Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:
A gimnáziumi és szakközépiskolai tanulmányok befejezése esetén a tanulói jogviszony az utolsó évfolyam elvégzését követő első érettségi vizsgaidőszak utolsó napján szűnik meg. Ha 2019. júniusában befejezi tanulmányait, akkor az adókedvezményre 2019. júniusig jogosult
2019. júl. 23. 13:00
 32/86 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező, miért nem válaszolsz arra, hogy szakmát is tanult-e, vagy csak érettségije van? Miért nem tanulhat tovbb, ha annyira okos? Miért kellett hiú ábrándokba ringatni és erőn felül taníttatni, ha aztán három héttel az érettségi után már ennyire dolgoznia kell? Szerinted neki könnyű feldolgozni azt, hogy sokkal többre vihetné, de kicsi rá az esély a pénz miatt?
2019. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
100%

Asszem megfejtettem. A kérdező a nevelőapja a lánynak, az anyjának az új férje miután az előző meghalt.

És amúgy igaza van, családi pótlék tényleg nem jár júniustól kezdve az érettségizett gyerek után. Tapasztalat.


De abban nincs igaza, hogy ez a gyerek hibája.

Kedves kérdező, a lány soha nem dolgozott még ha jól értem, van egy darab érettségije, és te elvárod, hogy azonnal húzzon dolgozni. Miért nem segítesz neki munkát találni? Ráadásul, milyen munkát kapna így, hogy szakmája sincs? Minimálbérből soha nem fog elköltözni otthonról.

Ha jó képességű, miért nem megy egyetemre? Amellett is tudna dolgozni, és ha elvégzi, sokkal jobb munkahelyeket találna, mint így minden nélkül.

Ő azt látta eddig, hogy aki jó tanuló, az egyetemre megy és valószínűleg most ébredt rá tulajdonképpen, hogy neki ezt nem lehet. Nem csodálom, hogy lelki válságban van.

Még lenne egy kérdésem: ha te olyan sokat dolgozol, mint ahogy állítod, és a lány anyja is dolgozik, akkor miért ez a kedves ismerős fizette a lány dolgait? Ha nem álltok jól, a tankönyveket ingyen kaptátok, tehát nem értem, mire megy el a pénzetek.

2019. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
5%
Hetvenhármaska, szerintem fordulj szakemberhez. Pszichiáterhez meg adótanácsadóhoz. Előbbi kikezel, utóbbi felvilágosít...
2019. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
99%

Na akkor adott a kérdező, aki a nevelőapa. Hol az anyuka? 2 fizetésből nem tudjátok nevelni a lányt? Még így is más segítsége kellett? Leszakadna a pofám.


Nem köteles senki más gyerekét nevelni, de akkor ne mondd már, hogy a lányom. Rengeteg volt egyetemi csoporttarsamat egyedül nevelte valamelyik szülője. Akkor neki honnan volt rávaló? És ott nem segített senki.

2019. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:

37-es!

Igen a nevelő apja vagyok! Nem akar tovább tanulni! Nem tudom miért számtalanszor kérdeztem! szerettem volna elmenni vele munkaügyi központba hátha, de oda sem! Csak otthon ül! Nem rángathatom ki az utcára!

2019. júl. 23. 13:09
 37/86 anonim ***** válasza:
0%
13-as megoldó vagyok. A 20-as válaszodra reflektálnék : en
2019. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, csak a 20-as valaszodban írtad hogy a lány nem a tied, ezt honnan kellett volna előtte kitalálnunk??
2019. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 A kérdező kommentje:
Oké! Igaz bocs!
2019. júl. 23. 13:14
 40/86 A kérdező kommentje:
Csak hihetetlen a sok olyan üzengető aki a saját gyermekkori traumáját most rajtam éli ki! Mert kérdezni mertem!....
2019. júl. 23. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!