Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerjuk a kerdezo eletkorulmenyeit.De szerintem igen is tiszteletet erdemel, mert neveli a MAS gyermeket,es meg ha ismeros segitseget igenybeveve is, de legalabb erettsegit adtak a lany kezebe,amikor akar el is zavarhatta volna otthonrol.Tudom, hogy itt mindenki gazdag ertelmisegi csalad sarja,de az is elkepzelheto, hogy a kerdezo csaladjaban ez a lanyka az elso erettsegizett ember.Talan a lany most szembesult azzal,hogy hiaba tanult jol,anyagiak hianyaban nem szerezhet diplomat,mig esetleg a hulye oztalytarsak fizetos szakon ugyan,de megis tovabbtanulhatnak.Tudom,mindez csak spekulacio,ahogy az is,hogy a kerdezo nem tett meg mindent a csaladjaert.Miert kene szegyellni magat,amiert mas fizette a lany iskolaztatasat?Biztosan nem ugy tortent a dolog,hogy odament az elso szembejovohoz,hogy "Te Jozsi!Ugyan fizesd mar a Juliska iskolaztatasat."Sokkal inkabb az tortenhetett,hogy valaki,aki anyagilag megengedhette maganak,felajanlotta ezt a lehetoseget,mert latta,hogy van egy szegeny sorsu, am jobb sorsra erdemes csalad,abban egy eszes,tehetseges gyerek.A kerdezo minden sorabol az jon le, hogy szegenysegben elnek.Miert olyan meglepo,ha szeretne, hogy a gyerek vegre dolgozzon?
2019. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
100%

Az ervelesed ott elbukott hogy ha egyutt el a lany anyjaval, akkor igenis kutya kotelessege felnevelni a lanyt meg ha nem is sajatja. Nem csak abbol all a kotelessege hogy estenkent az anyjaba uritsen, hanem tanittassa es nevelje a lanyt. Milyen szegyen mar hogy a kozepiskolara sem telik, aminek amugy marha magy költségei vannak.


A sztori ott santit hogy meg ket minimálbéres fizetesbol fel lehet tisztessegesen nevelni egy gyermeket. Engem is ugy neveltek es sokakat még rajtam kivul.

2019. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted ez élet, hogy minimálbérből neveljük a gyerekeinket? Milyen világ ez? Esküszöm elmegyek szír menekültnek!
2019. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
50%
Azt sem tudjuk,hogy meg van-e a csaladban a ket minimalber?Talan csak ketto vagy egy kozmunka ber van. Azt sem tudjuk, mekkora csaladot kell eltartani a kerdezonek.Nem mindenki Pesten el,hogy valogatni lehessen a munkaban.De nem is dolgunk a csalad penztarcajaban melyebben nyulkalni.Ha a lany nem tud vagy nem akar tanulni,akkor irany valamilyen munkat keresni.Itt a gyakorin a 14 eves gyerektol kezdve a nehez szakon tanulo egyetemistaig, a frissen szult anyukatol kezdve a beteg emberekig mindenki megkapja, hogy huzzal el dolgozni.Most miert vagytok ilyen elnezoek?
2019. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
100%

En azt mondtam hogy minimalberbol is fel lehet tisztessegesen nevelni egy gyereket. Nem azt hogy ez legyen a celja.. Pont hogy ha olyan jo képességű akkor mindent megkene tenni erte. Akar 3munkat vallalni hogy lehessen jövője.


Mar korabban leirtam, ha tenyleg ertelmes lany, atlatja hogy eselytelen a tovabbtanulásra anyagi okok miatt. Akár ez is okozhatja a depressziójat, hogy látja az igy ra varo jovot, amit a semmirekello apja es neveloapja is csak megerosit.



Amug eleg szegyen hogy ha valaki nem talal munkat jelenleg az orszagban, ami nem kozmunka. Mert nem hiszem h a család egy borsodi kis zsaktelepulesen el..

2019. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim válasza:
Addig jó csak a gyerek amíg hozzá a családipótlékot meg az adókedvezményt? Az ilyen minek szül gyereket?
2020. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!