Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lepődik meg a testvér,...

Miért lepődik meg a testvér, ha a nővére (akivel nem is szoros a kapcsolat) élből visszautasítja a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés
Adott egy házaspár akiket a testvér felkéri őket keresztszülőnek. Nem szoros a testvérkapcsolat, inkább csak rokoni, ezért fura is volt az ajánlat eleve. Nagyobb családról beszélünk, a tesónak ráadásul van egy csomó barátnője, minddel sokkal szorosabb a kapcsolat, mint ezzel a nővérrel (szóval nem ők voltak messze az egyetlen opció). Teljesen érthetetlen, miért pont erre a nővérre és a férjére esett a választás. Nyilván vissza is lett utasítva az egész ajánlat. Ezen meg lett a nagy meglepődés és a sértődés a család részéről. Nyilván nem lehet biztosra kijelenteni, de gyanús, hogy a pénzről szólt volna az egész...

2021. júl. 18. 14:34
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
92%
Honnan tudod hogy attól hogy nem mondja, nem mutatja attól hiányozhat neki a nővére és így próbált közeledni mert pl. Titkon felnéz rá és ugy gondolta hogy egy jó példa lenne a gyereke előtt.
2021. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
85%

Én totál megértem.

Minket az unokatesóm kért fel.

Nem h semleges viszonyban nem vagyunk, egyenesen nem szerettük egymást gyerekkorunkban.

Nálunk nyilván való volt h az anyagiak miatt választottak (nem vagyunk gazdagok, de tusztában vannak vele h jó keresetünk van stb)

Mi is visszautasítottuk.

Elmondtam h szerintem nincs olyan mély kapcs közöttünk. A kicsivel sem lenne sok, mert nem havonta járunk "haza", és h nem akarok balhét, hiszen van egy nővéreakivel egy faluban laknak, így úgy gondolom ő jobb választás lenne

Hát volt sértődés stb.

Nagymamám (aki az övé is) nagyon sokáig beszólogatott emiatt.

De nem bántam meg. Főleg mert ha eszembe jut h illeni viszont felkérni őket.... Hát

2021. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Nem állnak túl közel egymáshoz, a másik érdekesség, hogy a nővér tudatosan gyerektelen, nem szereti a gyerekeket abszolút. Szóval teljesen fura ez az egész felkérés...
2021. júl. 18. 17:13
 14/47 anonim ***** válasza:
74%

"a nővér tudatosan gyerektelen, nem szereti a gyerekeket abszolút"

Ez csak még egy ok, amiért őt kérték fel: hogy kimoccantsák ebből az állapotból.


Egyébként én már eleve azt nem értem, hogy mi értelme az egész keresztelősdinek, ha úgyse vallásosnak akarják nevelni a gyereket a szülők (amit abból gondolok, hogy ez a szempont még mindig elő se került).

2021. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, hogy esetleg ilyen térítős dolog, sokan még mindig nem tudják felfogni, hogy vannak, akik nem kérnek a gyerekekből. Miért térítgetnek az ilyenek? Na nem is moccan ki senki ebből az állapotból, mert aki nem akar gyereket, az keresztanya is majd hülye lesz lenni. Egyébként jól gondolod, nem a hitről szólt a dolog.
2021. júl. 18. 17:52
 16/47 anonim ***** válasza:
21%

"sokan még mindig nem tudják felfogni, hogy vannak, akik nem kérnek a gyerekekből ... nem is moccan ki senki ebből az állapotból"

Sokan meg azt nem tudják felfogni, hogy igenis kimoccanthatóak az emberek az ilyenből. Ha nem most, akkor majd pár év múlva, vagy esetleg még annyi időnek se kell eltelnie, csak egy másik gyereknek kell bekerülnie a képbe mondjuk. :)

2021. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
De mit moccantgat ki bárki bárkit kéretlenül? Nem, aki nem akar gyereket, annak nem lesz, azt a rokon gyerek se érdekli majd. Nem kerül képbe semmilyen másik gyerek
2021. júl. 18. 17:58
 18/47 anonim ***** válasza:
24%

"De mit moccantgat ki bárki bárkit kéretlenül?"

Ha mindig csak akkor törődnének a családtagok egymással, amikor valamelyikük kéri...


"Nem, aki nem akar gyereket, annak nem lesz, azt a rokon gyerek se érdekli majd. Nem kerül képbe semmilyen másik gyerek"

Mert te valami jós vagy? :)

2021. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

De ne törődjön, pláne ha nem kérte senki. Vele se lesz így törődve... Van, aki tiszteli a másik döntését.


Nem, nem vagyok jós, de aki nem szeretne gyereket (és már nem tini) annak nem is lesz, mert mindent elkövet, hogy ne legyen. Igen, a rokon gyerek sem képez kivételt.

2021. júl. 18. 18:03
 20/47 anonim ***** válasza:
80%
#18 te is jós vagy? honna veszed hogy bárkit csak úgy ki lehet moccantani? miért vagy ilyen erőszakos?
2021. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!