajtam kívül senkire nem számíthat, valakinek segítenie kell neki.
2013. máj. 17. 13:01
 14/18 anonim ***** válasza:

Természetesen a haláleset sokkal drasztikusabb, mint a válás, de valahol mindkettő veszteség és fel kell dolgozni. Nekem annak idején a pszichológus azt ajánlotta a válásomkor, hogy pakoljak el minden dolgot, ami a volt férjemre emlékeztet. Megtettem. Iszonyú nehéz volt eltenni a fotókat, a ruhákat, a közös dolgokat, de utána sokkal, de sokkal könnyebb lett. Az agyammal képes voltam már másfelé is figyelni.


Sőt, amikor lakást váltottam és elköltöztem a közösből, az is rengeteget javított rajtam.

2013. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekem halna meg(Isten óvjon mindenkit), abba belehalnék. A szülő elvesztése egy gyerek számára biztos, hogy borzalmas, de nem lehet úgy leélni egy életet, h gyászolok.Elfelejteni nem kell, de élni igen.Most tényleg arról beszélünk, h egy gyerek gyászolja az apját amíg csak él?Szerintem menjen ki a temetőbe és "beszéljen" az apjához, talán az segít.
2013. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szokott menni és olyankor egy óra hosszáig csak beszél hozzá. Elmond neki mindent tövéről hegyére, hogy mi történt vele és hogy mennyire hiányzik neki. Előbb utóbb be fog kattanni.
2013. máj. 17. 13:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez azért gáz, mert a barátod egyszerűen nem fogja fel, hogy az apukája nincs többé. Úgy viselkedik, mintha még most is élne. Ott tartja a tárgyait, a fotóit, beszél hozzá a temetőben. Ez teljesen abnormális ennyi idő után, orvosi segítség kellene.
2013. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ő elutasít mindenfajta orvosi segítséget.
2013. máj. 17. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!