Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg itt járunk, más...

Tényleg itt járunk, más családjában is van ilyen?

Figyelt kérdés
:) lementem keresztapámnál autószerelő, hogy lecseréljem a nyári kerekeket téli-re. Gumi már a felnin. Az ott lévő dolgozója mondta segít szivesen, erre megszólal keresztapám semmit, ne segíts neki oldja meg magának. Jó...leszedem a nyárit, az utolsó kereket azonban erősen fogja a csavar, így szóltam a segitőjének segítsen már, jó eltört egy gyüszű...oké. Mielőtt felraktuk volna mondtam keresztapámnak "jöjjön már centirozzuk meg mielőtt felrakjuk". A 4 ből 1 kerek nem volt jó egy 5 gm suly ment rá. Miután felraktuk megköszöntem a segítséget majd közölte 2e ft lesz, +1e a gyüszü. Nézek rá mire elkezdi magyarázni neki sincs ingyen az áram stb...egyszerüen ezek mellett nem tudok eltekinteni, már csak azért sem mert nem tudnék ilyet mondani a "testvéremnek". Olyan is volt levittem hozzá a kocsit megnézzük mi baja lehet, majd mikor m neki bocsi de te majd duplaannyiért javítanád nekem mint egy idegen, máshoz viszem, mire közölte 3 e ft hogy megébzte a kocsimat. ..hát ez...máshol is van ilyen csalndon belül...?
2012. okt. 31. 08:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
61%
Nem . Nálunk nincs . A Nagypapámhoz visszük anyu és apu autóját is és mindent megcsinál ingyen. festéstéli nyári gumi...
2012. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nincs, mindenki ott és azzal próbál segíteni a másiknak amivel csak tud. Pl. nemrég elköltöztünk albérletbe és nem volt tv, a párom húga jött látogatóba és mondta, hogy nekik van otthon kettő, nekünk adják az egyiket. Ugyanígy felajánlott egy mosógépet is, de arra nekünk nem volt szükségünk.


Az anyósnak most egy mobilra volt szüksége, szereztünk neki használtan de nem fogjuk elkérni az árát...


Vagy amikor segítségre volt szükségük és mentünk fát hordani, szerelni stb nem kértünk érte pénzt, hiszen természetes, hogy próbálunk összetartani. Elvileg ez a család lényege, ha már a családtagok nem tartanak össze, mit várjunk el más emberektől..

2012. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Második vagyok


Ráadásul ez ugyanígy igaz a közvetlen közelünkben élő szomszédokra egyaránt. Ha segítség kell megyünk vagy jönnek ők, de se nekik, se nekünk nem lenne pofánk pénzt kérni a segítségért cserébe. Pedig volt olyan, amikor a kerítést csináltuk, hogy reggeltől estig dolgoztunk rajta, majd csatlakoztak a szomszéd férfiak is, a nap végén pedig mindannyian elégedetten ültek a munkájuk körül. :) Beszélgettek, sörözgettek stb.

2012. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Szoktál neki néha vinni egy üveg bort vagy egy csokit a segítségért cserébe? Nálunk így szokás, hogy nem kérünk pénzt, de valami jelképessel kifejezzük a hálánkat. Általában családon belül tudjuk, ki mit szeret, és akkor mindig a kedvenc csokijával, sörével, borával stb. mondunk hálát. Mindenesetre ezek után, te is mond majd neki h xezer lesz, ha valamiben a segítségedet kéri. Illetve én ezek után soha nem vinnék hozzá semmit javítani. Végülis nem köteles segíteni, ha neki ez nagy probléma, akkor ne legyen ebből családi balhé, a béke a legfontosabb.
2012. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hm nálunk ilyen nincs, megfolytanák egymást egy kanál vizben a testvérek.
2012. okt. 31. 08:49
 6/15 Antimod ***** válasza:
70%

Nálunk a szomszédunk autószerelő, ő viszi el maga az autót, és hozza meg este az új kerekekkel. Alig lehet neki pénzt adni, pedig gyerekei vannak.

Csak hogy a másik véglet is szóba kerüljön. :)

2012. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát, béke full normálisan állok hozzá ha valami munka is lenne a kocsival viszek neki 2 sört h megisszuk közben stb...még valami sajna észrevettem ha vele szemben korrekt vagyok tisztelem, elkanászosodik flegmán beszél, hát azért ucsónál eldurrant majdnem az agyam és szivem szerint odamondtam volna neki: 500a centirér 1500 meg dugja fel a seggébe jó mélyre. Csakhát az a bizonyos családi "béke". De teszek én már rá...ezután
2012. okt. 31. 08:53
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vidd máshoz a kocsidat, ha ez ennyire bánt.
2012. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk az a baj hogy a férjem családja olyan szinten ránk telepedett hogy már nem bírtuk és nem csinálunk nekik semmit. Minden hétre jutott neki és nekem is feladat.Akár napi szinten több is. Holott külön élünk és nekünk is van dolgunk. Visszafelé meg nem működött a dolog.

Nem tudom nálatok hogy van de nem lehet hogy túl sokat jártál hozzá a dolgaiddal és megelégelte hogy te "nem teszel cserébe" semmit? Te mit szoktál tenni a keresztapádnak? Milyen szívességeket?

2012. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően azt mondom, hogy kicsinyes és szánalmas. De nem lehet esetleg, hogy túl sokszor vitted már oda hozzá a kocsit és most bedurrant az agya? Nem biztos, nem bántani akarlak, csak ezt a részét nem tudjuk és ismerek én pár olyan embert, aki ha a kisujjat nyújtják az egész karja kell. Ha nem ez van, akkor legközelebb ne vidd oda, hátha észbe kap....
2012. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!