Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más családjában is úgy van,...

Más családjában is úgy van, hogy sokszor valaki lojálisabb a testvéréhez (vagy szülőhöz), mint a házastársához?

Figyelt kérdés

A mi családunkban ez nem kevés gondot okozott, most már tudom. Valószínű, hogy a mi házasságunkban is volt már ilyen, mindkettőnk részéről. Ez elkeserít, mert azt látom benne, hogy az ember nem tudja átlépni a saját árnyékát.

Persze az emberek többsége nem akar nyíltan veszekedést, kenyértörést, viszont így meg az van, ha nem mersz nyíltan valaki javára dönteni vagy megfogalmazni valamit, nehogy nyílt veszekedés vagy harc legyen, a béke kedvéért valaki ellen döntesz. Így viszont ugyanaz a helyzet alakul ki, nevezetesen hogy valaki szenved, valakinek fájdalmat okozol. Csak mindenki csöndben van. Írjátok le a saját történeteiteket.



2013. jan. 2. 11:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a választ, ez esetben persze egyszerű a képlet. Persze ettől még nem irigyellek, ha sose volt jó testvéred az öcséd, akkor könnyebben is lépsz meg ilyeneket. Akkor talán nehezebb, ha tényleg egy jó testvéri viszonyról van szó.
2013. jan. 2. 16:51
 12/13 (Z) válasza:
90%
Valahol becsapás az, amikor a házastárs még az elején eltitkolja, hogy Ő leginkább a papit és a mamit szereti jobban. Miért akar az ilyen férjhezmenni, megházasodni, éljen a szüleivel, s ne csapjon be senkit! Valahogy ez nagyon nem rendes dolog, s nekem is van némi tapasztalatom az ügyben sajnos!
2013. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, lehet, hogy becsapás, de lehet, hogy akkor még nem tudja. Hogy ő egy adott helyzetben nem a házastárs mellé fog állni. Szülői megfelelés v f@sztuggya. Talán kevesebb az olyan, aki abban a pillanatban, mikor szerelemtől égve megházasodik, akkor is pontosan tudja, hogy "de azért én a szüleimet szeretem a legjobban és mindig melléjük fogok állni vitás kérdésekben és ha csak fekete meg fehér létezik, akkor a házastársamat fogom beáldozni"
2013. jan. 25. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!