Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi segítséget várhat el...

Mennyi segítséget várhat el tőlem jogosan egy testvér akinek kisbabàja születik? Ti hol húznatok meg a határt?

Figyelt kérdés
A helyzet: én 29 éves nő vagyok, egyedülálló, egyedül élek, ő 38 férjjel, és most születik az első baba. Senki nincs tulajdonképpen rajtam kívül aki szóba jöhet neki gyerekvigyàzàs, segitség terén. Nekünk csak anyukànk van aki rokkantnyugdíjas, ki se mozdul évek óta a lakásból, a többi rokokunk tolöbbszàz kilométerre él. A férjének szintén hasonló, senki a városban a közelben, ő csak ide települt. Nyilván a mindennapokban, én leszek az egyetlen használható fiatal akinek segítenie kell. De mégis milyen szinten mormàlis ez? Nem rosszindulatból, de 3 műszakban dolgozom, sokszor még szombaton is menni kell, szabadidőm semmi, örülök ha fekszem alszok a maradék hétvégéken. Akkor pihenem ki magam év közben, mikor nyáron, karácsony után, és hosszú hétvégéken több hetet, vagy 4-5 napot itthon vagyok. Szóval én nem tudom hogy iktatom ezt be a rövidke hétvégére. Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb. És mivel neki nincs férj aki bármikor ráerne vigyázni a gyerekre, annyit dolgozik, így csak én maradok. Nyilván ha havi egyszer egy szombat délután pár óráról lenne szó, nem is tettem volna fel a kérdést, csak ahogy őt ismerem, hogy mennyire szeret ide oda menni, így inkább minden hétvégén fél napokról van szó, amit vigyáznom kell a gyerekre majd, plusz váratlan események akár hétköznap is.
2020. aug. 17. 00:33
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
3%

Családsegítő szolgálathoz fordulhatsz - ebben az esetben. A szociális munkások majd kitalálnak valamilyen megoldást, hogy NE TERHELJE RÁD - legalább amíg nagyon kicsi.


Max. ha már iskolás korú és kénytelen-kelletlen lesz fegyelmezettebben viselkedni - amennyiben TÉNYLEG létrehozzák a meghirdetett iskolaőrséget.


A Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársait pedig még inkább ajánlanám jó szívvel, mint a "családsegítőt". Esetleg családreferens munkatársakat egyházi közösségekben/intézményekben.


Magyar Vöröskereszt? (Én a Magyar Máltai Szeretetszolgálat hirdetőtábláján találtam ellátottjogi képviselőt - de most éppen nyári szabadságát tölti.) Üzenetrögzítőn hallottam bemondani a sürgősségi helyettesének a nevét.


Melyik felekezethez tartoztok eredetileg? (Gondolom, rokkantnyugdíjas Édesanyátoknak is jól esne, ha Valaki tartósabban tudna rá figyelni, törődni a hétköznapi szükségleteivel. Esetleg idővel fellendülhetne a régóta parlagon heverő aktivitása ...)


Önkormányzati segítség esetleg a Kedves Idősebb Anyukának? Háziorvos milyen gyakran látja? Otthonápolási szolgálat nem jár ki hozzá egyáltalán?

Nappali idősek klubja zárva van a koronavírus és a nyári szabadságolások miatt a lakókörnyékeden/lakókörnyéteken?


Megbízható szomszéd nincs, aki segítsen anyukának - legalább ideiglenesen EGY KIS TÁRSALKODÁSRA? Messze lakik Tőletek?

2020. aug. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
55%

A probléma egyelőre nem létezik, feleslegesen agyalsz. Lehet meg sem fog kérni, hogy vigyázz a babára. Lehet annyira oda leszel érte, hogy magadtól fogsz ott ülni mindig.

Majd alakul. Ha nem akarod akkor ne csináld.


