Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más családjában is úgy van,...

Más családjában is úgy van, hogy sokszor valaki lojálisabb a testvéréhez (vagy szülőhöz), mint a házastársához?

Figyelt kérdés

A mi családunkban ez nem kevés gondot okozott, most már tudom. Valószínű, hogy a mi házasságunkban is volt már ilyen, mindkettőnk részéről. Ez elkeserít, mert azt látom benne, hogy az ember nem tudja átlépni a saját árnyékát.

Persze az emberek többsége nem akar nyíltan veszekedést, kenyértörést, viszont így meg az van, ha nem mersz nyíltan valaki javára dönteni vagy megfogalmazni valamit, nehogy nyílt veszekedés vagy harc legyen, a béke kedvéért valaki ellen döntesz. Így viszont ugyanaz a helyzet alakul ki, nevezetesen hogy valaki szenved, valakinek fájdalmat okozol. Csak mindenki csöndben van. Írjátok le a saját történeteiteket.



2013. jan. 2. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez egy normális, szerető családban pontosan így kell, hogy működjön, hiszen akárhogy nézzük, az ember régebb óta ismeri/szereti a családtagjait, mint a párját. Részemről nem is értem, hogy az egyes feleségek/férjek ilyenkor mi alapján képzelik, hogy majd nem a család kapja az elsöbbséget...
2013. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Hú, de agyament az első válaszoló! Mondhatom, bicskanyitogató. Mi a fenének házasodsz meg akkor, hogy megkeserítsd a házastársad? Hogy lehet évtizedekkel felvenni a versenyt?? A házastársadat nem azért szereted, mert már pólyás korától ismered! Milyen fogalmaid vannak a házastársi szeretetről? A házasságban ÚJ CSALÁDOT (!) alapítasz, és azt építed, az az ELSŐ! El kell tudni szakadni a szülőktől, testvérektől, hiszen ők is a saját életüket élik! Ha kell, fizikailag, ha kell, lelkileg is! A saját házastársad és gyereked az első! Tudod, ha ezt a saját szüleid, akikhez körömszakadtáig ragaszkodsz, nem ezt tették volna annak idején, akkor nem biztos, hogy te most itt lennél! Úgyhogy nőj fel egy érett SAJÁT családhoz! Tudom, nem egyszerű!
2013. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A másodikkal értek egyet, kicsit kevésbé hevesen fogalmaztam volna, de szinte 100%-ban egyetértek vele.
2013. jan. 2. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért nyílik ki a zsebemben a bicska ilyenkor, mert azt látom, hogy kezd terjedni ez a marhaság, s én is egy ilyen baromság miatt veszítettem el pár éve a szerelmemet. A kis drágáról fokozatosan derült ki, hogy ilyen nézeteket vall. Az anyja és a testvére volt az első, azóta mindkettőnek párja van, csak ő ül otthon egyedül azóta is. Naná, hogy a tesó nem az ő nadrágjába kapaszkodik, hanem a saját életét építi.

Az első válaszolónál ezek szerint ez az egész egy reménytelen versenyfutás az idővel, ahol csak veszíteni lehet, mert sose fogja annyi ideje ismerni senki sem az házastársát, mint az anyját és a testvérét. Még jó, hogy a valóságban nem ettől függ, csak egy-két beteg elme fejében.

2013. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk már a kapcsolatunk elején (!) sem volt így.

Ő a szerelmem, a társam, nemsokára a férjem, és már most is egy kis család vagyunk így együtt, ami persze hozzátartozik az ő családjához és az enyémhez is, de mégis különálló tőlük.

Szeretjük és tiszteljük egymás családját, fontos a sajátunk, de első sorban mi már egymás családja vagyunk, és eszerint is viselkedünk. Mondjuk hozzátenném, nálunk nincsenek nagy viták, de ha lennének, akkor meg a józan ész alapján oldanánk meg őket, nem rokonsági kapcsolat alapján.

24/N

2013. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5ös, ügyes, karakán csaj vagy, taps, biztos megtanítottak a szüleid nemet mondani annak idején, engem sajna nem :(
2013. jan. 2. 12:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tanítottak meg, épp ellenkezőleg :)

Soha semmiben nem lehetett véleményem (apám miatt, anya normális lett volna, ha ő nincs).

Szerencsére ő már eltűnt az életünkből.

2013. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Akármennyire is szeretem a szüleimet és a testvéremet, a párom az első.
2013. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

mindig annak adok igazat, akinek igaza van. függetlenül attól, h a párom, a tesóm vagy az anyám.


legtöbbször úgyis azt javaslom, h oldják meg egymás közt, nem kívánok belefolyni.


volt egy olyan eset, h a páromnak volt valami baja a tesómmal, és kb megtiltotta, h meghívjam a saját szülinapi vacsimra. kértem a páromat, h álljon elé, közölje ezt vele is, mert nem fogom más véleményét előadni, mert kicsit úgy hatna (akaratlanul is) mintha azzal egyet értenék.

erre már persze nem volt arca, nem akart balhét.

ekkor mondtam azt, h oké, akkor a tesóm is velünk vacsizik, ennyit kibírsz, ha már nem bírod kinyitni a szádat.


ha a családban egyeseknek bajuk van a másikkal, akkor igyekszem mediátorként jelen lenni, de végső szót nem mondok.

2013. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni. Nálam nincs így. Öcsémmel eléggé stagnáló kapcsolatunk van, és csak akkor kedves, ha kell neki vmi, egyébként meg csak szapulni tud. Na most egy ilyet védjek a párommal szemben csak azért mert a család szentsége blablabla... a párommal, aki úgy elfogad, ahogy van, szeret, érezteti velem, hogy értékes vagyok és szerethető (amit sem a szüleimtől nem kaptam meg, pláne nem öcsémtől)? Egy frászt.


23/l

2013. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!