Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rámehet egy kapcsolat (jegyben...

Rámehet egy kapcsolat (jegyben járunk), arra hogy nem vállaltunk gyereket?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 9 hónapja van egy komoly kapcsolatom, 8 hónapja együtt is élünk. A születésnapom előtt 2 nappal abortuszom volt.

Megbeszéltük a párommal, hogy még nem vállaljuk, mert fiatal a kapcsolat, 1 szobás lakásban élünk és még tanulok.

Szóval közös döntés volt. Ismerősök azt tapasztalták, hogy ilyen helyzetben nagy eséllyel rámegy a kapcsolat.

Tényleg létezik ilyen????


2012. ápr. 4. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapja vagytok együtt minek vállalnátok még gyereket, te amúgy is tanulsz még



Ismerősök azt tapasztalták, hogy ilyen helyzetben nagy eséllyel rámegy a kapcsolat


És milyen az ilyen helyzet? Az hogy volt egy abortuszod?!Ha szétmentek akkor nem ez miatt

2012. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem gondolom azt,hogy rá kellene mennie. Nagyon fiatal vagy még. Egyébként meg közös döntés volt. Ráértek még.

2012. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom ugyan nincs ilyen téren, de szerintem arra hamarabb megy rá a kapcsolat, ha a semmire vállalnak gyereket a felek. Gondolj csak bele, kicsi a lakás, a baba folyton sír, ha valamelyikőtök fáradt, még el sem tud vonulni egy szobával arrébb egy kicsit pihenni, így ingerültek lesztek, veszekedtek. Ezen kívül ha nincs meg a kellő pénz, amiatt is feszült az ember, szintén veszekedés a vége. Ráadásul félbeszakítanád a tanulmányaidat, ami nélkül elhelyezkedni sem nagyon tudnál a későbbiekben, megint oda jutunk, h kevesebb pénz, nagyobb feszültség.

Persze itt nem csak a pénzen van a hangsúly, de szerintem alaptalan a feltevés, amit az ismerőseid állítanak.

2012. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó mennyire igazad van.

Pont akkor megy rá a kapcsolat ha a semmire szülsz.

Akkor menne rá a kapcsolat ha már 30 fölött lennétek és egyikőtök akar a másik nem. Az ismerős hülyeséget beszél.

2012. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Miért menne rá a kapcsolat? No és miért kellene gyereket vállalni egy kapcsolatban? Ráértek majd esküvő után. Egyébként is azt írod, ez közös döntés volt. Akkor meg???
2012. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősök azt tapasztalták?

Nos, nem az ismerősök statisztikáján múlik, hogy együtt maradtok-e.

Egyébként a leírt körülményeket figyelembe véve, nagyobb eséllyel mentetek volna szét, ha megtartod a babát.

2012. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A vőlegényem jól keres, nincs hitele, szóval megéltünk volna 1 fizetésből, babával.

A főnökétől tudna kérni pénzt, hogy átmenjünk egy nagyobb lakásba. (kamatmentesen)

2012. ápr. 4. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azon van a hangsúly, hogy közös döntés volt. Innentől fogva teljesen mindegy, hogy melyik ismerős mit mond. Majd ha mindketten úgy akarjátok, akkor jöhet a gyerek. Arra vigyázz, hogy az is közös döntés legyen.
2012. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem is a közös döntésen van a hangsúly...én olyanokat ismerek,ahol a lánynak 17évesen volt abortusza,ma már a 30hoz közelebb vannak és házasok...
2012. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt abortuszom 17 évesen, akkor fél éve voltunk együtt a barátommal aki 24 volt. Rendszeres és rendes óvszerhasználat mellett csúszott be. Fiatalok voltunk, nem volt önálló keresetem, csak a barátomnak viszont ő még a szüleinél lakott. Nem mertük bevállalni, főleg, hogy nekem nyakamon volt az érettségi. Eltelt 6 év, azóta összeházasodtunk és született egy gyerekünk, mert elérkezettnek láttuk rá az időt. Nem tette tönkre a kapcsolatunkat persze akkoriban megviselt minket lelkileg de ezen túl kellett lépni, és együtt, egymást segítve sikerült. De abban biztos vagyok, hogyha akkor megszültem volna azt a gyereket, azóta már nem lennénk együtt, mert rengeteg feszültséget okozott volna abban az életkorban és helyzetben.
2012. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!