Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi segítséget várhat el...

Mennyi segítséget várhat el tőlem jogosan egy testvér akinek kisbabàja születik? Ti hol húznatok meg a határt?

Figyelt kérdés
A helyzet: én 29 éves nő vagyok, egyedülálló, egyedül élek, ő 38 férjjel, és most születik az első baba. Senki nincs tulajdonképpen rajtam kívül aki szóba jöhet neki gyerekvigyàzàs, segitség terén. Nekünk csak anyukànk van aki rokkantnyugdíjas, ki se mozdul évek óta a lakásból, a többi rokokunk tolöbbszàz kilométerre él. A férjének szintén hasonló, senki a városban a közelben, ő csak ide települt. Nyilván a mindennapokban, én leszek az egyetlen használható fiatal akinek segítenie kell. De mégis milyen szinten mormàlis ez? Nem rosszindulatból, de 3 műszakban dolgozom, sokszor még szombaton is menni kell, szabadidőm semmi, örülök ha fekszem alszok a maradék hétvégéken. Akkor pihenem ki magam év közben, mikor nyáron, karácsony után, és hosszú hétvégéken több hetet, vagy 4-5 napot itthon vagyok. Szóval én nem tudom hogy iktatom ezt be a rövidke hétvégére. Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb. És mivel neki nincs férj aki bármikor ráerne vigyázni a gyerekre, annyit dolgozik, így csak én maradok. Nyilván ha havi egyszer egy szombat délután pár óráról lenne szó, nem is tettem volna fel a kérdést, csak ahogy őt ismerem, hogy mennyire szeret ide oda menni, így inkább minden hétvégén fél napokról van szó, amit vigyáznom kell a gyerekre majd, plusz váratlan események akár hétköznap is.
2020. aug. 17. 00:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és még annyi kedves kérdező, hogy te is hülye vagy. Már most úgy beszélsz róla, hogy "kell vigyáznom rá". Tényleg kötelességednek érzed? 29 éves létedre nem mered azt mondani, hogy nem érek rá, programom van, vagy hogy nekem is van egy magánéletem? Ne cseszd el ott, hogy úgy érzed neked kötelező vigyáznod a gyerekre.
2020. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ezt nem napban vagy órában merjük, annyit amennyit meg szívesen töltesz vele.

Mi pl. Rengeteg vigyáztunk Tesóm gyerekére de nem kényszerből, hanem mivel szeretjük nagyon, mi mondtuk, hogy ne fogadjon bébiszittert, Sőt ha nem kellett rá kimondottan vigyázni is többször elhoztuk programokra, de ha más típusú munkám lenne vagy nem találnám a közös hangot a gyerekkel, minimalizálnám ezeket az alkalmakat annyira, amennyi meg nekem se teher. Nyilván van olyan S.O.S. helyzet, ne adj isten betegség, baleset, hogy most hirtelen valakinél ott kell hagyni a gyereket, ilyen esetekben akkor is jöhetne ha az éppen nem a legideálisabb az idopont, de ugye ez pedig nem minden heten fordul elő de meg talán nem is minden hónapban (melyik családban mi az S.O.S. Helyzet).

Összeségében én addig nem aggódnék,amíg nem születik meg, akkor fogod úgyis reálisan meglátni. Hogy mennyire vagy vele szívesen, mi az az időintervallum, amíg meg nem tehet, hogy ott van, meg nem fárasztó. Egyszerűen ha az csak nemet kell mondani, illetve le korlátozni hogy pl. 3ig szívesen vigyázok rá de sajnos utána dolgom van, úgy kalkuláld az edzésedet legyszives.

2020. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmi elvárása nem lehet veled kapcsolatban. Egyébként pedig amiket leírtál, arra való a fizetett segítség (bébiszitter).
2020. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
22%

Még meg sem született????? És már ezen kattogsz??? Még sem sem kértek semmire???

Nyilván nem kötelességed mindig vigyázni. Úgy alakítsd majd, ahogy itt leírtad, hogy néha pár óra nem gond, nem nem minden szabadidődben és nem fél, egész napokat. Ezt normálisan meg lehet beszélni. Nem kell már előre ilyen rosszindulatúan hozzáállni.

2020. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%
“Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb.”- 24-es ez a mondat elkerülte a figyelmed ugye?
2020. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
9%

25-ös ebben a mondatában szerepel az, hogy ő majd napi szinten igényt tart a segítségre? Szerintem nem... A kérdező előre felhergelte magát, nem is történt még semmi, a válaszolok többsége meg adja alá a lovat.


Nem elvárható, hogy mindig haptákban álljon, de akkor agyaljon ezen, amikor a tesója már a harmadik alkalommal kéri meg 2 napon belül, hogy menjen át. Addig amíg ez nem következik be, nem értem mire jó ezen szorongani...

2020. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
91%

Azért agyal ezen, mert már célozgatott erre a kedves tesó, no meg mert ismeri gyerekkora óta. ;-)


"Mert volt már szó erről hogy elvárja...."


"...ahogy őt ismerem, hogy mennyire szeret ide oda menni, így inkább minden hétvégén fél napokról van szó..."


Ezeket a kérdező írta le a nyitókérdésben. Igaz, kicsit hosszú a kifejtés, de mielőtt lebaltáznátok, olvassátok már el figyelmesen, mit írt.

2020. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
90%
26 Szerintem meg teljesen életszerű, amit kérdező ír. Nem vagyok ennek a problémamegoldásnak a híve mindig, hogy ráérünk majd akkor. Ha már itt pedzegette ezt, az szerintem elég egyértelmű és a kérdező akkor válaszoljon most, ne majd akkor, mikor helyzet van, mert akkor addig jogosan hiszi azt a testvére, hogy majd vigyázni fog rá. A kérdező pedig azért szorong, mert láthatóan nem tud nemet mondani, ami sokmindenből fakad. Ha a tesója most hozta szóba, akkor a kérdezőnek is most kellene azt szóba hozni, hogy nem fog menni, hogy a testvérének legyen ideje más megoldás után nézni. Egy gyereknél azért nem árt kicsit tervezni, főleg, ha ilyen gondok vannak.
2020. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lepd meg az anyukát egy hordozókendővel, és onnantól oda viszi a babát, ahova akarja. Nem várható el tőled, hogy állandóan gyerekcsősz legyél.
2020. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
igen, vigye magával a babát. a párja meg, ha sokat maszekol, csak tud fizetni időnként egy-egy bébicsőszt
2020. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!