Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen gonosz vele a...

Miért ilyen gonosz vele a testvérem?

Figyelt kérdés

Mindig olyan bunkó velem, és az anyjával is. Bármikor próbálok vele beszélgetni, annyit regál rá hogy

'oké, és?' vagy egyszerűen egyáltalán nem reagál, aztán meg elkezd szidni hogy mit akarok tőle. Vagy egy hete történt, hogy véletlen ráléptem a lábára, de nem is úgy bele a közepébe, hanem csak kicsit a szélére, majd majdnem kiabálva mondja hogy


HOZZÁM NE MERJ ÉRNI MÉGEGYSZER


Egy kicsivel később leültünk kártyázni a nagymamámmal, még nem kezdtük el de ő a telefonját nyomkodta, kérdeztem tőle valamit, ezt válaszolta


-kussolj már be

-de miért nem beszélsz velem normálisan?

-bazdmeg


Majd az asztal alatt hozzáért a térdem az ő térdéhez, bocsánatot kértem, és elkezdett kiabálni, dühös lett, szidott engem, nekem végül elegem lett hogy szarik rám és belerúgtam, ő meg azt mondta hogy rohadjak meg, és székestól hátralökött majd a földre estem. Teljesen elegem van már hogy idióta módjára kezel engem, de nem tudom megvédeni magam, 5 évvel idősebb. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tudnék csinálni hogy legalább kicsit tiszteljen mint a testvérét? Én mindig kedves vagyok vele és normálisan szólítom meg



2021. júl. 14. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Vélhetőleg valami probléma van vele, nem hinném hogy rád ideges. Bárkinek nekimenne, ez valamilyen szellemi / lelki állapot amit sürgősen kezeltetni kell.


Nem mondanám, hogy bántsd (akár mennyire is jól esne, tudom), de ne is hagyd magad. Teljes mértékben tartsd meg a határaidat, bármit amit meg szeretnél tenni, tedd meg, függetlenül attól, hogy ott van-e vagy nincs. Ne zavarjon meg, még akkor sem, ha fenyeget. Ha neked megy, akkor kapd el a torkát hátulról, használj vérfolytást az artériáin. Ez a legártalmatlanabb módszer amivel sérülés nélkül ártalmatlanítani tudsz valakit. Meg kell szorítanod a csuklóddal a két artériáját a nyakán, ezáltal oxigénhiányos állapot lép fel, és elájul fél percre. Itt össze fog csuklani, tehát neked kell megtartanod. Hangsúlyozom: TELJESEN ÁRTALMATLAN. Ne verekedj, NE tegyél kárt benne. Legyél domináns, ha neked megy vágd esetleg gyomorszájon (semmi baja nem lesz tőle), folytsd le, és HIGGADTAN utasítsd nyugalomra. De ne verekedjél vele, mert az a legrosszabb amit tehettek. Az akár súlyos sérülésekhez is vezethet, senkinek nem kell hogy felakpjon valamit és beléd állítsa, vagy kiverjétek egymás fogát / szemét.


Kicsit vergődni fog, aztán elismeri hogy te vagy a főnök. Aztán lehet gondolkodni a megoldáson.

2021. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Én egyszerűen csak ignorálnám. Nem kezdeményeznék beszélgetést. Ha pedig ő szólna hozzám, hasonló stílusban válaszolnék, mint ahogy ő szokott...vagy nem válaszolnék. Legyen csak el magában. Amúgy hány évesek vagytok?
2021. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kamasz, abbol épp a rosszabb fajta.
2021. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ilyen volt a nagyobb testvérem, illetve még ilyenebb, mert a véletlen lábralépésnél már egyből ütött volna, sőt a térdérintésnél is, ha épp olyan kedvében van. De ennél sokkal durvábbakat is csinált. Ő nem kamaszként kezdett így utálni, hanem egész gyerekkorunkban ez volt.

Tettem fel erről nemrég itt egy kérdést, hátha ír valaki olyan, aki felnőttként már jóban van a kisebb testvérével, de tudja, hogy régebben túl durva volt hozzá, és tud valami magyarázattal szolgálni a dolog lélektani hátteréről.

De zömében csak arról kaptam válaszokat, hogy kinek milyen rohadék idegesítő kistestvére van, volt. Oké, van olyan is, de például te sem csináltál a leírt esetekben semmit, amiért ilyen f...nak kellett volna lenni veled. És nem is olyan ritka az idősebb testvérektől az ilyen értelmetlenül domináns-agresszív köcsög viselkedés.

Szóval sajnos én sem tudom megmagyarázni, miért ilyen veled a bátyád. Kretén és kész. A jó hír, hogy kinőheti, a rossz hír, hogy nem biztos. Azért szerintem többen növik ki, mint ahányan nem. Csinálni nem nagyon tudsz vele semmit. Ha elkezd megjönni az esze, egy idő után magától is emberszámba vesz. Olyankor talán az őszinte beszélgetés (felhívod a figyelmét, ha ok nélkül megbántott) gyorsíthatja a folyamatot. Most még hiába próbálnál vele értelmesen beszélni, vicsorogva elkergetne, mint egy csimpánz.

2021. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor hát várok.
2021. júl. 15. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezzel várjál. Majd fog veled foglalkozni, kerüld el jó nagy ívben, ha akar kezdemenyez, te úgyis vevő vagy rá.
2021. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!