Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
84%

Allitolag ertelmes lany. Ha ez igaz, pontosan atlatja hogy ha a gimnaziumot egy csaladi jobarat fizette, akkor az egyetemi koltsegeket honnan tudnak fedezni?


Azert egy gimnáziumi költség es egyetem kozott oriasi koltseg kulonbseg van. Azt tudom elkepzelni hogy a lany azert ilyen mert pontosan tudja hogy az egyetem nem elerheto szamara, mert nincs ra penz. Nyilvan szerenyen eltek ha nektek a gimi sok penz. Hisz a gimnazium ingyenes, hab rászorultak vagytok, a konyv ingyenes, ozstalypenzt nem kotelezo fizetni. A költség a kaja es a koli ha nem helyben van a suli.


Szerencsetlen lany, ott van egy semmire se hasznalhato erettsegivel, lehet tisztaban van vele hogy ugyanolyan nincstelen eletet el majd mint a bohoc neveloapja. Hol az anya? Na nehogy mar ket berbol ne lehessen tisztessegesen felnevelni, iskolaztatni egy gyereket. Mert ha egyedul lennel, egy fizetesbol alberletben oke.. De ket dolgozó ember bevetele legalabb 250k havonta. Ami ugyan nem sok de eleg megelni 3-4embernek.

2019. júl. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
Legyél néha kicsit lazább vele. Ne mindig a feszültséget érezze. Na mindig a feszültséget érezze. Nem tudom, milyen a viszonyotok. Például néha viccelődj vele, nevettesd meg, megcsiklandozhatod és sok ehhez hasonló.
2019. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én azért szívesen megismerném a lány álláspontját is...
2019. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
87%

Különben tökre mindegy, hogy egyetemre megy. Ha elvégzi, akkor sem lesz ismerőse, aki berakná ide-oda.


Most már halálra vannak ítélve a nincstelenek és azok gyerekei. Ebben a vadkapitalizmusban...

2019. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim válasza:
42%
Olvasom itt a kommenteket, és egy akkora szélmalomharc megy... A kérdező világosan leírta, hogy a lánya nem akar tanulni, nem akar dolgozni. Akkor mi a retkes rákért írja itt a kétharmad válaszoló, hogy engedje már hogy a lány tovább tanulhasson? Szövegértés esetleg dereng? "Nem akar tanulni!" Innen induljatok ki. Nem tudom, ki hány éves, aki itt válaszolgat, és mennyire van tapasztalatuk e témában, de néha piszkosul nem könnyű a késő tizenévesekkel. Nem egy ilyen lányt (és persze fiút is) ismerek személyesen, akik megmakacsolják magukat, bezárkóznak a szobájukba, és nem hajlandóak semmire. Ha a szülő kedvesen odamegy hozzájuk, és el akar beszélgetni a lánnyal, az durcásan lereagálja az egészet, és ejti a témát. Miért hiszik azt az emberek, hogy mindenkivel mindent meg lehet beszélni? Vannak olyan tizen-huszon évesek, akikkel még a pszichológusok se tudnak mit kezdeni! Diplomás, magasan képzett emberek, akik erre szakosodtak, gyakran tétlenül állnak az ilyen tinédzserek előtt, akkor egy szülő ugyan mit tudna tenni? Akik naivan azt gondolják, hogy mindent meg lehet beszélni könnyedén, azok még soha nem találkoztak igazán nehéz helyzettel, igazán makacs emberekkel. És mielőtt mindenki a béka segge alá lepontozná a hozzászólásomat, legalább indokolják meg, miért teszik. Kezdjünk el egy kulturált vitát, és bizonyítsuk be hogy létezik normális vitakultúra Magyarországon is. Mert lepontozni azt könnyű, ellenérvelni már fáradtságosabb lenne...
2019. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
100%

Aruld mar el mibol tanulna tovabb mondjuk egy egyetemen, nappalin, ha a gimijet mas fizette?

Teszem azt 80 100kmre van az egyetemi varos, mibol utazik oda vissza? Mibol fizeti a kollegiumot, ha egyaltalan kap? Mibol vesz kajat es el hetkozben?

Persze vehetne fel diakhitelt, de az igy nulla tamogatassal is milliok mondjuk 7 8 szemeszterre. Persze talalhatna diakmunkat, ha olyan az orarendje.. De ha nem olyan?

2019. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező!

Nagyon bátor vagy, hogy ezt a kérdést felmerted tenni!

Itt a GYIK-ön, a fiatalokat, 40 év alattiakat nem lehet megkérni, hogy dolgozzanak. Ha megteszed, akkor le vagy pontozva! Ha hajnali 13 órakor felmered őket kelteni már egyből sz@r ember vagy. Pedig csak a kész ebédre akarod őket invitálni.

Én nem adnék neki semmit. Aki itt védi, az nyugodtan befogadhatja!

2019. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
70%

Nem hiszem hogy tul sok tiszteletet erdemel a kerdezo, hisz meg a lany kozepiskolajat se tudja finanszirozni. Hat nem nevetseges?


Nem az a baj hogy munkara akarja osztonozni, hanem eselyt sem ad neki jobb eletre. Nekem ha lesz lanyom mindent meg fogok tenni hogy mindene meglegyen. Ha kell 2helyen dolgozok majd, hogy egyetemre mehessen. Es mar buszkesegbol sem hagynam hogy mas fizesse a gyerekem tanulmanyait.

2019. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
34%
Most mondom, utolsó! NEM ÉR SEMMIT AZ EGYETEM SEM! ÉRTED? Amit teszel, hogy gürizel, szélmalomharc itt Magyarországon. Ez a tini is már érzi a zsigereiben. Óriási a probléma! Az egyetemet végzettek nyelvvizsgával menekülnek külföldre. Kár az egyetembe fektetett pénzért.
2019. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
70%

Agyhalott idiota vagy. Meg hogy nem er semmit..


Az érettsegi nem er semmit. Azzal max gyarba lehet elmenni, vagy adatrogzitonek szaros 150k-ert.


A legtobb egyetemi diploma rendes jol fizeto allast ad, ha nem is egybol de nehany ev utan legalabb 3szor annyit lehet keresni mint egy gyarban. Persze nem kozalkalmazottnak kell menni, hanem a versenyszferaba, valamilyen mernoknek, vagy pénzügyi teruletre.

2019. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!