Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki a rosszindulatú ebben az...

Ki a rosszindulatú ebben az ingatlan kérdésben?

Figyelt kérdés

Már csak elméleti a kérdés , de nagyon összevesztünk ezen a testvéremmel. Felmerült bennünk a férjemmel, hogy eladjuk a nagy családi házat és átmenetileg a szülői házba költöznénk családostul 2-3 hónapot. Semmi esetre se végleg. Ez most már nem aktuális, de a testvérem tovább vitte a gondolatot.

A testvérem azt mondta, hogy apám halála után , amikor csak ketten leszünk a tulajdonosok, akkor se költözhetünk be, csak ha kifizetem a részét.

Ő külföldön él és kb 3 havonta hazajön látogatóba és akkor ő van abban a házban.

A szemében én vagyok a rossz , hogy ilyen megfordult a fejemben. Szerintem meg ő az, mert én még a tágabb családtagoknak is megengedném, hogy ennyi időt ott lakjanak , ha mindenki beleegyezik.



2020. jún. 30. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Erről a kérdésről az jut az eszembe, amikor a nagypapám meg a nagymamám testvére halálosan összevesztek és nem beszéltek évekig, mert az egyik azt mondta a másiknak, ha megnyerné a lottót, akkor nem adna egy fityinget se neki 🤦‍♀️


A testvéreddel nem lehet valami jó viszony, ha már egy ilyen képzelt szituban is halál feleslegesen ilyen ellenséges. Normálisék próbalnak a családtagjaikon segíteni ahogy tudnak, tudhatod tőle mire számíthatsz.

2020. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

A tesódnak a 2-3 hónap volt a baja? Vagy csak a továbbvitt gondolat?

Az szerintem természetes, hogy 2-3 hónapig ott vagytok/voltatok a költözés alatt.

Abban igaza van, hogy ha megöröklitek, akkor igazságosan el kell osztani, vagy ha ti szeretnétek ott lakni, akkor pedig őt kifizetni.

2020. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Mond meg a testvérednek, hogy ha neki ilyen elvárásai vannak, akkor mind azt amit ti édesapád ellátása,gondozására, kiszolgálására, bevásárlásra és egyebekre (ami egy idős emberrel jár) költöttetek, és az időtöket fordítottátok,szabadidőtökből áldoztatok rá annak 50%-át tegye le az asztalra. Majd ha ezt megteszi, akkor szólhat bele bármibe is.Addig nem.
2020. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Ha jól értem, a te neveden is van a lakás. Tehát teljes mértékben jogosult vagy beköltözni.


Közös tulajdonú ingatlannál jellemzően annak szokás kifizetni a másikat, aki nem akar az adott lakásban élni.


Én szarnék rá és beköltöznék. Aztán mehet a fszba panaszt tenni. Ha szabadulni akar tőled, majd kifizet. Vagy eladja a saját részét

2020. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
A testvéred még tovább gondolta. 2-3 hónap, mondod te. Aztán még egy kicsi. Meg még. Aztán már 2-3 éve benne vagytok. Lelakjátok, költeni nem akartok rá mert csak "ideiglenesen" vagytok benne, az értéke csökken, meg eladni se lehet mert benne vagytok. Mehet a huzavona. Lehet, hogy nem így lenne, de sok példa van rá.
2020. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Nos, ha egy ingatlannak 2 tulaja van, akkor több lehetőség áll fenn:

1,A tulajdonos beköltözik és csak az ő tulajdonrészét és a közös helységeket használja, B tulajdonos reszet nem hasznalja. Tehát pl egy 2 szobás ház eseten 1 szobát érintetlenül hagy.

2, A tulajdonos beköltözik, a teljes ingatlant használja és a B tualjdonosnak az ő resze után használati díjat fizet.

3, A tulajdonos megvásárolja B tulajdonos reszet, vagy viszont.

4, Kerik a közös tulajdon megszüntetését és az ingatlan értékesítésre kerül.

2020. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Nesze neked testvéri szeretet. Undorító hová fajul a világ.
2020. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de mi ezzel a gond? A tesódnak nem az a baja, hogy ideigleneseb ott akarsz lenni. Csupán azt jelezte, hogy ne számíts arra, hogy ő majd lemond az örökségéről. Ha ketten vagytok/lesztek tulajdonosok és te ott akarsz élni a családoddal, akkor teljesen természetes, hogy kifizeted a másik tulajdonosnak a részét. Vagy ha nem vagy hajlandó/nem tudod kifizetni, akkot használati díjat kell fizetned a részére.

Mivel ezen így felkaptad a vizet, valószínűleg nem alaptalan tesód óvatossága.

2020. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Ez - még ha elméleti is a kérdés - baromira nem ilyen egyszerű.

Apátok még él, köthet a házra bárki idegennel, de akár veled is örökösödési szerződést, mert öregen, betegen, ellátatlanul nem kerülhet szemétdombra. Tehát az örökség egyelőre csak reménybeli.

Ha ez nem következik be és valamelyikőtök életvitelszerűen ott él, de 50 %-ban tulajdonossá válik, akkor ezek az opciók léteznek:

- a ház másik 50 %-ra bérleti díjat fizet a másik tulajdonosnak

- közösen eladják és feleznek

- ha az egyik nem akarja eladni, lehet közös tulajdon megszüntetése iránti pert indítani, akkor a bíróság dönt, rendszerint valakinek ki kell fizetnie valakit, ... vagy elárverezik és ebből részesülnek tulajdonhányad arányban.

Egy biztos, ha senki nem lakott apátokkal, a másik tulajdonos akarata ellenére a házat nem foglalhatja el semelyikük.

De egyelőre apátok él, nektek van házatok, a testvéred külföldön él, így valóban csak elméletileg lehet erről csevegni. Közben telnek-múlnak az évek, a jogszabályok változnak, ... még az is lehet, hogy apátok eladja a házat, bemegy egy öregotthonba és a pénzét feléli.

2020. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%

Huhh, ír itt mindenki mindent, a szöveg értelmezése nélkül...


Egyrészt, ha jelenleg még él apátok (haszonélvezeti joggal), akkor azt enged be és laktat ott, akit akar. Ehhez semmi köze a testvérednek.


Másrészt, undorító, hogy bár apátok még életben van, már most egyáltalán kijön olyan mondat a testvéred száján, hogy "majd, ha nem lesz..."!

Lévén, külföldön él, így feltételezem, hogy apukáddal ti foglalkoztok.

Megérdemelné az ilyen ember, hogy eltartási szerződést kössön veletek az apuka!


Ezutóbbi ponttal pedig el is árultam, hogy kinek adok igazat. Ti nem használtátok eddig a házat, a testvéred 3 havonta igen, így most fáj neki, hogy esetleg osztozkodni kell a helyen.


Édesapátok halála után egyébként valóban több lehetőség lesz.

Békés esetben egy tulajdonrész-vásárlás, rosszabb esetben bérlés. Még rosszabb esetben közös használat- mint a régi magyar filmekben, gyakorlatilag felosztva az ingatlant.

Legrosszabb esetben pedig a közös tulajdon megszüntetése, mely általában úgy indul, hogy nyomott áron elárverezik az ingatlant.

2020. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!