Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi segítséget várhat el...

Mennyi segítséget várhat el tőlem jogosan egy testvér akinek kisbabàja születik? Ti hol húznatok meg a határt?

Figyelt kérdés
A helyzet: én 29 éves nő vagyok, egyedülálló, egyedül élek, ő 38 férjjel, és most születik az első baba. Senki nincs tulajdonképpen rajtam kívül aki szóba jöhet neki gyerekvigyàzàs, segitség terén. Nekünk csak anyukànk van aki rokkantnyugdíjas, ki se mozdul évek óta a lakásból, a többi rokokunk tolöbbszàz kilométerre él. A férjének szintén hasonló, senki a városban a közelben, ő csak ide települt. Nyilván a mindennapokban, én leszek az egyetlen használható fiatal akinek segítenie kell. De mégis milyen szinten mormàlis ez? Nem rosszindulatból, de 3 műszakban dolgozom, sokszor még szombaton is menni kell, szabadidőm semmi, örülök ha fekszem alszok a maradék hétvégéken. Akkor pihenem ki magam év közben, mikor nyáron, karácsony után, és hosszú hétvégéken több hetet, vagy 4-5 napot itthon vagyok. Szóval én nem tudom hogy iktatom ezt be a rövidke hétvégére. Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb. És mivel neki nincs férj aki bármikor ráerne vigyázni a gyerekre, annyit dolgozik, így csak én maradok. Nyilván ha havi egyszer egy szombat délután pár óráról lenne szó, nem is tettem volna fel a kérdést, csak ahogy őt ismerem, hogy mennyire szeret ide oda menni, így inkább minden hétvégén fél napokról van szó, amit vigyáznom kell a gyerekre majd, plusz váratlan események akár hétköznap is.
2020. aug. 17. 00:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%

Mar az elejen gyakorold a NEM szocska ismetelgeteset. Ha segitsegre van szuksege, keressen bebiszittert.

Nyilvan ez arra az esetre vonatkozik, ha ki akarna hasznalni. A hatarokat neked kell kijelolni, hogy mennyi neked az elfogadhato.

2020. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Az ember nem azért hoz világra gyermeket, hogy aztán mások nyakába varrja.

Persze, néha-néha szeretetből, biztos te is szakítanál időt,

de rendszeresen, nyilván nem számíthat rád.

Ezt nem kell előre kijelenteni. Tudja ő, hogy milyen a munkabeosztásod.

Hogy milyen a három műszak. Ráadásul, amikor éjszakás az ember soha nem tudja kipihenni magát délelőtt. Valamint rengeteg elintézni valója, otthon munkája is van.

Fizessenek maguknak segítséget.

Amúgy nagyon sok helyre viheti magával a babácskát. Én még fogorvosnál is voltam vele. A hasamra feküdt, aludt.

2020. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
Az én tesom csak is addig fogja meg míg én, főzök, takarítok, le zuhanyzok. Ez is kb. 10 perc szokot lenni. Mást nem is várok el.
2020. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Elvárni semmit sem várhat el mert ő vállalta nem pedig te. Annyit segíts amennyi neked jólesik és jónak gondolod.
2020. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Itt az a gond, hogy mintha be le lettel volna kalkulalva.

Es sajnos olyan gyakran igaz a mondas, hogy a kisujjad nyujtod, es az egesz karodat akarjak.

Szerintem neha szabad vigyaznod, kulonben fizetett baby sitter es lemondas az elet apro oromeirol. Mint pl edzes. Attol meg nyomhatja a fekvotamaszokat otthon.

Nem a te hibad, hogy pont nincs gyereked, ok pedig vallaltak. Neked a sajat eleted az elso.

Az ember szivesen segit, ha nem elvaras es kihasznalas.

Es meg egy. Kicsi gyerek oriasi felelosseg. Nemcsak veled van, hanem folyamatosan rajta kell tartanod a szemed.

Baleksagig ne menj el.

