Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg csak szerintem rossz...

Tényleg csak szerintem rossz ötlet, hogy a testvéremék gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Húgom és a barátja is enyhe értelmi fogyatékos. Ezzel még nem lenne semmi baj, ha az élet ezen részéhez kevésbé gyermetegen állnának hozzá. Most repkednek a boldogságtól, hogy jön a baba, de azt, hogy felnevelni hogyan fogják, még ők sem tudják, de majd anyuék és én úgyis segítünk. Anyuék is támogatják a kicsi érkezését, mondván, majd én segítek nekik mindenben, mert nekik már nem lenne hozzá türelmük. Természetesen valamennyit szívesen segítek, de nem véletlenül nem vállaltunk mi sem több gyereket (3 van), hanem azért mert időben és anyagiakban sem férne bele több. Most mégis az egész család abban a biztos tudatban várja a kicsit, hogy legrosszabb esetben majd mi megoldjuk.

Mikor elmondtam a véleményemet, persze megkaptam, hogy micsoda irígy dög vagyok, hogy sajnálom húgomtól az anyaságot és ez lenne a minimum amit meg kellene tennem érte és a szüleinkért.


2023. júl. 14. 17:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
21%
Beleszólni akkor sem kell.
2023. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%
Minden alkalommal nemet mondasz és tartod magad ahhoz. Egyébként tiszta matek: abban a házban egy babára lesz 4 felnőtt, nálad 3 gyerekre van 2 felnőtt. Egyszerűen semmi sem támasztja alá azt az igényt, hogy a saját gyerekeid és családod kárára beszállj ötöd felnőttként a baba körüli feladatokba.
2023. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

17-es: na, ezért mondom, hogy 80 IQ alatt kötelezővé tettetném a teljes sterilizáltatást, hiába lettem lepontozva.

Azért abba belegondol bárki, hogy ebbe egy család bele is roppanhat? És lófax segítséget nem kap sehonnan?Meg egy ilyen szinten sérült ember gyereke bő 90%-al úgyszintén nem lesz egészséges?

2023. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%
Engem is felhúzna, ha ennyire rám építenék a gyerekvállalást, de nyugtasd magad azzal, hogy ráderőszakolni nem tudják, hogy segíts. VAn 3 gyereked, azokért vállaltál felelősséget, akikkel kapcsolatban te sem kapsz segítséget. Lehet gyakorolni a nemeket...Ha mégegyser szóba kerül, akkor meg kell mondani, hogy komolyan mondtad, neked épp elég a saját 3 gyereked, azzal a feltétlellel vállaljanak a tesódék gyereket, hogy ők látják el, meg anyádék, és majd ha nem megy, akkor a gyámhivatal úgyis közbelép. Kész. Anyádék se normálisak, hogy ezt támogatják, de ha hü-lyék, hát viseljék ők a felelősséget.Nem tudna érdekelni, a gyerek sem. Van 3, akit te hívtál a világra, akiért te felelsz minden körülmények között, az a te dolgod, nem a két fogyatékos+2 idióta erőn felüli hobbija.
2023. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos az a helyzet, amikor a családodat a saját egészséged érdekében kizárod az életedből. Nem könnyű, nem igazságos, de ha hagyod magad bevonódni, garantáltan rossz vége lesz. Tapasztalat. Van az a pont, ahol rájuk zárod a képzeletbeli ajtót és elhajítod a kulcsát.
2023. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
21%
Megmondtad, hogy nem segítesz, ez a lényeg. Más dolgod nincs. Amikor felhozzák a témát, javítsd ki őket újra, ennyi elég. Az ő dolguk minden más.
2023. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
91%
Ez most komoly? A családod egy vicc. Nem állnék szóba velük, az tuti. Mindenki, mindenki!! magának szül.
2023. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
88%

Nem érdekelne, és megpróbálnám minimálisra szorítani a kapcsolatot, mert ebből fixen az lesz, hogy amikor ráunnak, a nyakadba sózzák - hisz megmondták.


Na, közölném velük, hogy engem felejtsenek el, anyámékkal meg, hogy akkor ők bébicsőszködnek 80 évesen is.


A férjed mit szól ehhez?

2023. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
75%
hogy sajnálom húgomtól az anyaságot és ez lenne a minimum amit meg kellene tennem érte és a szüleinkért. - ezt kibírtad röhögés nélkül? Mert olyan nonszensz f...ág, hogy szerintem lehetetlen.
2023. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
85%
Abszolút neked van igazad. Lehet, hogy el kéne beszélgetni a testvéreddel az abortuszról, ha még lehetséges.
2023. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!