Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg csak szerintem rossz...

Tényleg csak szerintem rossz ötlet, hogy a testvéremék gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Húgom és a barátja is enyhe értelmi fogyatékos. Ezzel még nem lenne semmi baj, ha az élet ezen részéhez kevésbé gyermetegen állnának hozzá. Most repkednek a boldogságtól, hogy jön a baba, de azt, hogy felnevelni hogyan fogják, még ők sem tudják, de majd anyuék és én úgyis segítünk. Anyuék is támogatják a kicsi érkezését, mondván, majd én segítek nekik mindenben, mert nekik már nem lenne hozzá türelmük. Természetesen valamennyit szívesen segítek, de nem véletlenül nem vállaltunk mi sem több gyereket (3 van), hanem azért mert időben és anyagiakban sem férne bele több. Most mégis az egész család abban a biztos tudatban várja a kicsit, hogy legrosszabb esetben majd mi megoldjuk.

Mikor elmondtam a véleményemet, persze megkaptam, hogy micsoda irígy dög vagyok, hogy sajnálom húgomtól az anyaságot és ez lenne a minimum amit meg kellene tennem érte és a szüleinkért.


2023. júl. 14. 17:20
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
7%

2 dolgot szeretnék főleg közölni.


1: Nem igazán ismered az életet. Nem kell értelmi általánosság ahhoz, hogy jobb szülő legyél mint az átlag ember vagy egy átlag feletti értelmi szintű valakik. Tehát a véleményed, hogy szerinted ne legyen gyerekük rendben van, de erősen hibás( a szövegedet tekintve).


2: Neked semmi dolgod nincs. Nincs mit elvárni tőled. Te a saját elméd vagy a te életed kovácsa, ahogy a szerelmeddel ketten is ti ketten a tiéteké.


Ha azt mondják, igazán ennyi a legkevesebb, hogy támogatod a gyermek születését, akkor igazuk van.

Ha azt mondják, igazán ennyi a legkevesebb, hogy "majd ti megoldjátok legrosszabb esetben", akkor egyáltalán nincs igazuk.

2023. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
15%

Az anyaságot sajnálod tőle, vagy a támogatásodat?

Ha előbbit, akkor tényleg elég dög vagy, csinálhasson már azt, amit akar felnőtt létére, pláne, ha mindenki körülötte pont erre ösztönzi, ezt nyomja neki (persze baromság ez is, de most ez mellékes igazából)

Ha utóbbi, akkor jogos az aggodalmad, állj a sarkadra még akkor is, ha családi viszály lesz, vagy szenvedj amíg a gyerek önálló/önellátó nem lesz. Mert nyugodt lehetsz, vastagon fognak rád számítani, ha már előre így készülnek, jobban, mint amit most gondolsz

2023. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
90%

Ácsi!


neked nagynéniként mi kötlességed van a felnőtt testvéred gyerekéről gondoskodni???


Ők csak dugni tudtak, arra már nem gondoltak hogy a gyereket fel is kellene nevelni valahogy, valamiből.

2023. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező :a testvéred fogyatékosságának megfelelő szervezettől (akik ilyen fogyatékossággal élőkkel foglalkoznak) kérjen tanácsot a család, ezt javasolhatod és megmondhatod hogy nem fogsz tudni segíteni.

Szerintem itt le is zárhatod, hogy megmondtad és a továbbiakban ezzel nincs dolgod.

2023. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
92%
Na meg a lóf•t.. Nálunk ugyan ez volt, férjem húga vállalt hót egyedül egy gyereket, aztán azt várták hogy majd a férjem apja helyett apja lesz. Megmondta, hogy elmehetnek a p•ba mert igenis mindenki vállaljon a saját életéért felelősséget!
2023. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
89%

#35


Igazad van

2023. júl. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!