2020. aug. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Semennyit nem várhat el jogosan. Mi 5-en vagyunk testvérek, csak nekem vannak gyerekeim. Egyetlen egyszer volt, hogy 3 héten át sokat vigyáztak a legnagyobbra a húgaim, amíg a kicsivel kórházban voltunk. Ezt leszámitva évente 1 alkalommal megyünk el kettesben a férjemmel, ilyenkor szoktuk megkérni őket.
2020. aug. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

Gyakorold azt, hogy "sajnálom, de csak 1 órám van ezen a héten" vagy hogy "nem".

Egy baba, majd kisgyerek mellett elég sok lemondásra számíthat az anyuka, amit el kell fogadnia. Sokáig nincs büntetlen 2 órás fodrász vagy cardio edzés heti 3x. Másra bízni is gonosz dolog, ha az a másik nem vágyik rá. Egyrészt lenne más dolga, például sorozatot nézve kipihenni a műszakját. Másrészt egy kicsi gyerek nagy felelősség. Nekem 2 gyerekem van (3,5 éves és egy 4 hónapos), elég jól bírom velük a strapát, de mikor 5-10 percre rám bízták az 1 éves unokatesójukat is, mondván, elfér még egy és olyan ügyes vagyok, engem a frász kerülgetett, hogy hova ugorjak, ha baj van. Az én hibám lett volna, ha pont akkor próbál valamelyik szekrényt mászni és nem tudok figyelni a másik kettőre, míg a harmadikat mentem meg.

Esetleg addig is valahogy próbáld a nővéred rávezetni, hogy téged ne kaljuláljon bele a rendszerbe, például kérdezgesd arról, hogy milyen frizurája lesz, amivel kevesebbet kell fodrászhoz járnia? Talált már otthon végezhető edzés tervet, amivel folytathatja majd szülés után?

A hétköznapi lepasszolást pedig egyszerűen ne engedd. Lehet hivatali ügyet intézni, bevásárolni is babával, és sokan meg kávézni is járnak barátnőkkel a babájukkal együtt. Kellhet a kiszakadás a mókuskerékből, de az apja legyen a megoldás, nem te. Nálunk is kevesebbet túlórázik azóta az apjuk, de ki vállalja a lemondást, ha nem a szülő, aki gyereket akart?

2020. aug. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj kérdező. Az a baj, hogy hiába írjuk mi itt, hogy jogosan igazából semennyit sem várhat el, látom az írásodon keresztül, hogy máshogy neveltek téged, ezért te ezt nem így fogod fel. A tesód szüli a gyereket magának és a férjének. Tisztà kell lenniük a lehetőségeikkel és hogy mire vállalták. Te nem tartozol az ő mikroközösségükbe, ami azt jelenti, hogy nincs ilyen, hogy te vagy a harmadik fél, aki szintén vállalta a babát. És ez akkor is így van, ha nem dolgozol 3 műszakban, nem kell az indokokat keresni. Ha úgy érzed, belefér az idődbe és van rá kapacitásod, segíts. Amúgy pedig a tesód “dolga” anyának lenni, ami bizony lenondásokkal jár főleg az első időkben. Ha ezt nem szeretné, akkor keressen megoldást rá, de sajnos ma már nem az van, mint régen, ahol több generáció együtt élt és mindenki tudott a babával foglalkozni. Itt most sajnos mindenki sokat dolgozik, amit nekik éppúgy tiszteletben kell tartaniuk. Szóval szerintem mérd fel, mennyi kapacitásod van esetleg ebben részt venni és ezt beszéljétek meg. A többit bizony a férjével együtt kell megoldania.
2020. aug. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Mi külföldön élünk, semmi családtagunk nincs akire számíthatnánk, ezt akkor is tudtuk mikor bevállaltuk, ahogy a tesód is tudta. Ùgyhogy ahogy elöttem írták, gyakorold a NEM szócska kiejtését. Ha tús sokszor vigyázol rá az elején, akkor a fejedre fog nöni. Az elsö hónapokban maradjon a seggén otthon, azt amúgy sem várhatja el, hogy egy újszülöttre vigyázz, az szerintem rhdt nagy felelösség. Majd néhányszor vigyázz rá de csak ilyen 1-másfél órákat, mikor már nagyobbacska, mondjuk fél éves. De nyugodtan mondj nem-et.
2020. aug. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy mit problémázol még, még meg se kért, lehet nem is fog ilyen sűrűn, mint gondolod.
2020. aug. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!