Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg csak szerintem rossz...

Tényleg csak szerintem rossz ötlet, hogy a testvéremék gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Húgom és a barátja is enyhe értelmi fogyatékos. Ezzel még nem lenne semmi baj, ha az élet ezen részéhez kevésbé gyermetegen állnának hozzá. Most repkednek a boldogságtól, hogy jön a baba, de azt, hogy felnevelni hogyan fogják, még ők sem tudják, de majd anyuék és én úgyis segítünk. Anyuék is támogatják a kicsi érkezését, mondván, majd én segítek nekik mindenben, mert nekik már nem lenne hozzá türelmük. Természetesen valamennyit szívesen segítek, de nem véletlenül nem vállaltunk mi sem több gyereket (3 van), hanem azért mert időben és anyagiakban sem férne bele több. Most mégis az egész család abban a biztos tudatban várja a kicsit, hogy legrosszabb esetben majd mi megoldjuk.

Mikor elmondtam a véleményemet, persze megkaptam, hogy micsoda irígy dög vagyok, hogy sajnálom húgomtól az anyaságot és ez lenne a minimum amit meg kellene tennem érte és a szüleinkért.


2023. júl. 14. 17:20
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%
Mármint miért kell nekik segíteni?
2023. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
77%

"Mármint miért kell nekik segíteni?"


Mert gondolom rászorulnak: enyhe értelmifogytékosok ahogy a kérdésben szerepel.

2023. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ez mit takar, nem tudnak dolgozni és nincs pénzük eltartani a gyereket vagy mit nem tudnak vele megcsinálni?
2023. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem hogy képzelik, hogy más gyerekéért neked kellene felelősséget vállalni.


Sokan alapnak veszik, hogy nekik jár a gyerek.

Abba bele se gondolnak, hogy esetleg milyen géneket fog örökölni az a szerencsétlen, ebben a kegyetlen világban, főleg ebben az országban.

2023. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, ugye ezek után 2x is meggondolom, hogy a gyerekeidet viszed-e anyádékhoz? Akik ilyet várnak el tőled, azok nem szeretnék, meg a szülőknek sincs semmi önkritikájuk. Ha tehetném, én 80 IQ alatt kötelezővé tetetném a teljes sterilizáltatást, mert egy gyerek, akit kettő ilyen szinten sérült ember vállal, annak felelőssége az államra száll, mert az ápolásiból kb éhen dögleni se lehet.
2023. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

4 órában dolgoznak, az életvezetésükben segítséget igényelnek és nem utolsó sorban piszkosul el is kényeztették őket a szüleink, mert az egyszerűbb volt mint nevelni a húgomat és utana a párjat is erre szoktatták. A mai napig eléjük van rakva minden. A húgom talan ha 2* mosogatott életeben, mert szegény nehogy megvágja magát. A srác régebben házias volt, de le lett szoktatva róla, mondjuk ezért van is harc a szülők között, de mivel a szüleinkkel élnek, így az ő szülei nem nagyon szólhatnak ebbe bele.

A mi gyerekeinkre nem szoktak vigyázni, mert számukra "ez nagyon megterhelő". Azt, hogy ők segítenek, csak a húgom mondja, a szüleim alapból azt mondják, hogy majd én segítek, pedig már megmondtam, hogy nem. Mintha meg sem hallanák, amit mondok.

2023. júl. 14. 20:17
 17/36 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek ilyen lányt sajnos mint a kérdező húga. Ő is fogyatékos, de már 3 gyereke van. Maximális mértékben kihasználja ő is az anyukájáékat, főleg pénzzel húzza le őket általában. Mert azért ahhoz van esze, és emellett végtelenül tehetetlen. A gyerekek is vissza vannak maradva a fejlődésben mert örökölték az anyjuk betegségét illetve egyszerűen nem tud mosolyt, pozitív érzelmeket átadni nekik. Tudom hogy ezzel nem válaszoltam a kérdésre, de sajnos azt kell hogy mondjam nem kellene nekik gyereket vállalni.
2023. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

"A mi gyerekeinkre nem szoktak vigyázni, mert számukra "ez nagyon megterhelő"."

És a sajátjuk majd nem lesz az, vagy mi a mák?! :D Ráadásul a gyerekmegőrzés még a gyereknevelés lightos verziója, többnyire csak le kell kötni a csöppséget amivel csak akarja, játékkal, mesével, stb. meg közben adagolni neki az innivalót és kaját. Nem kell törölgetni a fenekéről az ürüléket, nem kell nevelni, nem kell fél 12-kor a szomszédos városba vezetni érte mert a buli utáni utolsó busz kimaradt, ésatöbbi dolog amin minden szülő átesik. Ha valaki úgy vállal sajátot, hogy máséra csak vigyázni is megterhlő... hát öcsém, legyen bekészítve a xanax, mert szükség lesz rá.

2023. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
92%
Jaaaaa közben újraolvastam a választ és rájöttem hogy valszeg a szüleidre értetted az idézett részt. Én kérek elnézést.
2023. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki előtt jelentsd ki, határozottan: "NEM".
2023. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!