Off. 3-as mit lehet 10 perc alatt főzni áruld már el, nagy segítség lenne😁

2020. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%
Semennyit nem várhat el. Annyit segítesz, amennyit akarsz. Ha nullától a mindennap órákon keresztülig minden bele fér, ami neked megfelel
2020. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Nekem két húgom van, nincs gyerekük, nekem egy. Sosem kértem, h vigyázzanak rá, igazából rszembe sem jutott. Megvan a saját életük, munkájuk, párjuk, nem dolguk az én gyerekemre vigyázni. Persze szívesen megtennék, tudom, de 4 év alatt egyszer sem volt rá szükség. Pedig egyikük konkrétan a szembeszomszédom. Van elég dolguk, nem terhelem ezzel őket. Nem is érezném jól magam miatta.
2020. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Fogadjon bébiszittert.
2020. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most az a helyzet, hogy veszélyezetett várandósként fel se kelhetek. Férjemnek sok munka mellett egyedül háztartást vezetni, plusz engem "kiszolgálni", ezért mindig elúszik a házimunkával. Húgom lakik egyedül 100 km-en belül, néha felajánja hogy jön egyet takarítani, akkor örömmel elfogadom, de amúgy nem kérem meg, hogy jöjjön.

Gyereket meg mindenki jó esetben úgy vállal, hogy maguknak, és nem arra számolva, hogy a rokonság majd vigyáz rá. Legyen neked is nyugodtan programod (még ha az az alvás is :), ha meg kedves időd engedi, akkor majd szólj hogy na akkor majd babázhatok ha szeretnéd.

2020. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
85%

"Nyilván ha havi egyszer egy szombat délután pár óráról lenne szó, nem is tettem volna fel a kérdést"


Igen, kb. ennyi lenne, amit illene segítened. Ha neked sok időd lenne, és szeretsz a kisbabával lenni, nyilván lehetne ez több is: annyi, amennyi NEKED (!!!) jólesne. De, ahogyan írtad, időd eleve nincs sok.


Még egy mondatodra reagálnék.


"Mert volt már szó erről hogy elvárja, hiszen a férje maszekban hétvégén is dolgozik, ő pedig azért igényelni fog egy pici szabad időt, ami érthető is, pl ha el szeretne menni fodrászhoz, kozmetikushoz, edzeni stb."


Ha a férje telerakja minden szabad idejét munkával, ahhoz neked semmi közöd! Amikor elvállalta a maszek munkát, pontosan tudta, hogy egyetlen hadra fogható nagyszülő nincs a közelben. A megoldás az, hogy visszavesz belőle, nem az, hogy a rokont csicskáztatják.

Az meg végképp röhej, hogy kozmetikushoz, fodrászhoz, edzőterembe menés miatt kellene neked ugranod segíteni. Még ha valami hivatalos elintéznivaló lenne, vagy testvérednek orvoshoz kéne mennie! Amiket felsoroltál, azok nem létszükségletek, majd elmegy akkor, amikor a férje tud vigyázni a gyerekre, punktum.


Nyugodtan vállald fel a konfrontációt velük, és ne vedd magadra, ha lelkiismeret-furdalást akarnak kelteni benned!

2020. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
35%

Nem nagyon értem a kérdést, mert igazából még meg se született a gyerek és még nem volt semmilyen konfrontáció és neked sikerült a negatív oldalát meglátnod, pedig lehet, hogy pozitívan sül el.


Várd meg míg megszületik a baba és ha nagyon elszaladna a ló a tesóddal, akkor beszéljetek, de ez, hogy hitelbe aggódsz, ez teljesen felesleges.

2020. aug. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Semennyit nem VÁRHAT el! Ha te jó fej vagy, és túl sok a szabadidőd, amit szaros pelenkák cserélésével töltenél, akkor felajánlod. Ő pedig egyéb esetekben megkérhet, amit jogod van eldönteni vállalod, vagy sem, de nem várhat el semmi ilyet. Magának szüli a gyereket, ott lesznek rá ketten a férjével. Ha ketten nem tudnak ellátni, gondozni egy kölyköt, akkor nem kell szülni, mert alkalmatlanok a felnevelésére, ennyi.


Neked pedig még véletlenül sem kell kellemetlenül érezni magad, ha nem vállalod az ingyen bébicsősz szerepét.

2020. aug. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%
A kérdésedre röviden válaszolva: semennyit. Nem várhat el segítséget. Az, hogy te segítesz-e csak rajtad és a jófejségeden múlik, ha nem szeretnél rá vigyázni egy szava sem lehet. Neked szülte a gyereket vagy magának? Na ugye. Szóval ha épp nem érsz rá vagy egyszerűen csak nincs kedved az ő gyerekére vigyázni, akkor ne tedd.
2020. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!