Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lepődik meg a testvér,...

Miért lepődik meg a testvér, ha a nővére (akivel nem is szoros a kapcsolat) élből visszautasítja a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés
Adott egy házaspár akiket a testvér felkéri őket keresztszülőnek. Nem szoros a testvérkapcsolat, inkább csak rokoni, ezért fura is volt az ajánlat eleve. Nagyobb családról beszélünk, a tesónak ráadásul van egy csomó barátnője, minddel sokkal szorosabb a kapcsolat, mint ezzel a nővérrel (szóval nem ők voltak messze az egyetlen opció). Teljesen érthetetlen, miért pont erre a nővérre és a férjére esett a választás. Nyilván vissza is lett utasítva az egész ajánlat. Ezen meg lett a nagy meglepődés és a sértődés a család részéről. Nyilván nem lehet biztosra kijelenteni, de gyanús, hogy a pénzről szólt volna az egész...

2021. júl. 18. 14:34
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
86%

24-es, én meg nem egy olyat ismerek, aki akart gyereket, lett is, és megbánta. Nem szokás az ilyet bevallani, de amikor valaki ezt megosztja veled, akkor azért gondolhatod, mit érez. Anonim fórumokon meg rengeteg ilyet olvasni.

Ez a majd meggondolod magad a duma a legundorítóbb. Te is meggondolhatod magad még, csak a másik irányba: van gyereked, aztán rájössz, hogy mégsem kellett volna. Hoppá, neked hogyan esne, ha ezt a képedbe vágnák?

2021. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Sebaj, így is kell az ilyet, mint a kérdésben a tesót, gyerekkel-keresztszülőséggel együtt lepattintani. Szerezzen magának más bébicsőszt, ne arra tolja, akinek ez kész rémálom!
2021. júl. 19. 01:01
 33/47 anonim ***** válasza:
23%

"honna veszed hogy bárkit csak úgy ki lehet moccantani?"


"A tapasztalat ezt mutatja.

...

ha körülnézek az életben, simán találok olyat a saját környezetemben is, aki X évesen még határozottan állította, hogy hallani se akar gyerekvállalásról - azóta viszont felnőtt, és alig várja."


"Van ilyen"


Akkor ezek szerint a te tapasztalatod is ezt mutatja. Akkor meg nem kell kötözködni, hogy honnan veszem, hogy bárkit... onnan, ahonnan te.

2021. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
84%

"Szerezzen magának más bébicsőszt, ne arra tolja, akinek ez kész rémálom!"

Aki a keresztszülőségre igent mond, még nem mond igent arra is, hogy bármikor bébicsőszködést vállal.

2021. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
33. Mi van? :D Azt nem is én írtam, én pont azt írtam, hogy nem egy embert ismerek, aki baromira megbánta a gyereket, de ugye visszacsinálni nem tudja. :D Már azt se tudod miket másolgassál be, a saját hülyeségedet is tolod rám. Nem, képzeld, a tapasztalatom az, hogy minden nő megbánta a gyerekcsinálást a környezetemben és beszélnek is le róla, hogy utólag nekik se lenne. Ej de belekavarodtál... Kötekedj anyukáddal!
2021. júl. 19. 12:01
 36/47 anonim ***** válasza:
79%

Az a fura ebben, hogy normális körökben ez nem egy derült égből felkérés, hanem korábban megbeszélik. Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy keresztényként nálunk ez egy igen megtisztelő tisztség, és pont ezért szokás megbeszélni előre, hogy tudja-e vállalni.

A szülőkben valószínű az lehetett, hogy "szokás" a keresztelő és "szokás", hogy a testvér legyen a keresztszülő.


"a másik érdekesség, hogy a nővér tudatosan gyerektelen, nem szereti a gyerekeket abszolút."

Én sem szeretnék saját gyereket és nincs is érzékem hozzájuk, ettől függetlenül örömmel lettem keresztszülő. A 10 éves kortól fölfelé már jól kijövök velük, és sokkal tovább lesz felnőtt, mint gyerek.

Szóval önmagában, hogy nem szeretne saját gyereket még szerintem nem akadály, engem is így kértek fel, de ezt illett volna megbeszélni kb. még a terhesség alatt.

2021. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Ugye? Meglehet, hogy tényleg a szülők erőltették... Nem kicsi családról beszélünk, bőven lett volna honnan válogatni, plusz rengeteg nagyon közeli barátnője is van az anyának, kvázi bárki jobb választás lett volna, mint ez a házaspár.


Azért se lett itt elvállalva, mert annyira semmi kapcsolat a szokásos pofaviziteken kívül, hogy nagy kötődés és érdeklődés ki se alakulna a gyerek felé, annak meg úgy semmi értelme, hogy ez az egész még vallásilag sem megalapozott, inkább csak a buliról szólt volna az egész keresztelés meg a pénzlehúzásról.

2021. júl. 19. 12:08
 38/47 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon önigazolás-keresés szaga van az egésznek...
2021. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Igen, esetedben, aki tukmálja mindenkire a kölköket, de annyira elkeseredetten, hogy már a saját szavait se ismeri fel, hanem tolja a kérdezőre (rám). Pedig még a szín se ugyanaz, amivel megjelenik a válaszom... 😁 Epic fail apukám, epic fail.
2021. júl. 19. 12:24
 40/47 anonim ***** válasza:
7%

Mert ilyen témában még a középkorban vagyunk. Téged legalább megkértek és visszautasíthattad.

Engem konkrétan úgy tájékoztattak az érkező gyerekről, hogy "keresztszülő leszel". Pont. Se felkérés, se semmi. El van döntve és kész. Ráadásul papíron egyedülálló vagyok, és nem tervezek gyereket. De a testvér a keresztszülő, ez a hagyomány, így kell lennie.

2021. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!