Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
2%

Magyarország szellemi színvonala! A sok alul iskolázott válaszolónak magyarázat kellett, hogy a lánynak van egy nevelőapja is. Gratulálok.

A válaszom pedig, hogy küldd csak azt a lányt, nem kiskirálynőket kell nevelni. Neki is van 2 keze, feltételezem. 18 évesen meg aztán már bőven dolgozhatna. Engem 15 évesen sem kellett küldeni, sőt örültem a nagybetűs életnek.

2019. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy eddig mindig azt írtad, hogy te tartod el. Hol az anyja, vagy az sincs neki?
2019. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
100%
#58. De a diák okt 31.ig érvényes. Oké, hogy nincs már jogviszony, de addig még elvezi a kedvezményeket. Én is így diakmunkáztam, így vettem bérlet, vonatjegyeket és a tb-t is csak okt.31 után kellett fizetni. Csak kérni kell az iskolatitkárságon, hogy adjanak egy papírt.
2019. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
51%

Anno nekunk elvettek a diakigazolvanyunkat a ballagast kovetoen.


El is kell venni, ez a szabályos. De ki kell állítani egy október 31-ig szóló igazolást, amit az iskolaszövetkezetek elfogadnak. Google, két perc, ha valaki nem tudja magától.

2019. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
31%
Azért a királylánynak sem most kellene gondolkodni,hogy mihez kezdjen magával.Ha a négy év alatt azt el tudta dönteni,hogy nem akar továbbtanulni,azt is tudnia kéne,hogy most hogyan tovább.
2019. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
74%
Ti, szülők segìtették abbèli döntésèben, hogy miféle szakmàt vàlasszon? Igen, ezt a pàlyaorientàciòt sem az iskolàra kellene hagyni.
2019. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
0%

„A gimnáziumi és szakközépiskolai tanulmányok befejezése esetén a tanulói jogviszony az utolsó évfolyam elvégzését követő első érettségi vizsgaidőszak utolsó napján szűnik meg”


Ez így van. De a diákigazolvány továbbra is érvényes, október végéig. Így dolgozhat diákszövetkezeteken keresztül (legtöbb helyen).


Meg kell értetni vele, hogy ha depressziós, ha szociális fóbiás/agorafóbias, az élet akkor is megy tovább! És bele kell tuszkolni a munkába, bármennyire is nem akarja! Jövő szeptemberi felsőoktatási képzésekre majd valamikor télen, január-februárban lehet jelentkezni. És ezt rettentő vígan meg is fogja tenni, amikor megtapasztalja majd, hogy egy érettségivel mire lehet menni...

2019. júl. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hihető, hogy arra biztattad, hogy menjen tovabbtanulni. Ha az érettségit sem tudtátok kifizetni (mit kell azon egyáltalán fizetni?) hanem mástól koldultatok rá, akkor miből lenne eltartva 5 évig, amíg az egyetem tart?
2019. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
100%

#63, #64

Akkor ugy nez ki anno csak velunk b*sztak igy ki, nem adtak papirt sem, akarmit mondtunk. A diakszovetkezet meg ennek es az igazolvany hianyaban nem szerzodott velunk, igy maradt a rendes munka.

Volt olyan osztalytarsam akit emiatt fel kellett venni rendes dolgozokent, mert kukonben megbuntettek volna a boltot. Aki tovabbtanult es kozolte, hogy bocs, de csak 2-3 honapot tudok dolgozni annak nehezebb volt munkat talalnia.

2019. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen megoldása lehet, kimegy külföldre, szobalányokat is keresnek, jól lehet keresni.

A másik dolog az lehet, hogy mint pl. én is nem akar már dolgozni, mert össze van keveredve a világ.

2019. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!