Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi segítséget várhat el...

Mennyi segítséget várhat el tőlem jogosan egy testvér akinek kisbabàja születik? Ti hol húznatok meg a határt?

Figyelt kérdés
A helyzet: én 29 éves nő vagyok, egyedülálló, egyedül élek, ő 38 férjjel, és most születik az első baba. Senki nincs tulajdonképpen rajtam kívül aki szóba jöhet neki gyerekvigyàzàs, segitség terén. Nekünk csak anyukànk van aki rokkantnyugdíjas, ki se mozdul évek óta a lakásból, a többi rokokunk tolöbbszàz kilométerre él. A férjének szintén hasonló, senki a városban a közelben, ő csak ide települt. Nyilván a mindennapokban, én leszek az egyetlen használható fiatal akinek segítenie kell. De mégis milyen szinten mormàlis ez? Nem rosszindulatból, de 3 műszakban dolgozom, sokszor még szombaton is menni kell, szabadidőm semmi, örülök ha fekszem alszok a maradék hétvégéken. Akkor pihenem ki magam év közben, mikor nyáron, karácsony után, és hosszú hétvégéken több hetet, vagy 4-5 napot itthon vagyok. Szóval én nem tudom hogy iktatom ezt be a rövidke hétvégére. Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb. És mivel neki nincs férj aki bármikor ráerne vigyázni a gyerekre, annyit dolgozik, így csak én maradok. Nyilván ha havi egyszer egy szombat délután pár óráról lenne szó, nem is tettem volna fel a kérdést, csak ahogy őt ismerem, hogy mennyire szeret ide oda menni, így inkább minden hétvégén fél napokról van szó, amit vigyáznom kell a gyerekre majd, plusz váratlan események akár hétköznap is.
2020. aug. 17. 00:33
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy jól jön a maszekpénz, de az apaság nem ebből áll. Ennek nem lesz jó vége. Közösen kellene megoldaniuk, igy mindketten kiégnek. Nem is értem hogy gondolják egyes apukák hogy teljesen a másikra hagyják a gyermeknevelést. Egyébként annyit segítesz amennyi neked belefér. Előre kár rugózni ezen, mert hiába ismered a tesód gyerek mellett lehet örül ha él,nem ide oda járogat.
2020. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%

Rossz májú leszek. Nővér írná ki a kérdést..így: Húgom az egyetlen rokonom ráér (mert nővéred szerint ráérsz) mégsem akar segíteni nekem, pedig rosszúl élünk a férjem ha nem maszekol nincs pénz pelenkára:).

Akkor sok téged támadó komment jönne kérdező,mindenképpen jó hogy leírtad a te oldaladat is.

Tanácsom. Sajnos itthon én vagyok a szerelemben szerencsétlen bátyuska,húgom a tökéletes gyerek. Bár szüleim támogatnak,de elvárják vessem alá az életem ha kell húgomnak. Nem nem és nem! Ki kell állni magadért.

2020. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is rosszmájú leszek: “ ha nem maszekol, nincs pénz pelenkára”.

Igazából itt 31-el értek egyet. Ahol ilyen szinten az együtt töltött idő rovására megy a pénzkeresés, oda meg kell gondolni a gyereket. Lehet itt most támadni hogy sosincs jó időpont...stb. De. Legalàbb egy alapszinten van jó időpont, ami azt jelenti, amit 31-és is írt: ha az egyik félnek teljesen a másikra kell hagyni a nevelést, oda nem fér bele még a gyerek. Nem megoldás, hogy majd a két nővér felneveli. Ők csinàlták talàn? Itt kérdezőnek meg kell tanulni nemet mondani, a nővėrnek meg át kell gondolnia a férjével közösen, hogy akkor ezt most hogy is oldják meg a továbbiakban. Szép dolog igen, ha a kérdező besegít, de nem erre kell alapozni.

2020. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Metionin ***** válasza:
100%
Jogosan? Nullát. Maguknak csinálták a gyereket, oldják meg. Ha úgy érzed, hogy potenciális bébicsősz-jelölt leszel, már az elején, a legkisebb célozgatásoknál is mondj határozott nemet. Ez teljesen független attól, hogy mennyit dolgozol. Ha szeret a tesó túlzásokba esni és úgy érzed, hogy hamar rádkapna akkor a legegyszerűbb ha egyáltalán nem vállalsz gyerekvigyázást. Nem azzal van a baj, hogy szeret ide-oda menni, ez teljesen okés, arra találták ki a bébiszittert.
2020. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
48%

Igaza van a 34esnek. Nehogy az legyen,ma csak 2 órát holnap 3at aztán egyszer csak nem érnek haza a megbeszélt időben.....

Tehát ha egy hajszálnyit bevállalsz,nehogy mindig többet és többet akarjanak.

Van felénk 1 (fura) hagyomány. Anyuka hazajön a kórházból 1-2hónapig nagyik vagy más rokonok fürdetik a babát ,főleg első gyereknél.

2020. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat, de leírom az én történetemet.

Idősebb nővérem gyerekére elkezdtem pici korában vigyázni. Ez odáig fajult, hogy O olyan munkát vállalt el, amikor a kisgyerek már óvodás volt, hogy minden du. én hoztam el az ovibol és vigyáztam rá 2-3orat.

Pusztán azért, mert nem ismertem a NEM szót, a család pedig természetesnek vette (iskolás korú voltam).

Utána másik nővérem szült gyereket. Akkor már más városban laktam, de MINDIG haza voltam rangatva, hogy vigyázzak a gyerekére. Vagy amíg ők elmentek wellnessezni vagy t*kom tudja épp mit csinálni.

Ekkor már akkora csicskakent voltam kezelve, hogy egyszer nemet mondtam, és tesóm férje leuvoltotte a fejemet, hogy mi az , hogy nem.

Az volt az utolsó alkalom, amikor vigyáztam a gyerekukre.

Azóta én vagyok az egész család szemében a szemét, mert még ennyit sem tudok megtenni a testvereimert (hozzáteszem, ők sosem tettek meg értem semmit és tudom, ha gyerekem lenne se tették volna meg).

Az egész odáig fajult, hogy nem beszélek már egyikkel sem + a gyerekvallalas gondolata is kiborit.

Szó, ami szó: az elején le kell fektetni a játékszabályokat. Ha havi egy du-t akarsz megengedni, akkor ebből ne engedj. Ne telepedjen rád. Azért van apja és anyja a gyereknek, hogy ellássa.

2020. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!