Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
9%
Tedd ki, ha nem dolgozik. Nem vagy koteles eltartani. Normalis ember nem hibaztatna erte. Nem azert van a vilagon, hogy szolgald eleted vegeig.
2019. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Róbert! Vállalj másodállást! Te sem lehetsz a munka hőse, ha más segít ki anyagilag. Én is egyedül nevelem két gyerekem, apjuk egy tróger, inkább fekete munkázik, csak ne kelljen tartásdíjat fizetnie... De vállalok túlórát, másodállást.. Így megy ez.

Azt felejted el kedves Róbert, hogy a gyerekednek az iskola volt a munkája, a nyári szünet meg a SZÜNET, tehát szabadság, pihenés, feltöltődés. Te azt a példát mutattad neki, hogy majd más megoldja a gondokat. Ahelyett, hogy túlóráztál volna, hogy legyen több pénzed az iskolára, ahelyett te mással fizettetted ki a költségeket... A lányod ezt látta... Majd más megoldja. Most akkor mégis mi a fenéért kéred őt számon? Komolyan mondom, te idióta vagy! Mutass jó példát, ne csak prédikálj neki...

2019. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kicsit máshogy kéne. Nem fenyegetni, hogy kidoblak, ekkor és ekkor. Inkább segíteni neki keresni. Megkérdezni, hogy mi a baj. Talán lelki problémái is vannak. De egyébként sem könnyű munkát találni sima érettségivel, szakma nélkül, gyakorlat nélkül. Ráadásul neki tök új, ismeretlen ez ez egész.

Jogos az elvárásod, hogy dolgozzon. De azért ne beszélj vele így, nagyon támadó és lekezelő ez a szöveg. Ezzel nem segítesz neki, meg magadnak sem.

2019. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
97%

Te vagy a szülője, elvileg, miért mástól kérded? Nem készítetted fel az életre? Hogy neki nem jut abból, amit valószínűleg a környezetében lát, hogya jótanuló, okos diákok továbbtanulnak, a hasonszőrű társai most élvezik a nyári szünetet és izgatottan készülnek életük legjobb időszakára, az egyetemi évekre? Még akkor is, ha tudta, látta, hogy alig éltek meg, ez azért eléggé trauma neki. Szakmát tanult legalább? Gondolom, nem , különben nem lenne kérdés a munka, de így, végzettség nélkül mehet valami kulimunkára.

Te vagy a szülője, neked kellett volna biztosítani az életét, megadni a kezdő lökést, lelkileg is. Miként készítetted fel erre a helyzetre, ha így reagál? Nyilván sehogy. Itt téped magad, hogy nem bírod a terhet (amit te vállaltál, apát is te választottál, téged minősít az életetek), ő 18 évesként hogy bírja, ha ilyen töketlen példa van előtte?

Lehet lepontozni, de jó lenne, ha magadba szállnál, mielőtt mindennek lehordod a "munkakerülő" gyerekedet.

2019. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
88%
:D Róbert néni.
2019. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjátok már nincsen gyereke.
2019. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
85%

Hát pedig muszáj lesz elmennie dolgozni, ha nem akartok éhen halni. Az még hagyján, hogy most nyáron pár hetet pihenni akar (pedig most rengeteg munka van különböző büfékben, vendéglátóhelyeken), aztán ha lesz munkája, akár egy OKJ-t is elvégezhet a fizetéséből, és nem kell neki lángost sütni.

8-as válaszod meg nem igazán értem. Milyen vérszerinti rakatta el magát? Nálad mit jelent, hogy elrakatta?

2019. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim válasza:
40%
Attól még hogy az a felhasználó neve egy oldalon hogy Róbert attól még lehet anya. Majdnem mindenki kamu nevet ad meg ilyen helyeken....😁😁
2019. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:

A 13. megoldónak!

Igazad van "idióta vagyok" most jól meg mondtad! Ne hasonlíts a "tróger" férjedhez! Lehet elkerülte a figyelmed a nagy gyűlölködés közben, hogy más gyermeke él velem! Ja és csak úgy mondom 16 éve négy műszak adóval t.b. stb.!

2019. júl. 23. 12:45
 20/86 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor örülök, hogy az én anyukám IGAZI anya volt, szeretett és törődött velem, nem csak addig amíg kellett, ergo amíg az állam kötelezte rá (18 éves koromig) hanem utána is míg el nem végeztem az egyetemet! Az ilyen minek vállal gyereket. Ebben az egész szituban egyedül a lányt sajnálom, hogy ilyen helyre született.
2019. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!